Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 maja 2016 r.
15:25

Komisarz Maciejewski jedzie do Chełma. "Czas Herkulesów" o zapaśnikach

Autor: Zdjęcie autora bar
1 7 A A
Marcin Wroński dziękuje chełmskim bibliotekarzom za bezinteresowną pomoc
Marcin Wroński dziękuje chełmskim bibliotekarzom za bezinteresowną pomoc

Marcin Wroński, lubelski autor kryminałów, w dziesiątej swojej książce chce wysłać komisarza Zygmunta Maciejewskiego do Chełma. Jego zadaniem będzie rozwikłanie sprawy kryminalnej w środowisku… zapaśników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oczywiście nie chodzi o zapaśników obecnego „Gryfu”, ale tych, którzy imponowali swoją siłą i zręcznością w latach trzydziestych ubiegłego stulecia. W Chełmie Wroński już zbiera materiały – zwiedza miasto i spotyka się z miejscowymi historykami i regionalistami.

– Jestem poruszony życzliwością, z jaką spotkałem się ze strony chełmskich bibliotekarzy – powiedział Wroński. – Bezinteresownie świadczą mi wielką pomoc. A dlaczego Chełm? Uważam, że to miejsce wciąż nieobecne w literaturze, tak jak jeszcze do niedawna Lublin.

W swojej retro powieści pt. „Czas Herkulesów” Wroński chce wykorzystać między innymi takie historyczne wątki, jak budowa osiedla „Dyrekcja”, działalność środowiska skupionego wokół przedwojennej „Kameny” czy charakterystyczną dla tego miasta wielokulturowość. Wśród postaci przywoła legendarnego naczelnika miejscowego więzienia, jak również autentycznych chełmskich policjantów.

Podczas spotkania z dziennikarzami w Chełmskiej Bibliotece Publicznej Wroński zapowiedział też, że w najbliższym czasie ukaże się dziewiąty jego kryminał z komisarzem Maciejewskim pt. „Portret wisielca”. Tym razem intryga ma się rozgrywać w środowisku studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz tamtejszej Jesziwy.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 01:28
A może jakiś spin-off dla tej zakończonej serii? Bo ta epoka, w której dzieje się akcja jest zbyt fajna, żeby ją tak po prostu zostawić. ;) No i mogłoby się dziać w różnych miejscach, nie tylko w Chełmie z Czasu herkulesów.
Avatar
Gość / 22 maja 2017 o 02:30
A mnie jest cholernie smutno, że ta seria opowieści się skończyła. Właśnie doczytałem do końca "Czas herkulesów" i dochodzę do wniosku, że będę tęsknił za bohaterem.
Avatar
Gość / 13 maja 2017 o 19:28
Herkulesi to fajne zakończenie cyklu. Teraz można będzie spotkać Wrońskiego bodajże na Konwencie kryminalistycznym we Wrocławiu
Avatar
Annaj / 8 maja 2017 o 11:09
Byłam na spotkaniu z pisarzem, polecam na zywo, niesamowity gawędziarz :-) A książki wszystkie przeczytałam. 
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 16:20
Mi zostało 100 stron i delektuję się jak najlepszym winem, zanim się skończy. Naprawdę dobra! Jestem wdzięczna, że chce mu się starać, doceniam i czuję tą dbałość o szczegóły, realia, humor. Warto kupić!
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 16:01
Coś ostatnio mam fazę na kryminały retro, a styl Wrońskiego bardzo mi odpowiada :)
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 13:20
Jeszcze kilka stron i skończę, klimat świetny, Chełm niemal sprzed wieku świetnie pokazany. Bardzo dobra książka.
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 01:28
A może jakiś spin-off dla tej zakończonej serii? Bo ta epoka, w której dzieje się akcja jest zbyt fajna, żeby ją tak po prostu zostawić. ;) No i mogłoby się dziać w różnych miejscach, nie tylko w Chełmie z Czasu herkulesów.
Avatar
Gość / 22 maja 2017 o 02:30
A mnie jest cholernie smutno, że ta seria opowieści się skończyła. Właśnie doczytałem do końca "Czas herkulesów" i dochodzę do wniosku, że będę tęsknił za bohaterem.
Avatar
Gość / 13 maja 2017 o 19:28
Herkulesi to fajne zakończenie cyklu. Teraz można będzie spotkać Wrońskiego bodajże na Konwencie kryminalistycznym we Wrocławiu
Avatar
Annaj / 8 maja 2017 o 11:09
Byłam na spotkaniu z pisarzem, polecam na zywo, niesamowity gawędziarz :-) A książki wszystkie przeczytałam. 
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 16:20
Mi zostało 100 stron i delektuję się jak najlepszym winem, zanim się skończy. Naprawdę dobra! Jestem wdzięczna, że chce mu się starać, doceniam i czuję tą dbałość o szczegóły, realia, humor. Warto kupić!
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 16:01
Coś ostatnio mam fazę na kryminały retro, a styl Wrońskiego bardzo mi odpowiada :)
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2017 o 13:20
Jeszcze kilka stron i skończę, klimat świetny, Chełm niemal sprzed wieku świetnie pokazany. Bardzo dobra książka.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!