Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 grudnia 2009 r.
21:54
Edytuj ten wpis

Miejskie autobusy od nowego roku pojadą poza granice Chełma

Autor: Zdjęcie autora (sad)
0 5 A A

Jest porozumienie w sprawie kursów Chełmskich Linii Autobusowych poza granice miasta. Miasto domagało się od gminy pieniędzy za utrzymanie podmiejskich linii: 4, 4B, 5C i 11.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władze gminy się na to nie zgodziły. Uznały, że płacić nie będą i zamiast tego wolą dogadać się z innymi przewoźnikami, m.in. z PKS.

W tej sytuacji miasto jeszcze raz przemyślało swoją propozycję i zaproponowało kompromisowe rozwiązanie.

– Chcemy zawrzeć porozumienie, w ramach którego nasze autobusy będą obsługiwały część gminy Chełm. Chodzi o trasę Chełm-Okszów-Srebrzyszcze – mówi Henryk Gołębiowski, dyrektor wydziału infrastruktury komunalnej Urzędu Miasta Chełm.

– Ta linia będzie traktowana jako miejska. Doszliśmy do wniosku, że jest najbardziej potrzebna. Korzysta z niej sporo pasażerów, m.in. chełmscy uczniowie dojeżdżający do okszowskiej szkoły.

Z takiego postawienia sprawy jest zadowolony wójt gminy Chełm. – To dla nas korzystna propozycja przede wszystkim dlatego, że zgodnie z naszym wcześniejszym stanowiskiem, nie będziemy musieli płacić CLA. O to chodziło – mówi wójt Wiesław Kociuba.

– Radni wyrazili zgodę na zawarcie takiego porozumienia, wiec sprawę uważam za załatwioną.

A co z pozostałymi liniami prowadzącymi m.in. do Pokrówki i Strupina? Wójt zapewnia, że mieszkańcy gminy, którzy dotąd korzystali z autobusów CLA nie powinni się niepokoić.

Na liniach obsługiwanych dotąd przez miejskiego przewoźnika kursować będą bowiem autobusy PKS i przewoźników prywatnych. W poniedziałek powinna zapaść decyzja, jaki dokładnie przebieg będą miały nowe linie.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~julek~ / 22 grudnia 2009 o 12:40
niezły pokerzysta z tego wójta, wytrzymał napięcie, a z drugiej strony ciekawe, który to "załatwiacz" z Okszowa to sprawił ...?
Avatar
~gość~ / 20 grudnia 2009 o 16:38
Kazimierz napisał:
Wreszcie jakas mondra osoba ocenila i opisala nasz dzien i znuj codzienny pod pienscia tych niedouczonych Matolow z PO!
Ludzie pracy wezma kiedys w garsc spopielone ustawy tych draniof i pokaza gdzie raki zimuja!
Czas nam do wyborow rodacy i powrocic do wladzy prawych co nie daja sie utumanic Zydom i Niemcom!


Niezły z Ciebie żartowniś Kazimierzu,ale dzięki tej poprawnej polszczyźnie można uśmiać się do łez.Pozdr.
Avatar
Kazimierz / 20 grudnia 2009 o 16:25
Wreszcie jakas mondra osoba ocenila i opisala nasz dzien i znuj codzienny pod pienscia tych niedouczonych Matolow z PO!
Ludzie pracy wezma kiedys w garsc spopielone ustawy tych draniof i pokaza gdzie raki zimuja!
Czas nam do wyborow rodacy i powrocic do wladzy prawych co nie daja sie utumanic Zydom i Niemcom!
Avatar
Buzal / 20 grudnia 2009 o 12:03
Jakos za zadow PiS tego dziadowstwa nie bylo. Wszystko na rowno i sie dzielilo sprawiedliwie.
Teras czlowiek po prozbie chodzi i o wszystko z czapka w rece musi sie klaniac panom.
Ale zara nowe wybory i patszmy co by wszyscy robotnicy i chlopi poszli glosowac.
Trzeba dac otpor tym Pomatolkom i wrocic do wprowadzenia solidarnosci robotniczej i chlopskiej!
Bochaterzy co siedzieli w wiezieniach i walczyli o prawo,sprawiedliwosc ,pokoj na ziemi, i co by koscioly byly swiete i dla wszystkich
musza zdecydowanie dac odpor przemocy i jak jeden maz stanac w szeregu co by dac odpor i powiedziec NIE opluwaczom prezydeta Polkiego!
Zydzi od Polikota i komunisci muszo pojsc do smietnika historycznego i tam pozostac!
Bug,chonor i ojczyzna na naszych sztandarach niech powiewa az do zwyciestwa prawosci i sprawiedliwosci wszelkiej!
Bo wszyscy maja takie same zoladki i potrzeby takie same maja i na wczasy zagranica tez chca pojechac i popatrzyc jak tam jest!
Jakos za zadow PiS tego dziadowstwa nie bylo. Wszystko na rowno i sie dzielilo sprawiedliwie.
Teras czlowiek po prozbie chodzi i o wszystko z czapka w rece musi sie klaniac panom.
Ale zara nowe wybory i patszmy co by wszyscy robotnicy i chlopi poszli glosowac.
Trzeba dac otpor tym Pomatolkom i wrocic do wprowadzenia solidarnosci robotniczej i chlopskiej!
Bochaterzy co siedzieli w wiezieniach i walczyli o prawo,sprawiedliwosc ,pokoj na ziemi, i co by koscioly byly swiete i dla wszystkich
musza zdecydowanie da... rozwiń
Avatar
gieksa / 20 grudnia 2009 o 09:59
znowu ktoś dał ŁAPÓWKĘ TAKA POLITYKA JAK GMINA NIE DA TO NIEMA PODMIEJSKICH A JAK DA KOMU TRZEBA TO BĘDĄ POŁĄCZENIA Z CHEŁMEM
Avatar
~julek~ / 22 grudnia 2009 o 12:40
niezły pokerzysta z tego wójta, wytrzymał napięcie, a z drugiej strony ciekawe, który to "załatwiacz" z Okszowa to sprawił ...?
Avatar
~gość~ / 20 grudnia 2009 o 16:38
Kazimierz napisał:
Wreszcie jakas mondra osoba ocenila i opisala nasz dzien i znuj codzienny pod pienscia tych niedouczonych Matolow z PO!
Ludzie pracy wezma kiedys w garsc spopielone ustawy tych draniof i pokaza gdzie raki zimuja!
Czas nam do wyborow rodacy i powrocic do wladzy prawych co nie daja sie utumanic Zydom i Niemcom!


Niezły z Ciebie żartowniś Kazimierzu,ale dzięki tej poprawnej polszczyźnie można uśmiać się do łez.Pozdr.
Avatar
Kazimierz / 20 grudnia 2009 o 16:25
Wreszcie jakas mondra osoba ocenila i opisala nasz dzien i znuj codzienny pod pienscia tych niedouczonych Matolow z PO!
Ludzie pracy wezma kiedys w garsc spopielone ustawy tych draniof i pokaza gdzie raki zimuja!
Czas nam do wyborow rodacy i powrocic do wladzy prawych co nie daja sie utumanic Zydom i Niemcom!
Avatar
Buzal / 20 grudnia 2009 o 12:03
Jakos za zadow PiS tego dziadowstwa nie bylo. Wszystko na rowno i sie dzielilo sprawiedliwie.
Teras czlowiek po prozbie chodzi i o wszystko z czapka w rece musi sie klaniac panom.
Ale zara nowe wybory i patszmy co by wszyscy robotnicy i chlopi poszli glosowac.
Trzeba dac otpor tym Pomatolkom i wrocic do wprowadzenia solidarnosci robotniczej i chlopskiej!
Bochaterzy co siedzieli w wiezieniach i walczyli o prawo,sprawiedliwosc ,pokoj na ziemi, i co by koscioly byly swiete i dla wszystkich
musza zdecydowanie dac odpor przemocy i jak jeden maz stanac w szeregu co by dac odpor i powiedziec NIE opluwaczom prezydeta Polkiego!
Zydzi od Polikota i komunisci muszo pojsc do smietnika historycznego i tam pozostac!
Bug,chonor i ojczyzna na naszych sztandarach niech powiewa az do zwyciestwa prawosci i sprawiedliwosci wszelkiej!
Bo wszyscy maja takie same zoladki i potrzeby takie same maja i na wczasy zagranica tez chca pojechac i popatrzyc jak tam jest!
Jakos za zadow PiS tego dziadowstwa nie bylo. Wszystko na rowno i sie dzielilo sprawiedliwie.
Teras czlowiek po prozbie chodzi i o wszystko z czapka w rece musi sie klaniac panom.
Ale zara nowe wybory i patszmy co by wszyscy robotnicy i chlopi poszli glosowac.
Trzeba dac otpor tym Pomatolkom i wrocic do wprowadzenia solidarnosci robotniczej i chlopskiej!
Bochaterzy co siedzieli w wiezieniach i walczyli o prawo,sprawiedliwosc ,pokoj na ziemi, i co by koscioly byly swiete i dla wszystkich
musza zdecydowanie da... rozwiń
Avatar
gieksa / 20 grudnia 2009 o 09:59
znowu ktoś dał ŁAPÓWKĘ TAKA POLITYKA JAK GMINA NIE DA TO NIEMA PODMIEJSKICH A JAK DA KOMU TRZEBA TO BĘDĄ POŁĄCZENIA Z CHEŁMEM

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda]
galeria

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda] 0 3

Na maj przełożona została decyzja w sprawie odnowy parku Ludowego, której koszt przekracza kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Prezydent najpierw poprosił radnych o dodatkowe pieniądze, potem się z tego wycofał. Dał sobie miesiąc na przekonanie radnych do większego wydatku, któremu przeciwna jest opozycja

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie
galeria

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie 0 0

Prawdziwa kumulacja nowych adresów kulinarnych. Dwie marki działają już w innych miastach, dwa to lokale autorskie. W jednym zjesz jak w Wietnamie, w innym jak w Anglii, w kolejnym jak we Francji. Następny poratuje cię o świcie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie 3 0

Tym razem będzie nietypowo. Wisła dwa najbliższe spotkania rozegra w: piątek i wtorek. Dzisiaj zmierzy się w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem (godz. 19). 1 maja odrobi za to zaległości na wyjeździe, przeciwko ostatniej w tabeli Gwardi Koszalin (godz. 16)

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy 8 5

Siostry Wanda i Alina Saczuk z Krzewicy (gm. Międzyrzec Podlaski) od blisko 20 lat starają się o zwrot działki, która leży pośrodku ich pola. Problem w tym, że w urzędniczych papierach jest to las należący do Skarbu Państwa.

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada
27 kwietnia 2018, 9:00
galeria

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada 4 0

Dzisiaj od godz. 10 bramy koszar 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego będą otwarte. To okazja aby wziąć udział w dorocznym święcie tej jednostki, obejrzeć defiladę, musztrę paradną i pokaz walki wręcz.

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie
1 maja 2018, 9:00

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie 0 0

Dzieci mogą pobiec na dystansie 200 lub 500 metrów. Dorośli mają do wyboru 1,8 km lub 5 km. Jest też specjalny dystans dla par (lub duetów) – 1 km. We wtorek, 1 maja, Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce zaprasza na Eco Bieg

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04)
27 kwietnia 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04) 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na tę chwilę miłośnicy filmowego uniwersum Marvela - serii filmów na podstawie popularnych komiksów bohaterskich - czekali bardzo długo. Od piątku na ekranach kin będzie można oglądać Avengers: Wojna bez granic, w którym siły połączą ulubieni superbohaterowie - Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka i inni. Wśród kinowych nowości będzie także komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem Dorwać Gunthera. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina
galeria

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina 13 0

NICE 1. LIGA ŻUŻLOWA Dzisiaj o godzinie 17:45 Speed Car Motor Lublin podejmie ROW. Liderująca w tabeli ekipa trenera Dariusza Śledzia jest wciąż niepokonana

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła 2 1

Poleski Park Narodowy 1 i 2 maja przy wejściach na wszystkie ścieżki przyrodnicze oraz w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Załuczu Starym na gości będą czekali parkowi przewodnicy

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie 2 18

Ustalony jest termin rozprawy, na której prezydent Lublina ma się tłumaczyć z wynajęcia dla Urzędu Miasta biur w budynku mającym dopiero powstać. Sprawa ciągnie się latami, choć prezydent już raz został uniewinniony, a raz umorzono wobec niego postępowanie

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo 25 6

26-latek z okolic Puław chciał zabić własną matkę – ustalili śledczy. Wbił jej w serce kuchenny nóż. Pomimo tego, w późniejszym śledztwie kobieta próbowała chronić syna

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 1

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.