czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Krasnystaw. Duży plus dla dużych rodzin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2013, 16:53

Państwo Czabanowie, rodzice Adrianny, Kornelii i Kubusia, odbierają kartę dużej rodziny od burmistrz
Państwo Czabanowie, rodzice Adrianny, Kornelii i Kubusia, odbierają kartę dużej rodziny od burmistrz

Jako pierwsi wniosek o przyznanie karty Kartę Dużej Rodziny 3 Plus złożyli państwo Czabanowie, rodzice Adrianny, Kornelii i Kubusia. Wielodzietni będą mieli ulgi do kina czy na basen.

Karty w reprezentacyjnej Sali Sejmikowej wręczyli Czabanom burmistrz Andrzej Jakubiec oraz Edward Kawęcki, przewodniczący Rady Miasta.

– Bardzo się cieszę, że mogłem wręczyć pierwsze karty tak wspaniałym i szczęśliwym ludziom – mówi burmistrz. – Życzę im, aby katalog zniżek, do których upoważnia karta, stale się powiększał.

Posiadacze kart mogą liczyć na ulgi bądź zwolnienia z opłat za korzystanie z usług świadczonych przez jednostki podległe samorządowi. Między innymi należy do nich MOSiR z basenem i siłownią, Krasnostawski Dom Kultury z kinem, żłobki oraz przedszkola, które zresztą od 1 stycznia i tak mają być bezpłatne. Wzorem innych miast burmistrz liczy także, że zgłoszą się miejscowi przedsiębiorcy gotowi honorować Kartę Dużej Rodziny. Chodzi na przykład o ulgi przy zakupie żywności, ubrań, podręczników, bądź korzystania z usług medycznych.

– Nasze najstarsze dziecko ma dopiero dwa latka, a bliźniaki trzy miesiące – mówi Grzegorz Czaban, mąż Pauliny. – Basen, czy kino musi zatem jeszcze na nich trochę poczekać. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Tymczasem postaramy się z żoną tak sobie zorganizować czas, aby chociaż od czasu do czasu któreś z nas mogło wybrać się na dobry film lub na pływalnię. Ważniejsza dla nas będzie ulga w opłacie za przedszkole, czy ewentualne bonifikaty przy zakupach.

W Krasnymstawie karta zacznie działać od 1 stycznia 2014 r.

Ta karta to nie zasiłek

Karta dostępna jest dla wszystkich rodzin, niezależnie od dochodów, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18. roku życia lub 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Wszystkie dzieci oraz przynajmniej jedno z rodziców muszą mieszkać na terenie Krasnegostawu. Karta obejmuje także członków rodzin zastępczych. Aby otrzymać kartę, wystarczy złożyć wniosek w Biurze Obsługi Mieszkańców UM. Jedynym kryterium przyznania karty jest liczba dzieci w rodzinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!