piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Jezioro Białe będzie czyste

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 maja 2002, 09:05
Autor: (bar)

Wczoraj na stronach internetowych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce został opublikowany zamiar ogłoszenia przez włodawski samorząd przetargu na modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków z kolektorami przesyłowymi i siecią kanalizacyjną. Inwestycja warta jest około 3,5 mln euro, z czego 2,6 mln euro ma pochodzić ze środków PHARE.

Powyższa informacja dla włodawskiego przedsięwzięcia ma charakter przełomowy. Chociaż Komisja Europejska przyznała na ten cel pieniądze jeszcze w 2000 roku, to warunkiem ich otrzymania jest wyłonienie wykonawcy drogą otwartego przetargu krajowego. Wykonawca ten musi następnie uzyskać akceptację KE.
– Publikując zamiar ogłoszenia przetargu Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie jednocześnie zatwierdziło przygotowane przez nas dokumenty przetargowe – mówi Piotr Sławiński, kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego i Inwestycji Urzędu Miejskiego we Włodawie. – Teraz pozostało nam już tylko na własną rękę ogłosić nasze zamiary w prasie ogólnopolskiej, po czym równolegle z Polską Agencją Rozwoju Regionalnego w Warszawie nagłośnić właściwy przetarg. W tej sytuacji ostateczne wyłonienie wykonawcy jest kwestią niespełna miesiąca.
Stawką we włodawskim przedsięwzięciu jest kompleksowe uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze miasta i sąsiednich miejscowości. Między innymi należy do nich Okuninka wraz z terenami rekreacyjnymi wokół Jeziora Białego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!