środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Miejski przewoźnik chce zawiesić podmiejskie kursy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 czerwca 2008, 15:48

Kursy poza miasto są nieopłacalne - mówi prezes CLA i zapowiada ich drastyczne ograniczenie.

W przyszłości być może zostaną także likwidację. Tych radykalnych rozwiązań uda się uniknąć tylko wtedy, jeśli gminy, po których terenie autobusy jeżdżą, dołożą do przejazdów.

Zbigniew Grzesiak, prezes CLA, przyznaje, że zawieszenie kursów podmiejskich powinno być przeprowadzone jak najszybciej. - Prawda jest taka, że poza miastem autobusy często wożą powietrze - mówi prezes. - Dlatego na pewno w sposób zdecydowany ograniczymy kursy podmiejskie podczas wakacji. A od września, niewykluczone, że je zlikwidujemy.

Czy to oznacza, że miejskim autobusem nie będzie można już wyjechać poza miasto? - Trudno w tym momencie to powiedzieć - zaznacza Grzesiuk. - Jeśli gminy, po których terenie nasze autobusy jeżdżą, zdecydują się dofinansować przewozy, to być może niektóre kursy zostaną zachowane. Może się też okazać, że jeśli zredukujemy kursy, to na tych, które pozostaną, poprawi się frekwencja. Nie oczekujemy zysków, ale gdyby chociaż kursy podmiejskie nie przynosiły strat, to już byłoby dobrze.

Prezes tłumaczy, że obecnie trwają negocjacje z gminami na temat potrzeby dofinansowania przewozów. Żadne deklaracje ze strony gmin jeszcze nie padły.

- Trudno, żebym coś proponował, skoro nie znam żadnych konkretów - mówi Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm. - Rozmawiałem z prezesem na ten temat ponad miesiąc temu, ale to była bardzo ogólna rozmowa. Spodziewam się, że CLA wystosuje do gminy oficjalne pismo, w którym wskaże, o jakich liniach i kursach mówimy i o jakie pieniądze chodzi. Wtedy dopiero będziemy mogli zająć stanowisko w tej sprawie.

W gminie Kamień także o pieniądzach się jeszcze nie mówi, bo i konkretnych rozmów na ten temat z CLA jeszcze nie było. - Ale wśród osób, które korzystają z miejskich autobusów, już pojawia się temat likwidacji - mówi Alina Szczygieł, sekretarz gminy. - Sama czasem nimi jeżdżę i rzeczywiście na trasie do Kamienia tłumów w autobusie nie ma. Wręcz przeciwnie. Co będzie, jeśli kursy zostaną zlikwidowane? Spróbujemy jakoś sobie poradzić.

Pasażerowie na razie w panikę nie wpadają. - Najwyżej przerzucę się na PKS. Jeśli CLA chce stracić pasażerów, to ich sprawa - mówi Marek Kwiatkowski, który dojeżdża miejskim autobusem z Okszowa do Chełma.

Zmian w kursowaniu linii podmiejskich pasażerowie powinni spodziewać się już od 21 czerwca. Pojawią się one wraz z wprowadzeniem letniego rozkładu jazdy. Natomiast podczas wakacji powinno się ostatecznie rozstrzygnąć, czy z początkiem września autobusy CLA będą w ogóle wyjeżdżać poza granice miasta, czy też jeździć tylko po chełmskich ulicach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
hm
Medeor
Bolo
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hm
hm (6 czerwca 2008 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
GEJU NA WZYSTKIM NIE MOZNA ZARABIAC -LICZY SIE DOBRO PASAZEROW I WLASNA OPINIA-WIEC JAK JEZDZILES TO JEZDZIJ DALEJ
Rozwiń
Medeor
Medeor (6 czerwca 2008 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A do Świdnika to chcą jeździć??????? Świdnik chyba jeszcze nie należy do Lublina???
Rozwiń
Bolo
Bolo (6 czerwca 2008 o 10:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ten typ w dresach z damską torebką to pewnie pomaga ją nieśc którejś niewiaście
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!