piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Lekcje z Civitas Christiana

Dodano: 19 listopada 2007, 17:16

Masz problemy z nauką, a nie stać cię na prywatne lekcje? Zgłoś się do Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Chełmie.

- Na pewno pomożemy - obiecuje Tadeusz Boniecki, prezes oddziału.

- Odpłatność za godzinę korepetycji waha się od 25 do nawet 60-70 zł. Nie wszystkich stać na taki wydatek - tłumaczy Boniecki. - A naszą rolą jest m.in. niesienie pomocy rodzinie. W każdej formie. Choćby takiej, jak pomaganie dzieciom w nauce.
Okazało się, że pomysł stowarzyszenia to strzał w dziesiątkę. W ubiegłym roku z darmowych lekcji skorzystało blisko 50 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Większość z nich zapisała się na zajęcia również teraz. Jest wśród nich Konrad, uczeń drugiej klasy gimnazjum.
- Miałem problemy z matematyką - opowiada. - Myślałem, że nie zdam do następnej klasy, ale udało się. Dlatego chcę również w tym roku skorzystać z okazji.
Zajęcia odbywają się w małych maksimum pięcioosobowych grupach. Uczniowie spotykają się co najmniej raz w tygodniu. Na lekcje zgłaszają się sami, lub są kierowani przez szkolnych pedagogów lub wychowawców.
- Do każdej szkoły wysłaliśmy pismo z informacją, że mogą do nas przysłać uczniów mających problemy z nauką języka polskiego, angielskiego czy niemieckiego. Pomagamy też uzupełnić braki wiedzy z matematyki i chemii - dodaje Boniecki.
Z młodzieżą i dziećmi pracują wykwalifikowani nauczyciele. Szczególne słowa uznania należą się polonistce Eulalii Misiurze, angliście Wiesławowi Jarockiemu oraz Renacie Górskiej, która pomaga uczniom w matematyce. - Te osoby są z nami niemal od początku - dodaje prezes. - Ale też nie mniej zaangażowani są pozostali pedagodzy. W sumie do współpracy udało nam się pozyskać 10 osób.
Zajęcia odbywają się zawsze w godzinach popołudniowych w siedzibie Civitas Christiana, ul. Lubelska 57 (budynek muzeum), tel. 565-69-44. Tu również można się zapisywać na korepetycje z poszczególnych przedmiotów. Lekcje prowadzone będą również w Szkole Podstawowej nr 10, przy ul. Reformackiej. W najbliższy czwartek o godz. 15 spotkają się uczniowie, którzy mają problemy z nauką języka angielskiego.

NIE TYLKO KOREPETYCJE

Na pomoc stowarzyszenia mogą liczyć również osoby potrzebujące porady prawnika i psychologa. Pełnią oni dyżury w każdy poniedziałek od godz. 16. Civitas prowadzi też bezpłatną terapię dla osób jąkających się. Na spotkania zaprasza młodzież i dorosłych w każdą środę o 16.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!