wtorek, 30 maja 2017 r.

Chełm

Jezioro Białe będzie czyste

Dodano: 8 maja 2002, 09:05
Autor: (bar)

Wczoraj na stronach internetowych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce został opublikowany zamiar ogłoszenia przez włodawski samorząd przetargu na modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków z kolektorami przesyłowymi i siecią kanalizacyjną. Inwestycja warta jest około 3,5 mln euro, z czego 2,6 mln euro ma pochodzić ze środków PHARE.

Powyższa informacja dla włodawskiego przedsięwzięcia ma charakter przełomowy. Chociaż Komisja Europejska przyznała na ten cel pieniądze jeszcze w 2000 roku, to warunkiem ich otrzymania jest wyłonienie wykonawcy drogą otwartego przetargu krajowego. Wykonawca ten musi następnie uzyskać akceptację KE.
– Publikując zamiar ogłoszenia przetargu Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie jednocześnie zatwierdziło przygotowane przez nas dokumenty przetargowe – mówi Piotr Sławiński, kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego i Inwestycji Urzędu Miejskiego we Włodawie. – Teraz pozostało nam już tylko na własną rękę ogłosić nasze zamiary w prasie ogólnopolskiej, po czym równolegle z Polską Agencją Rozwoju Regionalnego w Warszawie nagłośnić właściwy przetarg. W tej sytuacji ostateczne wyłonienie wykonawcy jest kwestią niespełna miesiąca.
Stawką we włodawskim przedsięwzięciu jest kompleksowe uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze miasta i sąsiednich miejscowości. Między innymi należy do nich Okuninka wraz z terenami rekreacyjnymi wokół Jeziora Białego.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!