niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Lokatorzy: żyjemy jak w średniowieczu

  Edytuj ten wpis

Bez toalet, za to z sypiącymi się ścianami. W takich warunkach, w budynku komunalnym przy ul. Lubelskiej 137 c, mieszka 11 rodzin.

- Tutaj się nic nie dzieje. Wszyscy o nas zapomnieli, a my musimy żyć, jak w średniowieczu - skarżą się mieszkańcy i na dowód pokazują zmurszałe ganki, dziury w okiennych ramach, sypiące się ściany i szalet kilkaset metrów za domem.

Ten ostatni robi najgorsze wrażenie: ciasne klitki, cementowa wylewka z otworem i wszechobecny smród. Lokatorzy muszą jednak z niego korzystać, bo choć do budynku dociągnięto kanalizację, to mieszkania nie zostały do niej dołączone.

- Tu przecież mieszkają także dzieci - mówią lokatorzy. - Co to są za warunki dla nich? Przecież to wstyd, żeby w XXI wieku ludzie mieszkali w takiej ruinie!

Mieszkańcy domu długo wyliczają, co w zrujnowanym budynku pamiętającym jeszcze carskie czasy, wymaga poprawy. Ludzi najbardziej boli brak zainteresowania ze strony władz miasta. Jak mówią, odpowiedzią na ich skargi jest albo brak reakcji, albo obietnice bez pokrycia.

Samorząd zapewnia, że o mieszkańcach baraku pamięta. Przypomina też, że w okolice budynku podciągnieto sieć kanalizacyjną, a do budynku także wodociagową. W dwóch mieszkaniach wymienione zostały okna i przebudowano piece.

- Mamy świadomość, że potrzeba tam wielu prac remontowych - mówi Henryk Gołębiowski, dyrektor wydziału infrastruktury komunalnej chełmskiego UM. - W tym roku jeszcze zamierzamy przeprowadzić remont podstawowy w trzech lokalach, a w przyszłym, doprowadzić kanalizację do poszczególnych mieszkań. Trzeba będzie także m.in. przebudować ganki, wymienić częściowo podwaliny budynku, wyremontować posadzki, zrobić malowanie i wymienić stolarkę okienną. Te zadania także zamierzamy zrealizować, ale w przyszłych latach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
depo1
Gość
marcelina
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

depo1
depo1 (25 października 2008 o 10:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mam wrazenie, że ci wszyscy tacy porządni, tacy poukładani, i tacy pracowici, a jednoczesnie tacy krytyczni wobec innych nie mających tych wszystkich zalet po prostu zazdroszczą tym z tej ul Lubelskiej. Zazdroszczą, że ktoś może żyć nie uczestnicząc w codziennym wyścigu szczurów. No, ale zawsze można spróbować życia na koszt Państwa! Nikt Wam nie broni - w tych barakach i dla was znajdzie się miejsce!
Zachęcam jednak do większej wyrozumiałości
Rozwiń
Gość
Gość (24 października 2008 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
....Tu przecież mieszkają także dzieci - mówią lokatorzy. - Co to są za warunki dla nich? Przecież to wstyd, żeby w XXI wieku ludzie mieszkali w takiej ruinie!.....

Też tak uważam, że jak można pozwoli sobie w XXI wieku na dziecko nie mając samemu warunków do zycia. Tym rodzicom winno odebrac się dzieci. Niech wezmą się najpierw za pracę i poprawią sobie warunki bytowe a nie wzięli się za "robotę" nie mając samemu warunków do zamieszkiwania. Skonczyc w naszym kraju z patologia, która uważa, że jak orodzi dzieci to jej się wszystko za darmo nalezy. Tak bez pracy i w dobrobycie to nawet każdy pracujący chcialby zy zrezygnowałby z pracy jakby mial darmową forsę. Godne wynagrodzenie dla parcujących a leni do pracy.
Rozwiń
marcelina
marcelina (24 października 2008 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuba, bo wiesz są ludzie i insekty, ci akurat zaliczają się do tych, którym się należy, tak uważają i nie próbują tego zmienić, bo wygodnie jest żyć na czyjś koszt, a że pieniędzy państwowych mało to i narzekają, że tacy nieszczęśliwi i na wszystko nie wystarcza.
Rozwiń
Kuba z Lublina
Kuba z Lublina (24 października 2008 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto im broni.. wziąć się do roboty i przeprowadzić gdzieś indziej? Najlepiej mieć roszczenia i wymagania, jak wszystko jest finansowane z cudzych pieniędzy! Normalni ludzie na każdy remont muszą sami zarabiać. Nieroby dostają mieszkanie, zasiłki i remonty z Naszych podatków i jeszcze pyskują. Jak tak można? Czy ci ludzie to jacyś inwalidzi? Nie mogą jak reszta pójść do pracy i zarabiać na siebie? Serio pytam, bo nie wiem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!