wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Kąpiel na własne ryzyko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2007, 17:27

Mieszkańcy gminy Dorohusk chętnie odpoczywają nad zbiornikiem Husynne. Ale robią to na własne ryzyko. Gmina nie wydała pozwolenia na jego użytkowanie.

- Tam wciąż jest plac budowy - tłumaczy Paweł Krystiańczuk, sekretarz gminy Dorohusk. - Dopóki nadzór budowlany nie odbierze od nas oficjalnie inwestycji, nie zezwolimy na kąpiel, ani plażowanie.
Krystiańczuk przyznaje jednak, że w upalne dni na Husynne przyjeżdżają tysiące osób. Nie pomagają żadne ostrzeżenia. A tablice informacyjne, które gmina ustawiła wokół zalewu szybko znikają. - Wciąż ustawiamy nowe, ale to nic nie daje. O pomoc w wykryciu sprawców poprosiliśmy policję - dodaje sekretarz.
Tymczasem dla mieszkańców nie ma to najmniejszego znaczenia. - Przecież tam wszystko jest już zrobione - mówi 19-letni Andrzej. - Są plaże, pomosty, nawet wysepki na wodzie. Słowo daję, tak zagospodarowanego zbiornika nie ma chyba w całym powiecie.

Jego kolega Bogdan dodaje, że tylko głupi przyjechałby tu tylko po to, by popatrzeć. - To tak jak lizanie cukierka przez papierek - mówi. - Zresztą do tej pory nikomu nic się nie stało.
Nad Husynnem plażuje nie tylko młodzież, ale rodziny z dziećmi. Czy nie boją się o swoje i swoich dzieci zdrowie? - A niby dlaczego mamy się bać. Woda czysta, a dzieci mamy na oku, daleko nie wchodzą.
- Woda w Husynnem nie była badana - tłumaczy Elżbieta Kuryk, rzecznik chełmskiego sanepidu. Lepiej więc się tam nie kąpać. Zbadamy ją, gdy gmina zgłosi zbiornik do użytkowania.
Jak długo to potrwa? Dzisiaj wysyłamy wszystkie dokumenty do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego - Gdy tylko zbiornik zostanie odebrany, od razu poprosimy sanepid o zbadanie wody. Zatrudnimy też ratownika - obiecuje Krystiańczuk.

WIZYTÓWKA GMINY

Budowa zbiornika trwała dwa lata. Kosztowała blisko 229 tys. zł. Są dwa pomosty kąpielowo-wędkarskie, dwa półwyspy spacerowo-wypoczynkowe. Przebudowany został odcinek grobli z przystosowaniem na plażę. Urządzono również kąpielisko i rozgraniczono strefę użytki ekologicznego

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!