niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Mieszkańcy Białopola uczyli się nowych umiejętności

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2012, 15:04
Autor: sad

Uczestnicy projektu "Aktywne Białopole-działamy i uczymy się razem” podczas konferencji zorganizowa
Uczestnicy projektu \"Aktywne Białopole-działamy i uczymy się razem” podczas konferencji zorganizowa

Uczyć się można w każdym wieku. Udowodnili to uczestnicy zakończonego właśnie projektu "Aktywne Białopole-działamy i uczymy się razem”.

Pięćdziesięciu mieszkańców gminy Białopole od marca uczyło się, jak swobodnie korzystać z Internetu i jak robić dobre zdjęcia.

Poznawali tajniki świata mediów, m.in. podczas wizyt studyjnych w redakcjach i dowiadywali się, w jaki sposób zainteresować innych tym, co dzieje się w ich najbliższej okolicy.

Jak pochwalić się swoimi dokonaniami i wypromować działalność miejscowych kół gospodyń, czy stowarzyszeń. A wszystko z wykorzystaniem narzędzi, które daje technika. Początki nie były łatwe, bo "uczniowie 40 plus”, często nigdy wcześniej nie korzystali nie tylko z Internetu, ale nawet z komputera.

– W czasach mojej młodości, takich możliwości nie było – mówi Henryk Staniszewski. – Dlatego wykorzystałem okazję, żeby nadrobić zaległości.

– Nigdy nie miałem z czymś podobnym do czynienia i cieszę się, że teraz na szkoleniu miałem taką możliwość – dodaje Władysław Biniaszewski.

Projekt zorganizowało Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Razem na Kresach”. Z tego, że na miejsce jego realizacji wybrało właśnie Białopole cieszy się Wacław Stasiuk, przewodniczący rady gminy.

– Nasi mieszkańcy na pewno bardzo na tym skorzystali – mówi Stasiuk. – Zainteresowanie ludzi takimi zajęciami dowodzi, że to był dobry pomysł. Mamy nadzieję, ze to nie ostatnie takie przedsięwzięcie w naszej gminie.

Tego, że podobne działania, być może będą jeszcze w gminie realizowane nie wyklucza koordynator projektu "Aktywne Białopole” Monika Mojsym. Szczególnie, że to właśnie zakończone, ocenia pozytywnie.

– To był bardzo owocny projekt – mówi. – Miłym zaskoczeniem dla nas było duże zainteresowanie i zaangażowanie mieszkańców. Cieszymy się też, że już teraz deklarują chęć uczestnictwa w podobnych przedsięwzięciach. Wierzymy, że zdobyta na zajęciach wiedza przyda się im w życiu.

Już się przydaje. Anna Gajor pojechała do rodziny do Irlandii i zrobiła tam samodzielnie mnóstwo zdjęć. Cieszy się, że będzie miała pamiątkę z pobytu. Wanda Bajor przyznaje, że po tym, jak nauczyła się korzystać ze skypa, może sama, kiedy tylko zechce kontaktować się z córka w Londynie.

– Rodzina i sąsiedzi są pod wrażeniem tego, czego się nauczyłam i zazdroszczą mi uczestnictwa w tym projekcie – dodaje Teresa Szuba.

– Wyszłam z domu, miałam kontakt z ludźmi, ciekawie spędziłam czas – wylicza Beata Żabik. A Marian Kępowicz dorzuca: Ja teraz nie boję się już włączyć komputera.

– I o to chodziło – podsumowują organizatorzy. – Nowe umiejętności i zdobywanie wiedzy, nie są zarezerwowane tylko dla ludzi młodych. Coś, co na początku wydaje się niedostępne, można poznać, "oswoić” i wykorzystywać w codziennym życiu. Potrzebne są tylko chęci i okazja. Mieszkańcy mieli chęci, my stworzyliśmy im okazję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!