Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

10 marca 2018 r.
8:02

Jest porozumienie. Lekarze wracają do karetek

24 5 A A
Na razie dyżury w pogotowiu są niezagrożone
Na razie dyżury w pogotowiu są niezagrożone

Jeszcze kilka dni temu w chełmskim pogotowiu grafik dyżurów karetek z lekarzami był zagrożony. Jednak Jakubowi Oleszkowi, p.o. dyrektora Stacji Ratownictwa Medycznego, udało się skłonić lekarzy do pełnienia dyżurów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zanim to się stało, kierownictwo stacji wystąpiło do Urzędu Marszałkowskiego o zgodę na przekwalifikowanie części karetek z typu „S” na „P”. Na obecnym etapie jest to już nieaktualne, co nie znaczy, że problem nie wróci.

Problem z lekarzami w pogotowiu odżył po tym, jak w ramach konkursu zażądali nowych stawek płacowych za godzinę na poziomie około 70–75 zł. Tak zawyżone oferty dla kierownictwa pogotowia były nie do przyjęcia. W rachubę wchodziły jedynie kilkuzłotowe podwyżki.

– Do tej pory lekarze za godzinę dyżuru otrzymywali od 46 do 53 zł – mówi Anetta Szepiel, w chełmskiej SRM pielęgniarka koordynująca. – W ostatnich negocjacjach ze strony p.o. dyrektora Oleszka padła propozycja 60 zł, dodatkowo podwyższana w czasie Wigilii, Sylwestra oraz Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Tym razem w ramach wstępnego porozumienia lekarze na to przystali.

Zawarte porozumienie dotyczy lekarzy z powiatów chełmskiego i krasnostawskiego. W powiecie włodawskim konkurs na pracę w pogotowiu został rozstrzygnięty bez zakłóceń. Wstępne porozumienie z uwzględnieniem wynegocjowanych stawek przypieczętuje konkurs. Efektem ma być już niezagrożone funkcjonowanie czterech karetek specjalistycznych z lekarzami.

Zdaniem Szepeluk, przyjęta w Chełmie stawka za godzinę pracy lekarza w pogotowiu jest najwyższa na Lubelszczyźnie. Efekt jest taki, że w ramach konkursu ofert z dnia na dzień przybywa. Nowe kontrakty będą obowiązywać do końca lipca. Dyrekcja Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie obawia się kolejnych roszczeń płacowych i liczy na zawarcie wyższego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wujek chirurga...... / 13 marca 2018 o 19:53
...zastanawiam się, dlaczego za każdym razem, kiedy wykształceni młodzi ludzie zaczynają walczyć o swoje pensje rozpoczyna się na nich nagonka? Ogólnopolski strajk lekarz Pogotowia Ratunkowego byłby, moim zdaniem, najlepszą odpowiedzią na zakusy okrajania ich poborów! Czy nie jest absurdem, że katabas biegający po szpitalnym korytarzu z dwoma zbitymi deszczułkami zarabia więcej, niż personel medyczny w ogóle?
Avatar
Gość / 11 marca 2018 o 00:03
Za to Tusk wszystkim dał... popalić. Tusk niczym Balcerowicz zamrażał, z tym że nie gospodarkę, lecz pensje.
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 23:49
Szantażyści!! Ciągle im mało!! Najbardziej pazerna grupa zawodowa.
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 10:05
Buahaha!!! dziennikarzyno Barczynski, sprawdz najpierw jak sie nazywa Twoj rozmowca, nie przekrecaj nazwiska. Po drugie: sprawdz, kto zatwierdza przekwalifikowanie karetek, bo na pewno nie jest to marszalek. Bedzie rzetelny w swoim fachu.
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 09:02
a pozostali pracownicy służby zdrowia tj. salowe, itp. dostają jałmużnę, pieprzone cholerne pisowce
Avatar
wujek chirurga...... / 13 marca 2018 o 19:53
...zastanawiam się, dlaczego za każdym razem, kiedy wykształceni młodzi ludzie zaczynają walczyć o swoje pensje rozpoczyna się na nich nagonka? Ogólnopolski strajk lekarz Pogotowia Ratunkowego byłby, moim zdaniem, najlepszą odpowiedzią na zakusy okrajania ich poborów! Czy nie jest absurdem, że katabas biegający po szpitalnym korytarzu z dwoma zbitymi deszczułkami zarabia więcej, niż personel medyczny w ogóle?
Avatar
Gość / 11 marca 2018 o 00:03
Za to Tusk wszystkim dał... popalić. Tusk niczym Balcerowicz zamrażał, z tym że nie gospodarkę, lecz pensje.
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 23:49
Szantażyści!! Ciągle im mało!! Najbardziej pazerna grupa zawodowa.
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 10:05
Buahaha!!! dziennikarzyno Barczynski, sprawdz najpierw jak sie nazywa Twoj rozmowca, nie przekrecaj nazwiska. Po drugie: sprawdz, kto zatwierdza przekwalifikowanie karetek, bo na pewno nie jest to marszalek. Bedzie rzetelny w swoim fachu.
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 09:02
a pozostali pracownicy służby zdrowia tj. salowe, itp. dostają jałmużnę, pieprzone cholerne pisowce
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!