środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa Centrum Sportów Wodnych na chełmskich Gliniankach

  Edytuj ten wpis

Do kolejnego naboru na utworzenie Centrum Sportów Wodnych na chełmskich Gliniankach zgłosił się tylko jeden chętny. To konsorcjum firm z Chełma i Woli Uhruskiej. Jesli nie będzie problemów, budowa moze ruszyć jeszcze w tym roku.

Z wyliczeń miejskich urzędników wynika, że zamienienie zaniedbanych dziś Glinianek na Centrum Sportów Wodnych, będzie kosztowało kilka milionów złotych. W grę wchodzą więc spore pieniądze. Dlatego samorząd chce, aby plany budowy centrum wprowadzić w życie przy współudziale prywatnego partnera wykorzystując partnerstwo publiczno-prawne.

– Chcemy, by na Gliniankach powstało centrum z prawdziwego zdarzenia – wylicza prezydent Agata Fisz. – Dodatkowe estetycznie urządzone plaże i brodziki, mała przystań, altany z urządzeniami do grillowania, wypożyczalnia sprzętu wodnego, sanitariaty, natryski, szatnie, boiska i inne atrakcje.

Najprawdopodobniej już w najbliższych dniach rozpoczną się negocjacje z potencjalnym inwestorem. Strony będą ustalały m.in. szczegóły przekazania terenu oraz warunki, jakie inwestor będzie musiał spełnić. Potem przyjdzie czas na podpisanie umowy.

– W sporządzanej umowie znajdą się nie tylko nasze pomysły na urządzenie Glinianek, ale również propozycje przedstawione przez przyszłego inwestora – wyjaśnia Fisz. – Wiemy już, że ma on pomysły na wiele ciekawych rozwiązań.

Jeśli chodzi o plany miasta, to przewidują one zagospodarowanie całego terenu wokół kąpieliska z urządzeniem zieleni, alejkami, latarniami i towarzyszącą infrastrukturą. Inwestor będzie mógł także wybudować duży budynek wykorzystywany do celów gastronomicznych oraz zorganizować w nim mały motel.

Powstanie obszerny parking dla samochodów, a część z przyległych do akwenu terenów może zostać zamienionych w pole namiotowe. Projekt zakłada także znaczne powiększenie terenu pod plażę, z której wydzielona zostałaby cześć dla dzieci. Przewidywana jest także budowa pomostów, a być może również wodnych zjeżdżalni.

Jeśli negocjacje miedzy miastem i inwestorem pójdą sprawnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten ostatni jeszcze w tym roku przystąpił do prac projektowych, a nawet rozpoczął pierwsze prace budowlane.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!