piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Licealiści debatowali o traktacie lizbońskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 marca 2011, 21:50
Autor: (bar)

Wszyscy uczestnicy spotkania-debaty otrzymali specjalne certyfikaty. (Monika Mojsym)
Wszyscy uczestnicy spotkania-debaty otrzymali specjalne certyfikaty. (Monika Mojsym)

Stowarzyszenie Rozwoju Aktywności Społecznej "Triada” rozpoczęło realizację projektu "Świadomy Obywatel Unii Europejskiej”. Pierwsze z cyklu seminariów-debat zostało przeprowadzone w I Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie.

– Nasz projekt promuje traktat lizboński i Unię Europejską – mówi Monika Mojsym z "Triady”. – Ten wybór jest nieprzypadkowy, skoro na terenie województwa lubelskiego ciągle jest wielu sceptyków, którzy nie zdają sobie sprawy z korzyści wynikających z członkostwa w UE.

Wśród uczestników włodawskiej debaty największą grupę stanowili przyszli maturzyści, którzy podczas egzaminu dojrzałości chcą zdawać przedmiot "wiedza o społeczeństwie”. Uznali, że udział w spotkaniu pomoże im zdobyć jeszcze większą wiedzę na temat Unii Europejskiej i postanowień traktatu lizbońskiego.

Uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczącej idei projektu, a także zagadnień związanych z traktatem lizbońskim, które mają największe znaczenie dla Europejczyków. Jednak najbardziej interesowały ich realne korzyści wynikające z ratyfikacji traktatu przez Polskę oraz kontrowersje związane z jego przyjęciem. Pytali również o to, na czym polega różnica wynikająca ze zmiany w systemie głosowania, oraz w jakich sytuacjach będzie miała zastosowanie "zasada pomocniczości”.

Swój projekt "Triada” realizuje na terenie powiatu włodawskiego, krasnostawskiego i chełmskiego. Szczegółowe informacje zainteresowani znajdą na stronie internetowej tl.triada-chelm.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!