piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Jest porozumienie. Lekarze wracają do karetek

Dodano: 10 marca 2018, 08:02

Na razie dyżury w pogotowiu są niezagrożone
Na razie dyżury w pogotowiu są niezagrożone

Jeszcze kilka dni temu w chełmskim pogotowiu grafik dyżurów karetek z lekarzami był zagrożony. Jednak Jakubowi Oleszkowi, p.o. dyrektora Stacji Ratownictwa Medycznego, udało się skłonić lekarzy do pełnienia dyżurów.

Zanim to się stało, kierownictwo stacji wystąpiło do Urzędu Marszałkowskiego o zgodę na przekwalifikowanie części karetek z typu „S” na „P”. Na obecnym etapie jest to już nieaktualne, co nie znaczy, że problem nie wróci.

Problem z lekarzami w pogotowiu odżył po tym, jak w ramach konkursu zażądali nowych stawek płacowych za godzinę na poziomie około 70–75 zł. Tak zawyżone oferty dla kierownictwa pogotowia były nie do przyjęcia. W rachubę wchodziły jedynie kilkuzłotowe podwyżki.

– Do tej pory lekarze za godzinę dyżuru otrzymywali od 46 do 53 zł – mówi Anetta Szepiel, w chełmskiej SRM pielęgniarka koordynująca. – W ostatnich negocjacjach ze strony p.o. dyrektora Oleszka padła propozycja 60 zł, dodatkowo podwyższana w czasie Wigilii, Sylwestra oraz Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Tym razem w ramach wstępnego porozumienia lekarze na to przystali.

Zawarte porozumienie dotyczy lekarzy z powiatów chełmskiego i krasnostawskiego. W powiecie włodawskim konkurs na pracę w pogotowiu został rozstrzygnięty bez zakłóceń. Wstępne porozumienie z uwzględnieniem wynegocjowanych stawek przypieczętuje konkurs. Efektem ma być już niezagrożone funkcjonowanie czterech karetek specjalistycznych z lekarzami.

Zdaniem Szepeluk, przyjęta w Chełmie stawka za godzinę pracy lekarza w pogotowiu jest najwyższa na Lubelszczyźnie. Efekt jest taki, że w ramach konkursu ofert z dnia na dzień przybywa. Nowe kontrakty będą obowiązywać do końca lipca. Dyrekcja Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie obawia się kolejnych roszczeń płacowych i liczy na zawarcie wyższego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 wujek chirurga......
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

 wujek chirurga......
wujek chirurga...... (13 marca 2018 o 19:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...zastanawiam się, dlaczego za każdym razem, kiedy wykształceni młodzi ludzie zaczynają walczyć o swoje pensje rozpoczyna się na nich nagonka? Ogólnopolski strajk lekarz Pogotowia Ratunkowego byłby, moim zdaniem, najlepszą odpowiedzią na zakusy okrajania ich poborów! Czy nie jest absurdem, że katabas biegający po szpitalnym korytarzu z dwoma zbitymi deszczułkami zarabia więcej, niż personel medyczny w ogóle?
Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2018 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za to Tusk wszystkim dał... popalić. Tusk niczym Balcerowicz zamrażał, z tym że nie gospodarkę, lecz pensje.
Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2018 o 23:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szantażyści!! Ciągle im mało!! Najbardziej pazerna grupa zawodowa.
Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2018 o 10:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Buahaha!!! dziennikarzyno Barczynski, sprawdz najpierw jak sie nazywa Twoj rozmowca, nie przekrecaj nazwiska. Po drugie: sprawdz, kto zatwierdza przekwalifikowanie karetek, bo na pewno nie jest to marszalek. Bedzie rzetelny w swoim fachu.
Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2018 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a pozostali pracownicy służby zdrowia tj. salowe, itp. dostają jałmużnę, pieprzone cholerne pisowce
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!