poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Jonak rezygnuje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 maja 2003, 21:40
Autor: (aba)

Lucjan Jonak, radny z Chełma, zrezygnował z funkcji przewodniczącego komisji porządku publicznego, drogownictwa, komunikacji i ochrony przeciwpożarowej Rady Miasta. Decyzję podjął po tym, jak prokuratura wszczęła śledztwo w jego sprawie.

Jak pisaliśmy w Dzienniku, radny podejrzewany jest o posługiwanie się fałszywymi świadectwami szkolnymi oraz kierowanie gróźb pod adresem podległej mu pracownicy kadr w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Chełmska prokuratura prowadzi rutynowe postępowanie. – Przesłuchaliśmy wszystkich świadków – mówi prokurator Krystyna Biegalska-Laube. – Wysłaliśmy pisma do szkół, których świadectwami posługiwał się pan Jonak. Czekamy na odpowiedzi i od nich uzależniamy dalsze czynności. Nie wykluczamy, że będą potrzebne ekspertyzy grafologiczne. Na efekty działań prokuratury trzeba czekać prawdopodobnie do końca maja.
Tymczasem Jonak zrezygnował nie tylko z funkcji w komisji Rady Miasta. Nie jest już także przewodniczącym Rady Nadzorczej Chełmskiego Klubu Sportowego „Chełmianka”, gdyż rada odrzuciła jego wniosek o „powołanie niezależnego księgowego w celu przeprowadzenia kontroli finansów klubu za 2002 rok”. Jonak zarzuca władzom Chełmianki, że z pieniędzy klubu finansowano druk ulotek wyborczych Zbigniewa Matuszczaka, kandydata SLD–UP na prezydenta miasta, który przegrał wyścig o ten urząd z prawicowym kandydatem Krzysztofem Grabczukiem. Sam klub odżegnuje się od prób wciągania jego zawodników i kibiców w rozgrywki polityczne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!