piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Licealiści z Czarnieckiego będą mieli własną telewizję

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 grudnia 2010, 13:38

Już niedługo chełmianie będą mogli obejrzeć pierwszy program telewizji internetowej. Na pomysł jej stworzenia wpadli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Chcą pokazać, że szkoła, to nie tylko książki i lekcje.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest drugoklasista Paweł Sułkowski, który zaangażował do realizacji swojego pomysłu kolegów i koleżanki. Wszyscy twórcy szkolnej telewizji chodzą do klasy II d o profilu dziennikarskim. Jest ich sześcioro.

– Nasz projekt ma przede wszystkim promować szkołę – mówi Paweł Sułkowski. – Chcemy także udowodnić, że nasza szkoła zasługuje na miano najlepszej w powiecie, a nawet w województwie, bo za taką ją uważamy.

Młodym dziennikarzom bardzo zależy także, aby pokazać prawdziwy obraz ich szkoły i obalić jednocześnie mity z nią związane.

– Nasz program ma pokazać atmosferę szkoły – mówi Paweł. – Chcemy też udowodnić, że potrafimy aktywnie spędzać czas, dobrze się przy tym bawiąc.

W pomoc ambitnym licealistom, aktywnie włączyli się samorząd uczniowski i dyrekcja szkoły. Udostępnili uczniom dwie sale jako studia do nagrań. Wspomogli ich też finansowo oddając pieniądze za zakupiony sprzęt.

– Nie tylko szkoła nam pomaga – mówi Magdalena Sajpel, uczennica zaangażowana w projekt. – Dźwięk nagrywamy dzięki sprzętowi wypożyczonemu przez radio Chilli działające przy Młodzieżowym Domu Kultury, a w nagrywaniu dźwięków pomaga nam studio sQuat.

Oprócz pomysłodawców i prezenterów ważną rolę odgrywa także Kamil Kasperkiewicz, dyrektor techniczny programu, który montuje wszystkie odcinki i jest operatorem kamery.

– Moim zadaniem nie jest wyglądać ładnie, tylko sprawiać, żeby inni tak wyglądali – skromnie kwituje swój wkład Kamil. – Najważniejsze, że nasza praca jest bardzo ciekawa i ekscytująca.

Dyrekcja szkoły jest dumna ze swoich uczniów. – Cieszy nas, że do naszego liceum wkracza nowe pokolenie z ciekawymi pomysłami – mówi Dariusz Kostecki, dyrektor szkoły. – Chcemy pomagać w rozwijaniu młodych talentów.

Telewizja Czarniecczyków rusza w Nowy Rok. Emisję pierwszego programu zaplanowano na godz. 19. Zainteresowani obejrzeniem programów będą mogli je znaleźć na platformie internetowej www.justin.tv lub poprzez wybranie odpowiednich adresów internetowych umieszczanych regularnie na stronie szkoły.

Nowe odcinki 1LO.tv, bo taką nazwę nosi projekt, będą pojawiały się codziennie od poniedziałku do piątku.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Magda ;)
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Magda ;)
Magda ;) (23 grudnia 2010 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mała poprawka:
Dźwięk nagrywamy dzięki sprzętowi wypożyczonemu przez radio Chilli działające przy Młodzieżowym Domu Kultury, a w nagrywaniu dźwięków pomaga nam studio Squat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!