sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Chełm

Jonak rezygnuje

Dodano: 6 maja 2003, 21:40
Autor: (aba)

Lucjan Jonak, radny z Chełma, zrezygnował z funkcji przewodniczącego komisji porządku publicznego, drogownictwa, komunikacji i ochrony przeciwpożarowej Rady Miasta. Decyzję podjął po tym, jak prokuratura wszczęła śledztwo w jego sprawie.

Jak pisaliśmy w Dzienniku, radny podejrzewany jest o posługiwanie się fałszywymi świadectwami szkolnymi oraz kierowanie gróźb pod adresem podległej mu pracownicy kadr w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Chełmska prokuratura prowadzi rutynowe postępowanie. – Przesłuchaliśmy wszystkich świadków – mówi prokurator Krystyna Biegalska-Laube. – Wysłaliśmy pisma do szkół, których świadectwami posługiwał się pan Jonak. Czekamy na odpowiedzi i od nich uzależniamy dalsze czynności. Nie wykluczamy, że będą potrzebne ekspertyzy grafologiczne. Na efekty działań prokuratury trzeba czekać prawdopodobnie do końca maja.
Tymczasem Jonak zrezygnował nie tylko z funkcji w komisji Rady Miasta. Nie jest już także przewodniczącym Rady Nadzorczej Chełmskiego Klubu Sportowego „Chełmianka”, gdyż rada odrzuciła jego wniosek o „powołanie niezależnego księgowego w celu przeprowadzenia kontroli finansów klubu za 2002 rok”. Jonak zarzuca władzom Chełmianki, że z pieniędzy klubu finansowano druk ulotek wyborczych Zbigniewa Matuszczaka, kandydata SLD–UP na prezydenta miasta, który przegrał wyścig o ten urząd z prawicowym kandydatem Krzysztofem Grabczukiem. Sam klub odżegnuje się od prób wciągania jego zawodników i kibiców w rozgrywki polityczne.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24