piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Chełm

Kozy i osiołek zapraszają do szopki

Dodano: 18 grudnia 2001, 21:41
Autor: (szer)

Będą kozy, owieczki, kucyki i osiołek. Przed śniegiem będzie
je chronić imponująca strzecha. Tuż po pasterce, na placu Niepodległości w Chełmie, nastąpi uroczyste otwarcie bożonarodzeniowej szopki.
Przedsięwzięcie jest pomysłem kilkunastu chełmian, którzy nie tylko zainicjowali, ale również sfinansują wszystkie prace i wydatki związane z utrzymaniem szopki. Patronem jest Dziennik Wschodni.
Szopka, której konstrukcja jest już gotowa, ma wymiary 16 na 16 metrów i 10,5 metra wysokości. Wznoszą ją górale z Nowego Sącza. Dobiegają też prace związane z pokryciem budowli strzechą. Pójdzie na nią około 8 ton słomy sprowadzonej specjalnie z Lubartowa.
– Rolnicy wypożyczyli nam owieczki i kózki. Część kucyków przyjedzie do nas z Klesztowa, a osiołek z Wąwolnicy – mówi Adam Rychliczek, przewodniczący komitetu organizacyjnego. – Zapewniam, że zwierzętom nie stanie się nic złego. Szopka będzie ogrzewana, a opiekę nad nimi będą sprawować lekarze weterynarii.
O naturalnej wielkości figury świętej rodziny, trzech króli i pastuchów zadbała Europejska Fundacja Społeczna „Godne życie” z Lublina. Figurka Dzieciątka Jezus pochodzi zaś z samego Betlejem.
Przez święta i po nowym roku w szopce i jej najbliższym sąsiedztwie będą koncertować znane i lubiane zespoły. 26 grudnia po południu wystąpi grupa Vox, 27 – zespół „Diana”. Zaproszenie przyjęła również „Arka Noego”. Młodych artystów obejrzeć będzie można 30 grudnia. Na zakończenie, 6 stycznia, w święto Trzech Króli, chełmianie oklaskiwać będą zespół z Torunia i podziwiać pokaz sztucznych ogni. Pozostałe dni zarezerwowane są dla zespołów z miasta i powiatu. Kolędować będą również koła gospodyń wiejskich i goście z Ukrainy.
– W trakcie koncertów będą organizowane akcje charytatywne – dodaje A. Rychliczek. – Dochód z nich chcemy przeznaczyć na potrzeby najuboższych dzieci.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24