czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Jest szansa, że do Włodawy wróci Sąd Rejonowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2014, 17:45
Autor: bar

Burmistrz miasta walczy o przywrócenie w mieście siedziby Sądu Rejonowego. Podczas ostatniego spotkania w Warszawie minister sprawiedliwości Marek Biernacki postawił jednak warunki. Chodzi o liczbę rozpatrywanych spraw i liczbę mieszkańców na terenie działania sądu.

- Pierwsze kryterium już zostało spełnione. Na 5 tys. wymaganych spraw, w ubiegłym roku włodawscy sędziowie rozstrzygnęli ponad 7,3 tys. - mówi burmistrz Jerzy Wrzesień. - Jeśli zaś chodzi o liczbę mieszkańców to jest szansa przyłączenia do sądu we Włodawie jednej z gmin, która obecnie należy do innego sądu rejonowego. Chodzi o gminę Hanna, która obecnie objęta jest zasięgiem działania Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. - Mieszkańcy gminy Hanna mają znacznie bliżej do Włodawy niż do Białej Podlaskiej - tłumaczy Marzena Gawlińska Dudzik, przewodnicząca VIII Zamiejscowego Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Chełmie z siedzibą we Włodawie. -Myślę, że podporządkowanie tej gminy włodawskiemu sądowi ulżyłoby bialskiemu sądowi, który jest jedną z placówek najbardziej obłożonych pracą. Zdaniem sędzi Gawlińskiej Dudzik najlepszą wiadomością byłaby zapowiedź ustawy przywracającej dawny status zdegradowanym sądom. Tymczasem podbudowany deklaracjami ministra burmistrz Wrzesień przygotowuje wystąpienie do Sądu Okręgowego o poparcie inicjatywy przywrócenia Sądu Rejonowego we Włodawie. Sąd we Włodawie został zniesiony w ramach tzw. reformy ministra Jarosława Gowina i od 2012 roku ma status Wydziału Zamiejscowego Sądu Rejonowego w Chełmie. Obecnie w sejmie trwają prace nad prezydenckim projektem przepisów, określających kryteria tworzenia i likwidacji sądów rejonowych. Na razie propozycje jednogłośnie poparła sejmowa komisja sprawiedliwości, ale ostateczne rozstrzygnięcia jeszcze nie zapadły. Przyjęcie prezydenckich propozycji przez parlament daje możliwość przywrócenia większości sądów zlikwidowanych rok temu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Włodawa sąd
pab
adam
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pab
pab (17 stycznia 2014 o 08:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia i przepraszamy za błąd w tytule.

Rozwiń
adam
adam (17 stycznia 2014 o 06:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czyżby we czwartek był już piątunio?

Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2014 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gendzer Fiszowa zamieniona we Września

Rozwiń
Włodawianin
Włodawianin (16 stycznia 2014 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chełm? To jest takie miasto??
Rozwiń
satyr
satyr (16 stycznia 2014 o 19:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skandaliczna pomyłka "pismaka", bo na pewno nie dziennikarza. Gdzie redaktor odpowiedzialny za dopuszczenie tekstu do publikacji. Przez takie głupie wpadki cały Lublin już od dawna śmieje się z DzWsch. Chyba redaktorzy są bez jakiegokolwiek wykształcenia. Nawet nie wiedząc, czy w Chełmie jest sąd, po lekturze artykułu widać, że coś w nim nie gra.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!