niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Miasto wyprowadzone na oślą łączkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2012, 17:15

Firma Wotex z Kraśnika nie jest już dzierżawcą stoku narciarskiego w Kumowej Dolinie. Miasto szuka nowego partnera do prowadzenia wyciągu i amfiteatru.

Wypowiedzenie Wotexowi umowy było tylko kwestią czasu. Od początku współpraca tej firmy z miastem nie układała się najlepiej. Przez cały miniony sezon stok był nieczynny. Wojciech Gąska, szef Wotexu, zasłaniał się wtedy względami ekonomicznymi. Uważał, że ewentualne dochody nie pokryją wydatków. W rozmowie z Dziennikiem zwierzył się także, że popełnił błąd pochopnie inwestując w Kumową Dolinę.

Wotex wydzierżawił od miasta teren przed czterema laty. Wystarczyło jedynie pod oślą łączkę. Pozostała, w większości zalesiona część gruntu potrzebnego, aby urządzić stok z prawdziwego zdarzenia, pozostaje na terenie gminy Chełm.

W związku z tym miasto wystąpiło do tego samorządu, aby można było dokonać zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Chodziło o to, by teren leśny mógł być wykorzystany do celów rekreacyjno-sportowych. W grę wchodziła zmiana kształtu górki oraz wycinka drzew. Jak dotąd miastu nie udało się dokupić brakującej działki.

– Przed kilkoma dniami przeprowadziłem rozmowy w tej sprawie – mówi Józef Górny, zastępca prezydenta Chełma. – Działka niezbędna do powiększenia stoku została już podzielona i jest przygotowywana do sprzedaży w formie przetargu. Oczywiście do niego przystąpimy. Mamy zarezerwowane na to 162 tys. zł.

Miasto rozstało się z Wotexem za porozumieniem stron. Teraz rozgląda się za nowym partnerem, który zająłby się nie tylko zarządzaniem stokiem, ale przejąłby także znajdujący się po sąsiedzku amfiteatr. Chodzi o to, aby oba te obiekty miały jednego gospodarza. Górny nie ukrywa, że prowadzi w tej sprawie rozmowy z zainteresowaną firmą. Jeśli jednak spełzną na niczym, to stok przejmie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wiceprezydent Górny podkreśla, że pomiędzy miastem i Wotexem nie było i nie ma otwartego konfliktu. Niewykluczone też, że jeśli miasto dokupi brakującą działkę, to Wotex, tym razem już w warunkach konkurencji, ponownie zawrze umowę na dzierżawę stoku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!