piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Mandaty za protest ws. prywatyzacji "Polskiego Cukru". Jest skarga na policjantów

  Edytuj ten wpis

Uczestnicy protestu w sprawie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej "Polski Cukier przypłacili udział w blokadzie skrzyżowania mandatem i ośmioma postępowaniami sądowymi. Teraz złożyli oficjalną skargę na policjantów

Mariusz Musiej, przewodniczący zgromadzenia zorganizowanego przez Komitet Obrony Prywatyzacji KSC "Polski Cukier”, skierował skargę na działania funkcjonariuszy z krasnostawskiej drogówki do wojewódzkiego komendanta Policji w Lublinie. Chodzi o zdarzenia, do których miało dojść 15 września podczas blokady obwodnicy Krasnegostawu.

W skardze czytamy, że funkcjonariusze "w nieuzasadniony sposób uznali działania protestujących za powodujące zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co pociągnęło za sobą próby wymierzenia uczestnikom legalnego protestu kar w postaci mandatów za niepopełnione wykroczenia”. Musiej chce uchylenia kar i napomnienia policjantów, że działali "z istotnym naruszeniem obowiązujących w RP wolności konstytucyjnych i praw obywatelskich, ze szczególnym uwzględnieniem prawa do zgromadzeń i akcji protestacyjnych”.

W uzasadnieniu skargi Musiej podkreślił, że akcja protestacyjna w Krasnymstawie już 8 września została zgłoszona w tamtejszym Urzędzie Miasta. Jego zdaniem polegała na wywieszeniu transparentów poza drogą, przekazywaniu materiałów informacyjnych pieszym, przemieszczaniu się po przejściu dla pieszych przy ul. Sokołowskiego w kilkuminutowych odstępach oraz na przejazdach ciągników. Wszystko to miało się dziać w zgodzie z przepisami ruchu drogowego.

- Uczestnicy protestu byli wielokrotnie informowani, że popełniają wykroczenia w ruchu drogowym - mówi Marzena Skiba, rzecznik krasnostawskiej policji. - W końcu zostali ukarani za tamowanie ruchu, rozdawanie ulotek przejeżdżającym kierowcom, przekraczanie pojazdami linii ciągłych, czy brak dokumentów. Wobec jednego z protestujących toczy się postępowanie w związku z naruszeniem przepisów o zgromadzeniach. Na protest stawił się z kosą, traktowaną jako niebezpieczne narzędzie.

Zdaniem Skiby ubezpieczający protest policjanci zachowali się odpowiednio i w zgodzie z przepisami.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji skarga jeszcze nie została rozpatrzona. - Zostanie to zrobione w ustawowym terminie - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego. - Z naszej wiedzy jednak wynika, że protestujący zostali ukarani za wykroczenia w ruchu drogowym, a nie udział w akcji. Wolność do wyrażania swoich poglądów nie upoważnia do łamania prawa i ograniczania innym swobody komunikacji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Krasnystaw protest
Jola
schaboszczak
polo
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jola
Jola (23 października 2014 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Chłopaki, po co protestujecie - państwo i tak zrobi co zechce (sprzeda). Przecież słowo sprzedaż jest od niedawna nierozerwalnie związane z działaniami polskiego rządu.

Czy to jest POlski rząd ?

Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (23 października 2014 o 08:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

POlak POlakowi chujem i jak ma byc dobrze w tym naszym POje***ym kraju?

Dlatego raz Sierpem a raz Młotem w tą czerwoną,komunistyczno-konfidencką hołotę,przez te siedem lat to czerwone,komunistyczne bydło rozje bało wszystko,dokładnie wszystko w zamian za stołki w Brukseli.

Rozwiń
polo
polo (23 października 2014 o 06:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Chłopaki, po co protestujecie - państwo i tak zrobi co zechce (sprzeda). Przecież słowo sprzedaż jest od niedawna nierozerwalnie związane z działaniami polskiego rządu.

Rozwiń
gość
gość (22 października 2014 o 23:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

POlak POlakowi chujem i jak ma byc dobrze w tym naszym POjebanym kraju?

Rozwiń
AfA
AfA (22 października 2014 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A wiesz co zrobi prywaciarz? weźmie w łapę od Niemca i zamknie zakład...o jakiej ty tu ekonomii pie..lisz? skończ najpierw szkołę i wyjedź na zieloną wyspę bo wstyd za takich ludzi jak ty. Za kawałek blachy matkę byś sprzedał.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!