piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Kolejki i przepychanki na granicy z Ukrainą po przywróceniu małego ruchu

Dodano: 19 sierpnia 2016, 07:19

Przez most pontonowy łączący ukraińskie Zbereże z polskimi Adamczukami odprawiano ok. 10 tys. osób dziennie<br />
Przez most pontonowy łączący ukraińskie Zbereże z polskimi Adamczukami odprawiano ok. 10 tys. osób dziennie

Po przywróceniu małego ruchu granicznego z Ukrainą lawinowo wzrosła liczba podróżnych. Polacy i Ukraińcy koczują już nie tylko w kolejkach po ukraińskiej stronie. Długo czekać trzeba też na wjazd na polski terminal

>> Imprezy i wydarzenia kulturalne w pigułce - pobierz naszą aplikację na androida Co Gdzie Kiedy Lublin

– Niedawno widziałam, jak w momencie, kiedy kolejka wreszcie ruszyła jakiś Polak chciał ominąć ukraiński samochód, którego kierowca najwyraźniej przysnął – mówi pani Janina z Chełma. – Do tego stopnia oburzyło to innych ukraińskich podróżnych, że rzucili się do „naszego” z pięściami. Tymczasem to właśnie ukraińską specjalnością jest blokowanie drogi, celem przepuszczenia swoich pobratymców.
Polacy, którzy z różnych powodów często udają się na Ukrainę twierdzą, że kiedyś były oddzielne pasy dla kierowców z krajów Unii Europejskiej i tych spoza UE.

– To nieprawda – mówi ppor. Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG. – Jeśli chodzi o samochody osobowe to zawsze była tylko jedna kolejka do szlabanu. Dopiero na terenie przejścia granicznego rozdzielała się na pasy dla obywateli UE i pozostałych.

Ppor. Sienicki przypomina, że podróżni blokujący pas ruchu, bądź próbujący ominąć innych narażają się na mandat karny. Zapewnia też, że oko na kolejkę mają i funkcjonariusze Straży Granicznej, i policjanci.

– Prowadzący do granicy w Dorohusku odcinek krajowej „12” objęty jest szczególnym nadzorem – mówi Tomasz Błaziak, szef chełmskiej drogówki. – Na dwie, a nawet trzy zmiany pracują tam wideorejestratory. Operują tam też nasze patrole, które wzdłuż kolejki podjeżdżają do samych szlabanów. Bywa, że dzieje się to na prośbę Straży Granicznej. Sama obecność radiowozów dyscyplinuje kolejkowiczów. Z drugiej strony policjanci nie mogą tam czuwać przez 24 godziny na dobę.

W sobotę, 13 sierpnia, funkcjonariusze NOSG na kontrolowanych przez siebie przejściach z Ukrainą odprawili w ciągu doby rekordowe 60 tys. osób. Średnio dziennie granicę przekracza ok. 40 tys. podróżnych.

– Do pewnego stopnia miało to związek z Europejskimi Dniami Dobrosąsiedztwa Zbereże-Adamczuki – tłumaczy ppor. Sienicki. – Przez pięć dni, od czwartku do poniedziałku, odprawiliśmy prawie 50 tys. osób. Mimo tak zmasowanego ruchu w Zbereżu obyło się bez incydentów – podkreśla.

Czytaj więcej o: Ukraina Dorohusk Polska
z 11:21
100%
aha
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

z 11:21
z 11:21 (19 sierpnia 2016 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja napisał:
z 11:21 napisał:
Nie interesuje mnie nazwisko tej pani Kozak czy jak jej tam. Ja "mówię" o faktach które rzeczywiście miały miejsce. Każdy przy odrobinie czasu może odnaleźć w internecie filmiki z tego zajścia i nie mydl oczu tym czy ktoś chciał zaistnieć czy nie. To nie ma najmniejszego znaczenia - bydło ukraińskich przemytników zaatakowało Polaków. O jakich to "prawach tam panujących" piszesz ?  Masz na myśli prawa dżungli ? Prawa dziekiej bandyckiej czerni napadającej i katującej kobiety ? Albo na granicy obowiązuje cywilizowane prawo i jest ono przestrzegane albo taką granicę należy bezdyskusyjnie zamknąć. Takie są fakty. Dlaczego nie odnosisz się konkretnie do przemytu tylko przemilczasz tę kwestię - brak Ci argumentów ? Na to o czym piszę ja mogę Ci przedstawić setki dowodów. Co do taksówkarza i UK - wiadomo, że w każdym kraju są bandyci - my też w Polsce mamy własnych i dlatego nie potrzebujemy obcych z Ukrainy. Co do polskiego bandytyzmu w UK - to jest to konsekwencja tego iż i RP i póki co ciągle jeszcze UK należy do UE - a jedną z podstawowych zasad unijnych jest swobodny przepływ ludzi. Ukraina do UE nie należy ani nie jest w żadnym innym związku tego typu z UE. Mały ruch graniczny z Ukrainą powinien być definitywnie zlikwidowany. Poza tym taksówkarz z poderżniętym gardłem w Lublinie to tylko jeden przykład - gwałt na nastolatce w Gdańsku, usiłowanie potrójnego gwałtu (nieskuteczne ale zakończone rabunkami) wobec trzech Polek w Legionowie, usiłowanie gwałtu i uszkodzenie ciała we Wrocławiu, atak nożownika na trzech młodych Polaków w Oławie - to są dokonania Ukraińców w Polsce z  zaledwie 2 miesięcy i to należy brać pod uwagę, iż są to przypadki które wypłynęły do opinii publicznej. Ile jest takich które nie są nagłośnione ? Może wspomnieć o parce młodych Ukraińców która włamała się do krypt jednego z krakowskich kościołów i ukradła czaszki zakonników. Tyle że włamanie kiepsko się zakończyło ponieważ Ukrainiec utknął w kratach okiennych, a na Policji tłumaczył się iż "szukał swoich przodków". Jak to ktoś wówczas zauważył swoich przodków takie bydło powinno szukać w chlewie, a nie w kryptach. Wspomnieć można także o tym jak nagminnie Ukraińcy łamią przepisy ruchu droggowego za nic mają bezpieczeństwo na drodze. Polscy kierowcy to przy nich niewiniątka. Długo można by o tym pisać.  
Widzisz, jakbyś znał karierę tej osoby byś wiedział że tego typu prowakacje to nic specjalnego. A co do rpzestępców w obcych krajach wpisz, w google to zobaczysz że w UK jest ponad 1000 poszukiwanych polaków za poważne tam przestępstwa. Tak samo mówią o nas lewusy jak ty o ukraińcach. Niestety są otwarte granice i czy ci się podoba czy nie będą migracje ludzi. A co do przemytu, to myślisz że mrówki są tylko z Ukrainskiej strony? człowieku, przy granicy co druga osoba o ile nie wpadła się tym zajmuje. Zresztą, czemu polacy rejestrują ukraińcom samochody na siebie? rekordzista miał w zeszłym roku ich ponad 300. Także masz paranoje na tym punkcie i tyle, co ci już ktoś próbował udowodnić.
Żądanie egzekwowania prawa nazywasz paranoją ? Kim ty jesteś półanalfabeto, który robi żenujące błędy ortograficzne ? To że granice są otwarte nie oznacza, iż ma być tolerowany przemyt i łamanie prawa. Jak widać jakoś dało się zamknąć mały ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim więc w czym problem by zrobić to samo z Ukrainą ? Odpowiedź może być tylko jedna - przyzwolenie władz na ten proceder. Co to za ludzie żądzą Polską skoro pozwalają ją okradać ??? Po raz kolejny powtarzam - Polska należy tak jak UK do UE. Ukraina NIE- masz problem żeby to zrozumieć ?  Nie porównuj ukraińskich intruzów do Polaków na terenie całego UE, w tym i polskich przestępców. Na tym polega Unia, iż obywatel kraju należącego do niej może swobodnie przemieszczać się po całym jej terenie. Z wszystkimi tego konsekwencjami. Co do polskich przemytników to chyba pojęcia nie masz o czym piszesz - przy granicy ukraińskiej przemytnicy ukraińscy wyeliminowali polskich już dawno. To nie Polacy tabunami stoją pod marketami tylko Ukraincy. Co do rejestrowania samochodów to jest to kolejne pytanie do polityków PO-PIS dlaczego jest przyzwolenie na ten proceder. Ze strony polskiej na takie mętne układy idzie patologia, która nie raczy uczciwie pracować tylko lubi łatwy pieniądz z lewizny. Z kolei odnośnie owej pani Kozak to nie znam jej dokonań. Jednak kim by nie była nie jest to usprawiedliwieniem dla bydła z ukraińskiej strony granicy - kolejna rzecz, że zmaltretowano także pracownice naukowe UMCS. Jeżeli uważasz takie rzeczy za normalne to znaczy, że sam jesteś chamem i bydlęciem. ps Popracuje nad językiem polskim gdyż wyraźnie masz z nim spore trudności.
Rozwiń
100%
100% (19 sierpnia 2016 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zamknąć granice dla Ukraińców , pogonić ich z Polskich uczelni i uniemożliwić prace w Polsce !!! Coraz gorzej dzieje się w Polsce i to dzięki Ukraińcom , którzy coraz częściej dopuszczają się przestępstw . Są nietykalni przy granicy i na oczach dwóch mundurowych Ukraińców pobili po stronie Ukraińskiej polaka a służby mundurowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo patrzyły tylko i nic , to co słyszało się co robili w czasie wojny i co teraz niewiele się różni , wystarczy iskierka i pokażą co potrafią . Niech żyją i robią co chcą ale u siebie . Pracowałem na zachodzie zarówno z Rosjanami , Ukrainkami zanim ich z pracy wyrzucili jak i Litwinami i jak się okazuje sowieckie wychowanie maja we krwi , mimo ze z dala od domu to i tak nie dali się zreformować i z prostackiego zachowania byli jeszcze dumni .Nie nadają się do życia w cywilizowanym świecie żyją w swoim zamkniętym i komunistycznym barłogu bez kultury i poszanowania drugiego i to samo można zaobserwować na granicy choć i zdarzają się oczywiście normalni ale to są już wyjątki ale tych wyjątków przy granicy nie zobaczycie bo większość to przestępcy na których nawet lepiej nie spoglądać.
100/100
Rozwiń
aha
aha (19 sierpnia 2016 o 17:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czy redakatorzy mogą ujawnić co ci "podróżni" z ukrainy u nas zwiedzają ?
Już Ci wyjaśniam  1. jadą do roboty na czarno 2. pchają się z masowym przemytem - kto bywa w miejscowościach przygranicznych (miastach i większych wsiach) to wie jaka to stonka i ile tego badziewia jest. Tymczasem Policja, SG, SC śpią i śnią.
Rozwiń
ja
ja (19 sierpnia 2016 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
z 11:21 napisał:
Nie interesuje mnie nazwisko tej pani Kozak czy jak jej tam. Ja "mówię" o faktach które rzeczywiście miały miejsce. Każdy przy odrobinie czasu może odnaleźć w internecie filmiki z tego zajścia i nie mydl oczu tym czy ktoś chciał zaistnieć czy nie. To nie ma najmniejszego znaczenia - bydło ukraińskich przemytników zaatakowało Polaków. O jakich to "prawach tam panujących" piszesz ?  Masz na myśli prawa dżungli ? Prawa dziekiej bandyckiej czerni napadającej i katującej kobiety ? Albo na granicy obowiązuje cywilizowane prawo i jest ono przestrzegane albo taką granicę należy bezdyskusyjnie zamknąć. Takie są fakty. Dlaczego nie odnosisz się konkretnie do przemytu tylko przemilczasz tę kwestię - brak Ci argumentów ? Na to o czym piszę ja mogę Ci przedstawić setki dowodów. Co do taksówkarza i UK - wiadomo, że w każdym kraju są bandyci - my też w Polsce mamy własnych i dlatego nie potrzebujemy obcych z Ukrainy. Co do polskiego bandytyzmu w UK - to jest to konsekwencja tego iż i RP i póki co ciągle jeszcze UK należy do UE - a jedną z podstawowych zasad unijnych jest swobodny przepływ ludzi. Ukraina do UE nie należy ani nie jest w żadnym innym związku tego typu z UE. Mały ruch graniczny z Ukrainą powinien być definitywnie zlikwidowany. Poza tym taksówkarz z poderżniętym gardłem w Lublinie to tylko jeden przykład - gwałt na nastolatce w Gdańsku, usiłowanie potrójnego gwałtu (nieskuteczne ale zakończone rabunkami) wobec trzech Polek w Legionowie, usiłowanie gwałtu i uszkodzenie ciała we Wrocławiu, atak nożownika na trzech młodych Polaków w Oławie - to są dokonania Ukraińców w Polsce z  zaledwie 2 miesięcy i to należy brać pod uwagę, iż są to przypadki które wypłynęły do opinii publicznej. Ile jest takich które nie są nagłośnione ? Może wspomnieć o parce młodych Ukraińców która włamała się do krypt jednego z krakowskich kościołów i ukradła czaszki zakonników. Tyle że włamanie kiepsko się zakończyło ponieważ Ukrainiec utknął w kratach okiennych, a na Policji tłumaczył się iż "szukał swoich przodków". Jak to ktoś wówczas zauważył swoich przodków takie bydło powinno szukać w chlewie, a nie w kryptach. Wspomnieć można także o tym jak nagminnie Ukraińcy łamią przepisy ruchu droggowego za nic mają bezpieczeństwo na drodze. Polscy kierowcy to przy nich niewiniątka. Długo można by o tym pisać.  
Widzisz, jakbyś znał karierę tej osoby byś wiedział że tego typu prowakacje to nic specjalnego. A co do rpzestępców w obcych krajach wpisz, w google to zobaczysz że w UK jest ponad 1000 poszukiwanych polaków za poważne tam przestępstwa. Tak samo mówią o nas lewusy jak ty o ukraińcach. Niestety są otwarte granice i czy ci się podoba czy nie będą migracje ludzi. A co do przemytu, to myślisz że mrówki są tylko z Ukrainskiej strony? człowieku, przy granicy co druga osoba o ile nie wpadła się tym zajmuje. Zresztą, czemu polacy rejestrują ukraińcom samochody na siebie? rekordzista miał w zeszłym roku ich ponad 300. Także masz paranoje na tym punkcie i tyle, co ci już ktoś próbował udowodnić.
Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2016 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamknąć granice dla Ukraińców , pogonić ich z Polskich uczelni i uniemożliwić prace w Polsce !!! Coraz gorzej dzieje się w Polsce i to dzięki Ukraińcom , którzy coraz częściej dopuszczają się przestępstw . Są nietykalni przy granicy i na oczach dwóch mundurowych Ukraińców pobili po stronie Ukraińskiej polaka a służby mundurowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo patrzyły tylko i nic , to co słyszało się co robili w czasie wojny i co teraz niewiele się różni , wystarczy iskierka i pokażą co potrafią . Niech żyją i robią co chcą ale u siebie . Pracowałem na zachodzie zarówno z Rosjanami , Ukrainkami zanim ich z pracy wyrzucili jak i Litwinami i jak się okazuje sowieckie wychowanie maja we krwi , mimo ze z dala od domu to i tak nie dali się zreformować i z prostackiego zachowania byli jeszcze dumni .Nie nadają się do życia w cywilizowanym świecie żyją w swoim zamkniętym i komunistycznym barłogu bez kultury i poszanowania drugiego i to samo można zaobserwować na granicy choć i zdarzają się oczywiście normalni ale to są już wyjątki ale tych wyjątków przy granicy nie zobaczycie bo większość to przestępcy na których nawet lepiej nie spoglądać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!