sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Krasnystaw: Sędzia może stracić immunitet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2011, 20:22

Nie tylko kara dyscyplinarna grozi Marcie B., sędzi z Krasnegostawu obwinionej o picie alkoholu w pracy.

Podczas jej ostatniej rozprawy dyscyplinarnej sędziowie doszli do wniosku, że zastanowią się również nad uchyleniem jej immunitetu. A to otwierałoby drogę do zarzutów karnych.

Proces dyscyplinarny sędzi toczy się w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. W miniony piątek zeznawali już ostatni świadkowie, wyrok jednak nie zapadł. – Sąd postanowił z urzędu rozważyć kwestię uchylenia immunitetu – mówi Cezary Wójcik rzecznik Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Jeden z zarzutów postawionych sędzi dotyczy poświadczania przez nią nieprawdy w protokołach z rozpraw. Sędziowie zastanowią się, czy można to uznać za przestępstwo. Gdyby doszli do takich wniosków, musieliby uchylić jej immunitet. Wówczas prokuratura mogłaby postawić Marcie B. zarzuty karne.

Marta B. obwiniona jest przede wszystkim o picie alkoholu w pracy. Pod koniec maja 2008 r. sądziła w wydziale cywilnym Sądu Rejonowego w Krasnymstawie. Przed południem niespodziewanie wyszła z sądu. Gdy wróciła po dwóch godzinach szefowa wyczuła w jej gabinecie zapach alkoholu. Marta B. miała czerwoną twarz i przekrwione oczy. To nie jedyny taki przypadek. W lutym 2009 r. pracownik sądu zastał ją w jej gabinecie. Mówiła bełkotliwie i niezrozumiale. Marta B. została wówczas ostatecznie odsunięta od sądzenia. Od tamtej pory jest zawieszona.

Na procesie dyscyplinarnym Marta B. zaprzeczała, że w pracy była pod wpływem alkoholu. Sędzia odmawiała poddania się badaniu alkomatem.

Za pierwszym razem sąd dyscyplinarny ukarał ją przeniesieniem na inne stanowisko służbowe. Minister sprawiedliwości domagał się wyrzucenia jej z pracy, obwiniona sędzia – uniewinnienia. Sad Najwyższy wyrok uchylił i skierował sprawę do ponownego rozpoznania.

W lubelskim sądzie znowu zeznawali sędziowie i pracownicy sądu z Krasnegostawu. Niektórzy potwierdzali, że wyczuwali od niej alkohol. Następna rozprawa, podczas której prawdopodobnie zapadnie wyrok, została zaplanowana na koniec lipca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Ali Baba
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lipca 2011 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Sędzia odmawiała poddania się badaniu alkomatem.
Minister sprawiedliwości domagał się wyrzucenia jej z pracy, obwiniona sędzia – uniewinnienia"


... sędzia tak jak i poseł - ma immunitet i może chlać w robocie do oporu. Nikt nie może go przebadać alkomatem.
Rozwiń
Ali Baba
Ali Baba (6 lipca 2011 o 15:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak się zastanawiam jaki powinien być sędzia ? Bo to że kryształowo czysty że nie mający żadnych nałogów itd. to tylko dwie z koniecznych cech tu zabrakło obu a koleżeński sąd zastanawia się wywalić czy nie no bo układy znajomości koneksje jakieś może wspólne interesy ! -a gdzie moralność ? I dopóki tak właśnie będzie się działo to Polskie prawo będzie schodziło na psy a prawnicy stawać się będą urzędnikami własnych lub czyichś interesów ale to właśnie cechuje Polski wymiar sprawiedliwości jest wybiórczy stronniczy a i często skorumpowany i niewiele ma wspólnego ze sprawiedliwością choć słyszy się i widzi wyjątki,ale choć na bezrybiu i rak ryba dobre i to od czegoś w końcu trzeba zacząć !.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!