niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Latarnie się nie świecą. Dlaczego?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2008, 18:09

Ciemno, choć oko wykol - narzekają mieszkańcy Pawłowa. Po zmroku ulice miejscowości toną w ciemnościach.

Tak jest już od dłuższego czasu. Ludzie mówią, że to i niewygodne, i niebezpieczne. Pytają, kiedy latarnie znowu zaczną działać.

- Płacimy podatki, to chyba należy nam się coś za to - denerwuje się jedna z mieszkanek Pawłowa (nazwisko do wiadomości redakcji). - Tymczasem od długiego czasu, latarnie uliczne u nas nie działają. Czyżby rajcy bali się, że im zabraknie na diety i oszczędzają naszym kosztem?

A przecież w takich ciemnościach, to nie tylko niewygodnie chodzić, ale przede wszystkim niebezpiecznie. Czy gmina ma zamiar coś z tym zrobić?

Okazuje się, że ciemne ulice są nie tylko w Pawłowie, ale całej gminie Rejowiec Fabryczny. Dlaczego? Jak twierdzi Wiesław Korzeniewski, sekretarz gminy, to rzeczywiście sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Choć zaznacza, że to nie jest nowy pomysł, a latarnie rzeczywiscie nie świecą, ale tylko latem.

- Podobnie było w roku ubiegłym - mówi Korzeniewski. - Latarnie wyłączane są w wakacje. Wtedy i tak dzień jest długi. To pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy, bo roczne wydatki na oświetlenie gminy sięgają 150 tys. zł. Ale w Pawłowie i tak nie jest najgorzej, bo tam świeci pięć latarni w obrębie rynku i parku.

Korzeniewski dodaje, że żaden z mieszkańców dotąd nie skarżył się w Urzędzie Gminy na wyłączone latarnie. Dziwi się też, że sygnał pojawił się dopiero teraz, na chwilę przed ich włączeniem.

- Bo od pierwszego września oświetlenie ulic będzie przywrócone - mówi sekretarz. - W poniedziałek o zmroku latarnie znowu się zapalą. Będą świeciły od wieczora do północy, a potem znowu od czwartej rano, aż do chwili, gdy zrobi się jasno.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Gminy, od poniedziałku oświetlenie nie tylko zostanie przywrócone, ale także zyskają je miejscowości, w których dotąd latarni nie było. Chodzi o wieś Toruń, gdzie nowe latarnie już stanęły i Józefin, w którym montowanie oświetlenia zakończy się we wrześniu.

Gmina Rejowiec Fabryczny nie jest jedynym samorządem stosującym w ramach oszczędności wakacyjne zaciemnienie. Podobna sytuacja jest w gminie Rejowiec. Tam także latarnie zostaną włączone z początkiem miesiąca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gs
Mieszkaniec Siemiradzkiego
wiesiek
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gs
gs (30 sierpnia 2008 o 12:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Chełmie też świecą się dopiero koło 20 . A od zmroku ciemno mimo, że ruch uliczny wieczorem jest intensywny . Kto w Chełmie podejmuje decyzje o wprowadzeniu zagrożenia w ruchu kołowym????e
Rozwiń
Mieszkaniec Siemiradzkiego
Mieszkaniec Siemiradzkiego (30 sierpnia 2008 o 10:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na rogu Sienkiewicza-Siemiradzkiego -lampa uliczna zapala się i gaśnie-non stop.!
Rozwiń
wiesiek
wiesiek (30 sierpnia 2008 o 08:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuję w tych gminach od 1 września
włączyć także - MYŚLENIE
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!