czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Chełm

Mieszkańcy chcą basenu

Dodano: 12 grudnia 2006, 16:20

Zbigniew Pierściński, były wojskowy, od ośmiu lat regularnie uczęszcza na basen przy chełmskim I LO.

Twierdzi, że popołudniami trudno się tam wcisnąć. Skoro tak, to jego zdaniem pora pomyśleć o wybudowaniu w mieście nowego basenu. Najlepiej na Zachodzie.

Pierścińskiemu w sukurs przyszli dwaj inni emeryci, Edmund Dąbrowski i Andrzej Łapiński. Wspólnymi siłami w krótkim czasie zebrali już kilkaset podpisów mieszkańców pod petycją, adresowaną do nowych radnych. Oczekują od nich, że w ciągu czteroletniej kadencji uporają się z dokumentacją i ramię w ramię z powołanym w tym celu społecznym komitetem wybudują trzecią w mieście krytą pływalnię.
- Młodzieży i dorosłym mieszkańcom taka inwestycja może wyjść tylko na dobre - mówi Pierściński. - Wystarczy zapoznać się z wynikami badań przeprowadzonych przed dwoma laty przez chełmskich lekarzy ortopedów. Z ich raportu wynika, że około 70 proc. uczniów szkół podstawowych ma różnego rodzaju wady kręgosłupa. Czy w takiej sytuacji nie należy bić na alarm?
Z reguły gdziekolwiek zapukają, tam spotykają się ze zrozumieniem i życzliwością dla ich inicjatywy. - Ci panowie wytyczyli cel tyle ambitny, co kosztowny - mówi Zygmunt Lisowski, dyrektor Biura Inwestycji Miejskich. - Wybudowanie krytej pływalni kosztuje od 6 do 8 mln zł. Na samą dokumentację trzeba mieć 300-400 tys. zł.
Lisowski twierdzi, że gdyby znalazły się pieniądze na budowę basenu, to można by go postawić w ciągu zaledwie dwóch lat. Przedsięwzięcie to wydłużyłoby się o kolejny rok, gdyby przyszło tych pieniędzy szukać na przykład w ramach któregoś z programów unijnych. Poza tym wszystkim istotnym czynnikiem byłaby lokalizacja, a to z uwagi na możliwość podłączenia planowanego obiektu do sieci energetycznej, cieplnej, wodociągowej i kanalizacyjnej.
- Uważamy, że najlepszym miejscem dla nowej pływalni jest sąsiedztwo Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 na osiedlu Zachód - mówi Pierściński. Zdaniem Lisowskiego jest to dobry wybór.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!