niedziela, 28 maja 2017 r.

Chełm

Kolejny dom dla chorych

Dodano: 21 sierpnia 2001, 19:54
Autor: (ja)

W Stężycy Nadwieprzańskiej otwarta została nowa filia krasnostawskiego Domu Pomocy Społecznej. Urządzono ją w budynku po byłej szkole podstawowej.

DPS w Krasnymstawie powstał w 1961 r. i był przeznaczony dla dzieci z upośledzeniem umysłowym. Aktualnie ma także dwie filie w Ostrowie Krupskim i Stężycy. W trzech ośrodkach są miejsca dla ok. 250 chorych. Filia w Stężycy została zawiązana z inicjatywy Starostwa Powiatowego, które przeznaczyło na potrzeby niepełnosprawnych budynek szkolny.

- Wierzę, że w powiecie krasnostawskim nie będzie się działa krzywda chorym i słabym - powiedziała podczas uroczystości otwarcia ośrodka Krystyna Wyrwicka, dyrektor Departamentu pomocy Społecznej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Prace adaptacyjne trwały dziesięć miesięcy. Dobudowano dwa skrzydła do budynku już istniejącego, docieplono i zmodernizowano starą część obiektu, postawiono nową kotłownią, a cały teren ogrodzono. Inwestycja kosztowała około 850 tys. zł, zaś środki na ten cel pochodziły z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i GW i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Rada Powiatu krasnostawskiego wyasygnowała 375 tys. zł.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!