środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Kolejni rodzice uczniów szkół protestują w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2012, 13:39
Autor: sad

Rodzice odczytali list otwarty do władz miasta (Joanna Sadowska)
Rodzice odczytali list otwarty do władz miasta (Joanna Sadowska)

Po Gimnazjum nr 3, teraz Szkoła Podstawowa nr 10 staje w obronie swojej placówki. Rodzice zorganizowali już jedną pikietę przed urzędem miasta. Na dziś planują kolejną. Wczoraj spotkali się z wladzami aby dyskutować o losach szkoły. Dyskusja chwilami była bardzo burzliwa.

Dziesiątka jest kolejną szkołą wytypowaną przez miasto do stopniowego wygaszania. Wygaszania, czyli de facto likwidacji. Rodzice nie chcą zgodzić się z takim rozwiązaniem. Organizują pikiety. Wczoraj spotkali się też z władzami miasta.

Na spotkanie w sali gimnastycznej SP nr 10 przyszło około 150 osób. Byli wśród nich rodzice obecnych uczniów Dziesiątki, ale także tych, którzy chcieliby w przyszłym roku właśnie tu rozpocząć naukę.

Jednak, jeśli władze miasta przeforsują swój pomysł w radzie, to naboru na nowy rok szkolny w Dziesiątce nie będzie wcale.

– Mamy już 27 chętnych do pierwszej klasy. Jak można mówić, że nie ma chętnych do nauki tutaj, skoro już teraz mamy skompletowaną pierwszą klasę na kolejny rok – pytali rodzice i nauczyciele.

– Właściwy nabór jeszcze się nie rozpoczął. To na razie są tylko zgłoszenia i deklaracje. Ilu rzeczywiście macie uczniów do przyszłej pierwszej klasy dopiero się okaże – odpowiadał wiceprezydent Stanisław Mościcki.

To nie spodobało się rodzicom. – Ale co ma się okazać, jeśli wszem i wobec rozgłaszacie, że szkoła będzie wygaszana. Dajcie nam szansę – mówili.

– Szukamy takiego rozwiązania, które zbliżyłoby nasze stanowiska w kwestii szkoły nr 10 – mówiła prezydent Agata Fisz. Propozycja wygaszenia, to nie zamach na waszą szkołę, ale odpowiedzialne podejście do sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Uczniów jest coraz mniej. Nie stać nas na utrzymanie dotychczasowej sieci szkół. Wiem, ze wszystkich nie sposób zadowolić, ale musimy wybrać mniejsze zło.

– Szukacie oszczędności? Zacznijcie od siebie – wołali rodzice. – Powiedzcie, jakie oszczędności zrobiliście w magistracie?

Podczas spotkania rodzice odczytali list otwarty do władz i złożyli petycję z podpisami przeciwko likwidacji szkoły. Przekonywali też, że placówki nie należy likwidować, bo ciągle są chętni, aby właśnie tutaj się uczyć, bo szkoła jest przyjazna dla uczniów, ma dobra lokalizację i jest częścią historii naszego miasta.

Wiceprezydent Mościcki odpierał argumenty rodziców podpierając się statystyką ze słynnego już raportu. To zdenerwowało obecnych na sali. – Dość cyferek, mówcie o konkretach, o naszej szkole – wołali.

Tu prezydenci powtórzyli to, co powiedzieli rodzicom z ZSO nr 3: – Musimy patrzeć na oświatę globalnie, myśleć o wszystkich szkołach. Rozumiemy, ze dla was najważniejsza jest ta jedna, ale my na takie myślenie pozwolić sobie nie możemy, bo wszystkie dzieci są nasze i wszystkie są ważne.

Spotkanie nie przyniosło rozstrzygnięcia. – Dajcie nam czas na przemyślenie każdego słowa, które tu padło – poprosiła zebranych prezydent.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zainteresowany
mama
Bolek
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zainteresowany
Zainteresowany (24 stycznia 2012 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego nie mówi się o losie nauczycieli, którzy obecnie pracują w Gimnazjum nr 3 i w SP 10? Co z pracującymi rodzicami dzieci i samymi dziećmi? Wcześniejsze wstawanie i 2-3 kilometrowy spacerek do SP nr 7 lub 5 (zwłaszcza zimą). Dlaczego klasy muszą być 28 osobowe, kiedy od dawien dawna wiadomo, ze najlepiej naucza i uczy się w mniejszych grupach. A oszczędności (fakt niewielkie)można wypracować z odebranych dodatków tam gdzie wyniki są słabiutkie.
Rozwiń
mama
mama (20 stycznia 2012 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w pewnej szkole już od 6 lat jest po jednej klasie, bodajże w 2009 r było aż 18 pierwszoklasistów, większe nakłady finansowe na ową szkołę niż na sp10. I to wg naszych władz nie jest powodem do jej wygaszania np. Także można się domyślać, nieprawdaż?????????????
Rozwiń
Bolek
Bolek (20 stycznia 2012 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bez jaj, co to za szkoła, gdzie jest jedna pierwsza klasa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!