sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Lekcje z Civitas Christiana

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2007, 17:16

Masz problemy z nauką, a nie stać cię na prywatne lekcje? Zgłoś się do Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Chełmie.

- Na pewno pomożemy - obiecuje Tadeusz Boniecki, prezes oddziału.

- Odpłatność za godzinę korepetycji waha się od 25 do nawet 60-70 zł. Nie wszystkich stać na taki wydatek - tłumaczy Boniecki. - A naszą rolą jest m.in. niesienie pomocy rodzinie. W każdej formie. Choćby takiej, jak pomaganie dzieciom w nauce.
Okazało się, że pomysł stowarzyszenia to strzał w dziesiątkę. W ubiegłym roku z darmowych lekcji skorzystało blisko 50 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Większość z nich zapisała się na zajęcia również teraz. Jest wśród nich Konrad, uczeń drugiej klasy gimnazjum.
- Miałem problemy z matematyką - opowiada. - Myślałem, że nie zdam do następnej klasy, ale udało się. Dlatego chcę również w tym roku skorzystać z okazji.
Zajęcia odbywają się w małych maksimum pięcioosobowych grupach. Uczniowie spotykają się co najmniej raz w tygodniu. Na lekcje zgłaszają się sami, lub są kierowani przez szkolnych pedagogów lub wychowawców.
- Do każdej szkoły wysłaliśmy pismo z informacją, że mogą do nas przysłać uczniów mających problemy z nauką języka polskiego, angielskiego czy niemieckiego. Pomagamy też uzupełnić braki wiedzy z matematyki i chemii - dodaje Boniecki.
Z młodzieżą i dziećmi pracują wykwalifikowani nauczyciele. Szczególne słowa uznania należą się polonistce Eulalii Misiurze, angliście Wiesławowi Jarockiemu oraz Renacie Górskiej, która pomaga uczniom w matematyce. - Te osoby są z nami niemal od początku - dodaje prezes. - Ale też nie mniej zaangażowani są pozostali pedagodzy. W sumie do współpracy udało nam się pozyskać 10 osób.
Zajęcia odbywają się zawsze w godzinach popołudniowych w siedzibie Civitas Christiana, ul. Lubelska 57 (budynek muzeum), tel. 565-69-44. Tu również można się zapisywać na korepetycje z poszczególnych przedmiotów. Lekcje prowadzone będą również w Szkole Podstawowej nr 10, przy ul. Reformackiej. W najbliższy czwartek o godz. 15 spotkają się uczniowie, którzy mają problemy z nauką języka angielskiego.

NIE TYLKO KOREPETYCJE

Na pomoc stowarzyszenia mogą liczyć również osoby potrzebujące porady prawnika i psychologa. Pełnią oni dyżury w każdy poniedziałek od godz. 16. Civitas prowadzi też bezpłatną terapię dla osób jąkających się. Na spotkania zaprasza młodzież i dorosłych w każdą środę o 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!