niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Mali poligloci ruszyli do szkół

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2006, 11:27

Do programu zajęć klas pierwszych w większości szkół podstawowych wpisano naukę języka angielskiego. Nie jest to jednak przedmiot obowiązkowy. Niektóre szkoły miały problemy z zatrudnieniem anglistów.

Na 121 szkół z terenu działania chełmskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie wnioski o przyznanie pieniędzy na naukę języka angielskiego w klasach pierwszych złożyło ponad 100 placówek. O pieniądze starał się również Dariusz Mielniczuk, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Chełmie. - Dostaliśmy pieniądze - cieszy się Mielniczuk. - Maluchy będą uczyły się angielskiego przez dwie godziny w tygodniu.
W "ósemce” w najmłodszych klasach nauka języków obcych nie jest nowością. Lekcje odbywały się już od kilku lat w ramach tzw. godzin dyrektorskich. Choć były nieobowiązkowe, uczęszczały na nie niemal wszystkie dzieci. W klasach pierwszych i drugich uczyły się angielskiego. A w klasie trzeciej niemieckiego. Po jednej godzinie tygodniowo.

Teraz swoje godziny dyrektor przeznaczył na lekcje informatyki dla najmłodszych. Już niebawem odbywać się one będą w nowej, specjalnie dla nich urządzonej, pracowni komputerowej.
Wiesław Podgórski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, również otrzymał pozytywną odpowiedź na swój wniosek. Dzięki temu we wszystkich trzech klasach pierwszych będzie angielski. A godziny, które jeszcze w ubiegłym roku oddał na naukę języków obcych, zdecydował się przeznaczyć na koła zainteresowań i lekcje wyrównawcze. Bo na to też ciągle brakowało pieniędzy.

Dyrektorzy cieszą się z szansy, którą daje im ministerialny program. Woleliby jednak, gdyby prawodawca nie określał, jakiego języka ma dotyczyć. - Wiemy, że angielski jest najbardziej popularny. Ale niektórzy rodzice woleliby, by ich dzieci uczyły się np. niemieckiego, czy ostatnio coraz bardziej modnego rosyjskiego - mówią. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!