czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Chełm

Krasnystaw. Duży plus dla dużych rodzin

Dodano: 18 grudnia 2013, 16:53

Państwo Czabanowie, rodzice Adrianny, Kornelii i Kubusia, odbierają kartę dużej rodziny od burmistrz
Państwo Czabanowie, rodzice Adrianny, Kornelii i Kubusia, odbierają kartę dużej rodziny od burmistrz

Jako pierwsi wniosek o przyznanie karty Kartę Dużej Rodziny 3 Plus złożyli państwo Czabanowie, rodzice Adrianny, Kornelii i Kubusia. Wielodzietni będą mieli ulgi do kina czy na basen.

Karty w reprezentacyjnej Sali Sejmikowej wręczyli Czabanom burmistrz Andrzej Jakubiec oraz Edward Kawęcki, przewodniczący Rady Miasta.

– Bardzo się cieszę, że mogłem wręczyć pierwsze karty tak wspaniałym i szczęśliwym ludziom – mówi burmistrz. – Życzę im, aby katalog zniżek, do których upoważnia karta, stale się powiększał.

Posiadacze kart mogą liczyć na ulgi bądź zwolnienia z opłat za korzystanie z usług świadczonych przez jednostki podległe samorządowi. Między innymi należy do nich MOSiR z basenem i siłownią, Krasnostawski Dom Kultury z kinem, żłobki oraz przedszkola, które zresztą od 1 stycznia i tak mają być bezpłatne. Wzorem innych miast burmistrz liczy także, że zgłoszą się miejscowi przedsiębiorcy gotowi honorować Kartę Dużej Rodziny. Chodzi na przykład o ulgi przy zakupie żywności, ubrań, podręczników, bądź korzystania z usług medycznych.

– Nasze najstarsze dziecko ma dopiero dwa latka, a bliźniaki trzy miesiące – mówi Grzegorz Czaban, mąż Pauliny. – Basen, czy kino musi zatem jeszcze na nich trochę poczekać. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Tymczasem postaramy się z żoną tak sobie zorganizować czas, aby chociaż od czasu do czasu któreś z nas mogło wybrać się na dobry film lub na pływalnię. Ważniejsza dla nas będzie ulga w opłacie za przedszkole, czy ewentualne bonifikaty przy zakupach.

W Krasnymstawie karta zacznie działać od 1 stycznia 2014 r.

Ta karta to nie zasiłek

Karta dostępna jest dla wszystkich rodzin, niezależnie od dochodów, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18. roku życia lub 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Wszystkie dzieci oraz przynajmniej jedno z rodziców muszą mieszkać na terenie Krasnegostawu. Karta obejmuje także członków rodzin zastępczych. Aby otrzymać kartę, wystarczy złożyć wniosek w Biurze Obsługi Mieszkańców UM. Jedynym kryterium przyznania karty jest liczba dzieci w rodzinie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!