poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Każda podpowiedź się liczy

  Edytuj ten wpis

Chełmscy policjanci z drogówki wspólnie z zarządcami dróg kontynuują jesienną lustrację szlaków komunikacyjnych. Niedawno za naszym pośrednictwem zwrócili się do Czytelników o współpracę.

Funkcjonariusze obiecują, że zareagują na każde wskazanie niewłaściwej organizacji ruchu, złych oznakowań, czy uszkodzeń nawierzchni zagrażających bezpieczeństwu jazdy.
Jak zwykle nasi Czytelnicy nie zawiedli. Ostatnio policjanci podzielili zgłoszoną im opinię, że na przykład w Bezku przy przystanku autobusowym powinien być chodnik. Pasażerowie wysiadający z autobusu, bądź zmierzający na przystanek, narażeni są na potrącenie przez samochód.
Inny sygnał dotyczył trudności związanych z wyjazdem z ul. Wygon na ul. Rejowiecką, szczególnie w sytuacji, kiedy chce się skręcić w prawo. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem wydaje się zainstalowanie tam sygnalizacji świetlnej. - Stwierdzone niepra-widłowości natychmiast sygnalizujemy właściwym zarządcom dróg - mówi Wiesław Urban, zastępca naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Chełmie. - W niektórych przypadkach zwracamy się z konkretnymi wnioskami do władz samorządowych.
Również w naszej redakcji przyjęliśmy informacje o czyhających na kierowców niebezpieczeństwach. Jeden z Czytelników wskazał na studzienkę na ul. Jedność. Kto w porę jej nie zauważy, może uszkodzić na tej przeszkodzie zawieszenie pojazdu. O pomstę do nieba woła też stan nawierzchni ruchliwej ul. 11 Listopada. Nie da się już jej naprawić. Po prostu trzeba ułożyć nową.
Policjanci czekają na dal-sze podpowiedzi. Sygnały o złych oznakowaniach, uszkodzonych nawierzch-niach dróg, czy niewłaściwej organizacji ruchu można zgłaszać również do naszej redakcji, tel. 565-51-07 lub e-mailem: barczyński@dziennikwschodni.pl. Lustracja dróg potrwa do końca miesiąca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!