niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Mieszkańcom nie podoba się plan remontu ul. Lubelskiej

  Edytuj ten wpis

Dźwiękowa sygnalizacja świetlna pod oknami, ulica przesunięta do domów, słupy-zawalidrogi... Mieszkańcy Lubelskiej długo mogą wymieniać problemy, które pojawiły się wraz z remontem ich ulicy. Nikt o nas nie pomyślał – narzekają i grożą, że pójdą do sądu.

– Te plany, to ktoś chyba zza biurka robił – zżyma się Czesław Puchala. – Bo jakby zobaczył, jak to tutaj wygląda, to by takich niedoróbek nie było. Może i kierowcom po remoncie będzie lepiej. Ale mieszkańcy stracą. Ja np. mam pod oknami sygnalizację świetlną. Z każdej strony posesji po cztery słupy. Pal licho światła, ale będzie jeszcze dźwięk. Przecież jak to uruchomią, to tu nie da się mieszkać!

Puchala u zbiegu ulic Lubelskiej i Szpitalnej mieszka ponad pół wieku. Przylegający do Lubelskiej dom stawiał jeszcze jego dziadek. Teraz pan Czesław go wynajmuje, choć ostatnio ze znalezieniem chętnych ma kłopot. – Dla mnie ten dom ma wartość nie tylko materialną, ale i sentymentalną – mówi mężczyzna. – Ale nie wiem, jak jeszcze długo postoi. Ulicę mi przesunęli. Jak tędy pójdzie duży ruch, to ściany mi zaczną pękać. No i kto będzie chciał tu mieszkać mając za oknem taki hałas?

Dlatego Puchala postanowił pozwać miasto do sądu. Za to, że mu przez remont ulicy i związane z tym nowe rozwiązania, zmniejszyła się wartość nieruchomości.

Zastrzeżenia mają też inni mieszkańcy. Wśród nich Barbara Kulesza i Monika Sulikowska: – My tu wszyscy jakąś działalność prowadzimy – mówią kobiety. – Jest fryzjer, punkt ksero, sklepy, punkt przezwajania silników. Po remoncie klienci będą nas omijać, bo nawet zatrzymać samochodu nie będzie gdzie.

– A ta nowa organizacja ruchu? Szkoda gadać – mówi inny mieszkaniec Lubelskiej Krzysztof Kapelan. – Po zmianach nie będziemy mogli, jak dotąd, jechać od razu w kierunku miasta. Trzeba będzie cofnąć się aż do Krzyżówek Lubelskich!

Mieszkańcy boją się też, że podwyższony poziom ulicy sprawi, że woda będzie spływać pod ich domy. – Przecież nie może być tak, że remontują drogę nie patrząc na nasze interesy – mówią ludzie. – Przecież my tu mieszkamy!

Krzysztof Tomasik
Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie

Niestety przy tak dużej inwestycji nie sposób uniknąć sytuacji, że ktoś jest niezadowolony. Pamiętajmy, że ten remont robiony jest z myślą o kilkudziesięciu tysiącach mieszkańców. Wiem, że mieszkańcy ul. Lubelskiej mają pewne zastrzeżenia, co do przyjętych rozwiązań. Pewnych ich sugestii niestety nie możemy już na tym etapie uwzględnić. Chodzi o sprawy wymagające ingerencji w projekt; takie, które wymagałyby nowych pozwoleń na budowę. Są jednak kwestie, które możemy rozwiązać i to robimy. Każdy, kto ma wątpliwości czy zastrzeżenia w związku z remontem, może zgłosić się do ZDM. Wierzę, że jeśli to tylko będzie możliwe, wspólnie znajdziemy wyjście z sytuacji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 października 2010 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To musi być zapewne stary Chełmski cwaniaczek przedwojenny.
Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2010 o 07:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1287906441' post='366705']
ciekawe czy to jeden z tych skarżących zasypał, przejazd przy garażach, najpierw nastawiał pretów metalowych a potem usypał wał przeciw powdziowy a by nie jechac na skróty.Ile w tych ludziach musi byc złośliwości a ile trzeba sie narobić. No jest jeszcze jedno podejrzenie, to musi byc jakis dziarski emeryt z WOPU co ma tam garaż.Pozdrawiam.
[/quote] a dzisiaj widziałem ten usypany wał, tamtedy czołg nie przejedzie bo sie zawiesi, dziarscy emetryci złośliwcy działają, ale jaja.
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2010 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BARANI ŁEB, tak winno sie nazywać kierowców, którzy nie widzą że Lubelska zamknięta jest do ruchu na kierunku do miasta i jadą jeden za drugim a potem prosto przez nowo budowane skrzyżowanie Szpitalna, Lubelska , Trubakowska. No i oczywiście miejscowe ZŁOTÓWY bo ty zawsze sie spieszy a że pod prą i na chama co tam zaoszczędzone 0,50 groszy. Pozdrawiam.
Rozwiń
Tomasz
Tomasz (24 października 2010 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że przed samymi wyborami w Chełmie przypomniano sobie o mieszkańacach i dragach - jak zwykle "kiełbasa wyborcza"
Rozwiń
Tomasz
Tomasz (24 października 2010 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Małgorzata Sokół nie wstydzi się, że kandyduje z ramienia PO. Bierze na siebie wszystkie pozytywne i negatywne skojarzenia z tą partią. Jest po prostu uczciwa. I za to będę na nią głosował.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!