piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Mieszkańcy chcą basenu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2006, 16:20

Zbigniew Pierściński, były wojskowy, od ośmiu lat regularnie uczęszcza na basen przy chełmskim I LO.

Twierdzi, że popołudniami trudno się tam wcisnąć. Skoro tak, to jego zdaniem pora pomyśleć o wybudowaniu w mieście nowego basenu. Najlepiej na Zachodzie.

Pierścińskiemu w sukurs przyszli dwaj inni emeryci, Edmund Dąbrowski i Andrzej Łapiński. Wspólnymi siłami w krótkim czasie zebrali już kilkaset podpisów mieszkańców pod petycją, adresowaną do nowych radnych. Oczekują od nich, że w ciągu czteroletniej kadencji uporają się z dokumentacją i ramię w ramię z powołanym w tym celu społecznym komitetem wybudują trzecią w mieście krytą pływalnię.
- Młodzieży i dorosłym mieszkańcom taka inwestycja może wyjść tylko na dobre - mówi Pierściński. - Wystarczy zapoznać się z wynikami badań przeprowadzonych przed dwoma laty przez chełmskich lekarzy ortopedów. Z ich raportu wynika, że około 70 proc. uczniów szkół podstawowych ma różnego rodzaju wady kręgosłupa. Czy w takiej sytuacji nie należy bić na alarm?
Z reguły gdziekolwiek zapukają, tam spotykają się ze zrozumieniem i życzliwością dla ich inicjatywy. - Ci panowie wytyczyli cel tyle ambitny, co kosztowny - mówi Zygmunt Lisowski, dyrektor Biura Inwestycji Miejskich. - Wybudowanie krytej pływalni kosztuje od 6 do 8 mln zł. Na samą dokumentację trzeba mieć 300-400 tys. zł.
Lisowski twierdzi, że gdyby znalazły się pieniądze na budowę basenu, to można by go postawić w ciągu zaledwie dwóch lat. Przedsięwzięcie to wydłużyłoby się o kolejny rok, gdyby przyszło tych pieniędzy szukać na przykład w ramach któregoś z programów unijnych. Poza tym wszystkim istotnym czynnikiem byłaby lokalizacja, a to z uwagi na możliwość podłączenia planowanego obiektu do sieci energetycznej, cieplnej, wodociągowej i kanalizacyjnej.
- Uważamy, że najlepszym miejscem dla nowej pływalni jest sąsiedztwo Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 na osiedlu Zachód - mówi Pierściński. Zdaniem Lisowskiego jest to dobry wybór.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!