piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Krasnystaw jest już sportowym gigantem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2009, 19:53

Uniwersalne boisko ze sztuczną trawą, dodatkowe boiska do koszykówki i siatkówki oraz ścieżka ekologiczna obsadzona blisko dwoma tysiącami roślin. To tylko wybrane elementy Otwartej Strefy Rekreacji Dziecięcej, jaka powstaje w Krasnymstawie.

Norwedzy biją brawo

Krasnystaw dorobił się już porządnego stadionu miejskiego i dwóch przyszkolnych boisk piłkarskich ze sztuczną nawierzchnią. Do tego dysponuje wykrojonym w dolinie Wieprza kompleksem boisk trawiastych. Jeśli dodać do tego kolejne boisko urządzane przy Zespole Szkół nr 5, to można powiedzieć, że przynajmniej pod względem bazy wyrasta na piłkarską potęgę.

– Nasza strefa to nie tylko boiska, ale także wszelkie możliwe urządzenia do uprawiania lekkoatletyki – mówi Dariusz Turzyniecki, zastępca burmistrza Krasnegostawu.

– Przewidzieliśmy także place zabaw i miejsce do jazdy na rolkach, które zimą będzie zamieniane na lodowisko, a do tego ścieżkę rowerową, ekologiczną i skate- park.

Przy ścieżce prowadzącej wzdłuż płynącej do Wieprza rzeczki Stoki zostanie wysianych i posadzonych około 1,8 tys. gatunków roślin, prezentujących różnego rodzaju ekosystemy. Jej atrakcją będzie też wysepka z altaną, w której będzie można prowadzić zajęcia z dziećmi. Ponadto, na rzeczce zostanie urządzona minielektrownia wodna, aby uczniowie mogli się dowiedzieć, w jaki sposób można uzyskać najtańszą energię i to bez szkody dla środowiska.

Gospodarze Krasnegostawu mogli sobie pozwolić na to przedsięwzięcie dzięki finansowej pomocy, jakiej udzielił im fundusz norweski. Jego przedstawiciele wizytowali już plac budowy i wyjeżdżali usatysfakcjonowani.

– Z funduszu norweskiego otrzymaliśmy około 1 mln euro – mówi Turzyniecki. – To 85 proc. całości przewidzianych kosztów. Trzecią część tej kwoty mamy obowiązek przeznaczyć na rozłożone na 18 miesięcy różnego rodzaju zajęcia z dziećmi. Między innymi chodzi o pracę z uczniami, wymagającymi korekty postawy lub tymi, którzy sami nie mogą sobie poradzić z otyłością. Zajęcia mają przebiegać pod hasłem sport i ekologia.

Po uporaniu się z budową otwartej strefy krasnostawianie problem bazy sportowej i rekreacyjnej będą mieli rozwiązany. Wystarczy im dbać o to, co stworzyli i pilnować, aby te obiekty nieprzerwanie tętniły życiem.

Anatol Obuch, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Chełmie

Pod względem bazy sportowej Krasnystaw dołączył do takich przodujących w regionie ośrodków, jak Zamość, Biała Podlaska, Łęczna czy Tomaszów Lubelski. Tymczasem w Chełmie, poza „Orlikiem”, przeznaczonym przede wszystkim dla dzieci nie przybyło ani jedno boisko. Mało tego, jeśli założyć, że dawny stadion „Gwardii” niedługo pójdzie pod młotek, to jedno ubędzie. Tymczasem w mieście mamy 14 młodzieżowych grup piłkarskich, które na dobrą sprawę nie mają gdzie trenować. Krasnostawianie mają takich grup oczywiście mniej, natomiast dobrych boisk znacznie więcej. Dzięki czemu? Myślę, że oni po prostu mają raz określoną wizję rozwoju bazy sportowej i z podziwu godną konsekwencją ją realizują.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
black rider
black rider
OBYWATEL22
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

black rider
black rider (24 września 2009 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"No i co z tego? W Krasnymstawie może i są boiska tylko sportowców jakoś nie widać, poza kopaczami, którzy nie mogą wygrać w IV lidze (defacto w V) z Żółkiewką, gdzie boisko przypomina bardziej pastwisko dla krów." --- Weź Ty Bolec człowieku nie udzielaj się na forum jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Mecz z Hetmanem Żółkiewką jest 4 października. Więc może oświecisz mnie i wytłumaczysz jak można przegrać mecz, którego jeszcze nie było ?.

"I co z tego?" --- No tak faktycznie po co te boiska i cała reszta bazy sportowej. Lepiej gdyby był McDonald i dzieci tyły zamiast uprawiać sport i być zdrowe. Oczywiście wygodniej jest całe życie nic nie robić tylko narzekać. A może napiszesz co Ty zrobiłeś dla tego miasta ? Pochwal się.

Zastanów się zanim po raz kolejny napiszesz taką durnotę !
Rozwiń
black rider
black rider (24 września 2009 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na bazę sportową naprawdę nie można narzekać w Krasnymstawie. Boiska tartanowe, boiska ze sztuczną trawą, stadion, korty tenisowe, hale sportowe, basen, siłownie. Naprawdę sporo tego. Tylko co przeraża to, to iż w Krasnymstawie brak jest imprez kulturalnych. Jedyne Chmielaki raz w roku oraz dni miasta, które z roku na rok są mniej atrakcyjne.
Ogólny bilans jest taki, że spokojnie można pochwalić władze miasta. Pana burmistrza Andrzeja Jakubca, który jest bardzo miłym człowiekiem i naprawdę dba o miasto.

Natomiast starostwo powiatowe i samego starosty to mieszkańcy Krasnegostawu mają już dość i lekko mówiąc powinien już ustąpić pan Szpak !!!

Janusz. Kończ waść wstydu oszczędź ! ! ! Pokazałeś klasę w rozmowach z kilkoma ludźmi kiedy przychodzili w sprawie pracy, zwykłego gównianego stażu albo ze zwykłą sprawą jako do swojego starosty.
Rozwiń
OBYWATEL22
OBYWATEL22 (24 września 2009 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MOżE LUBLINIANIE WłODARZY:KRASNEGOSTAWU, ZAMOśCIA, MIęDZYRZECA PODLASKIEGO(NOWCZESNA OBWODNICA I CIąGI KOMUNIKACYJNE TKA JAK PIASKI!), łęCZNEJ, NALEżAłOBY DO NAS PRZENIESć I WYWALIC TYCH NASZYCH NIEUDACZNIKóW,NIEROBóW I LENI Z RADY TFUU MIASTA I EKIPY WASYLA????BRAWO KRASNYSTAW!!WSTYDZCIE SIE LENIE Z LUBLINA!!
Rozwiń
Bogdan Drabina
Bogdan Drabina (24 września 2009 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Są obiekty do uprawiania sportu. Należy zachęcić i przyciągnąć młodzież - do tego potrzebni są ludzie (i fundusze na pensje) oraz kilka lat systematycznej pracy. Na pewno będą efekty.

Biłgoraj oczywiście odstaje w tej dziedzinie, ale za to mają Palikota (i to co trzymał w ręku przed kamerami).
Rozwiń
haryski
haryski (24 września 2009 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratulacje dla Madrych Decydentow Krasnegostawu dzieki Norwegom i wlasnym pomyslom Brawo ,gdzie Bilgoraj z
Palikotem medialnym ,planuje tylko synagoge i miasteczko sitarzy pytam dla kogo jakiej grupy uzytkownikow zmartwiony emigrant wielkopolski
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!