wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Krasnystaw ma budżet na 2014 rok. Wszyscy byli zgodni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 grudnia 2013, 13:50
Autor: bar

Burmistrz podkreśla, że autorom projektu budżetu przyświecały dwa priorytety: inwestowanie w rodzinę
Burmistrz podkreśla, że autorom projektu budżetu przyświecały dwa priorytety: inwestowanie w rodzinę

Podczas piątkowej sesji Rady Miasta Krasnystaw została przyjęta uchwała budżetowa na przyszły rok. W dyskusji nie padło ani jedno słowo krytyki. Żaden z radnych nie głosował przeciwko, ani nie wstrzymał się od głosu.

Poza autorami projektu budżetu powody do satysfakcji mogli mieć też mieć mieszkańcy, którzy wcześniej po raz pierwszy mieli okazję wypowiedzieć się, co ich zdaniem powinno znaleźć się na liście planowanych przedsięwzięć.

Między innymi do inwestycyjnych planów zgłosili dwie ulice na osiedlach Jagiellońskim i PCK. Oba postulaty zostały uwzględnione, dzięki czemu uchwalony budżet przynajmniej do pewnego stopnia nabrał charakteru obywatelskiego.

- Tegoroczne konsultacje budżetowe traktuję jako udane – mówi Andrzej Jakubiec, burmistrz Krasnegostawu. – Dlatego też budżet roku 2015 będzie konsultowany jeszcze szerzej i z możliwie jeszcze większym udziałem mieszkańców. Zostanie także ustalona konkretna kwota na wydatki wskazane przez krasnostawian.

Burmistrz podkreśla, że autorom projektu budżetu przyświecały dwa priorytety: inwestowanie w rodzinę oraz pomnażanie wartości mienia gminnego. Dochody zostały wyliczone na poziomie 56,7 mln zł. Największy udział mają w nich wpływy z podatków i innych opłat lokalnych oraz udziałów w PIT CIT.

Chociaż podatki stanowią 42,11 proc. ogólnego dochodu, to samorząd postanowił pozostawić je na dotychczasowym poziomie. Ewentualne wpływy z podwyżek rekompensuje natomiast środkami pozyskiwanymi z funduszów europejskich. Uchwalony budżet uwzględnia 4,49 mln zł na współfinansowanie w mieście unijnych programów.

Po stronie wydatków zaplanowano 62,9 mln zł, w tym 19,39 mln zł na inwestycje. To 30,82 proc. wydatków ogółem. Zapisane w budżecie przedsięwzięcia inwestycyjne to między innymi przebudowy ulic Gospodarczej, Partyzantów, Rzecznej, Kilińskiego czy Niesieckiego. Ważną inwestycją będzie projekt "Wdrożenie inteligentnego i energooszczędnego oświetlenia ulicznego w Krasnymstawie”. W przyszłym roku zakończona zostanie również budowa zbiornika wodnego Lubańka oraz rewitalizacja dworku starościńskiego wraz z parkiem przy ul. Sikorskiego.

W ramach inwestowania w mieszkańców budżet przeznacza ponad 18 mln zł na miejską oświatę oraz 10,53 mln zł na pomoc społeczną. Autorzy projektu uchwały budżetowej uznali także, że miasto stać na samodzielne finansowanie wszystkich zajęć, także dodatkowych, dla dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli. Z początkiem nowego roku krasnostawianie wysyłający swoje pociechy do tych placówek nie zapłacą za to ani złotówki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Razaali1
Gość
s
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Razaali1
Razaali1 (22 września 2014 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Miasto i TBS zapomnieli o niewielkim osiedlu na ul.Poniatowskiego tu też by się przydał plac zabaw...

Rozwiń
Gość
Gość (25 grudnia 2013 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/polozenietel
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Rozwiń
s
s (25 grudnia 2013 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 Arytkuł SPONSOROWANY przez burmistrza ? Wybory zbliżają się szybkim krokiem.

Rozwiń
453
453 (25 grudnia 2013 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

darmowe przedszkola  ,jeszcze trudniej bedzie się dostać.Inicjatywa godna gratulacji tylko system przyjmowania do przedszkoli w tym kraju jest chory.dostaja sie dzieci z rodzin rozbitych itp.czesto te osoby nie pracuja a dzieci osob pracujacych nie maja szans.

Moje dziecko chodziło do przedszkola w lublinie na wieniawie.Mamuśki dzieci do przedszkola a same do wawozu i tak do 13.Od 13 godziny platne to zabierały dzieci.

Rozwiń
mieszkaniec76
mieszkaniec76 (25 grudnia 2013 o 07:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

only live and die in Krasnystaw...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!