Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 kwietnia 2011 r.
18:21
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy nie chcą masztu telefonii komórkowej

0 11 A A
Mieszkańcy zapewniają, że będą protestować do skutku, tzn. do momentu ostatecznego cofnięcia zezwole
Mieszkańcy zapewniają, że będą protestować do skutku, tzn. do momentu ostatecznego cofnięcia zezwole

Nie chcemy tutaj masztu telefonii komórkowej – oburzają się mieszkańcy ul. Zabagonie. Włodawski starosta zapewnia, że przyjrzy się decyzji o wydaniu pozwoleniu na tę budowę.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców Włodawy blokuje wjazd betoniarek na posesję byłego starosty włodawskiego Janusza Kloca. Na działce przy ul. Zabagonie miała się rozpocząć budowa wieży telefonii komórkowej.

Przeciwko postawieniu masztu w tym miejscu protestują mieszkańcy okolicznych ulic. Twierdzą, że o inwestycji dowiedzieli się z mediów.
– Nie było żadnych konsultacji. Nikt z nami nie rozmawiał – oburza się Grzegorz Sadurek, jeden z protestujących.

– Mam działkę w pobliżu miejsca, gdzie ma stanąć wieża. W lecie spędzam tam bardzo dużo czasu i boję się o swoje zdrowie – dodaje Włodzimierz Delmanowicz.

Były starosta potwierdza, że żadnych konsultacji nie było, bo nie są one wymagane. – Zgodnie z prawem ta inwestycja nie wymaga konsultacji, bo nie zagraża mieszkańcom – wyjaśnia Janusz Kloc.

Ponadto, protestujący zarzucają byłemu staroście, że sam podjął decyzję w sprawie pozwolenia na budowę, gdy szefował w powiecie.
– To pomówienia. Pozwolenie na budowę zostało wydane już po zakończeniu mojej pracy w Starostwie Powiatowym. Można to łatwo sprawdzić – twierdzi Kloc. I dodaje: Czas pokaże czy mieszkańcy protestują sami, czy ktoś ich do tego nakłonił. Ja w każdym razie jestem spokojny i do nikogo nie mam pretensji.

Mieszkańcy przekazali również władzom powiatu petycję, pod którą podpisało się ponad sto osób. Obecny starosta włodawski Wiesław Holaczuk, zapewnia, że sprawa zostanie wyjaśniona.

– Wydałem już decyzję o ponownym rozpatrzeniu wniosku w sprawie pozwolenia na budowę. Cała procedura rozpocznie się od początku – informuje Wiesław Holaczuk.

Mieszkańcy zapewniają, że będą protestować do skutku, tzn. do momentu ostatecznego cofnięcia zezwolenia na budowę masztu.
Nad bezpieczeństwem protestujących czuwają włodawscy policjanci. – Pilnujemy porządku na miejscu protestu. Do tej pory nie doszło do żadnych incydentów – informuje Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sebastian / 2 lipca 2011 o 10:21
Od 12 lat mjieszkam około 50 metrów od nadajnika na początku tez byłem przeciw ale było mineło zasięg ma na 100% hehe wysypiam sie dobrze nawet widok paskudnego masztu przestał mi przeszkadzac żona tylko sie go troche boi ale jakos i tak dzielnie znosi jego sąsiedztwo kury jajka jak niosły tak niosą krowa tez białe mleko daje nikomu w okolicy to życia nie skróciło chyba ze przez nerwy haha dziś juz wiem ze moje obawy były bezpodstawne nie chce was w żaden sposób przekonywac bo sami najlepiej wiecie czego wam potrzeba to tylko takie moje zdanie na ten temat
Avatar
zeco / 14 kwietnia 2011 o 08:26
ja tam kloca codziennie rano w kiblu stawiam, a potem spuszczam wodę i go nima buhahahaha
Avatar
gs / 14 kwietnia 2011 o 05:18
Włodawa dołączyła do zacofanego Lublina?
Avatar
jasnie oswiecona / 13 kwietnia 2011 o 22:22
ale wy jestescie ciemni, zycze wam by wasi sąsiedzi wpadli na pomysł by sobie w ogrodku maszt postawic, ciekawe jak wam miny zrzedną jak bedziecie chceli sprzedac swoje pole, a tu prosze niemila niespodzianka w postaci utraty wartosci nieruchomosci...
Avatar
abc / 13 kwietnia 2011 o 21:11
Powinni pod osłoną nocy zacząć stawiać takie:
http://www.popphoto.com/gallery/work-progress-fake-plastic-trees

hehe, wkomponowane w lokalne otoczenie [:
Protesty jak zawsze są w modzie... ehh.
Avatar
C.K. / 13 kwietnia 2011 o 20:59
Wieloletnia praktyka wykazała, że tylko przekaźniki telefonii komórkowej zainstalowane na wieżach kościelnych są nieszkodliwe, wszystkie inne, w trosce o zdrowie okolicznych wiernych powinny być wyłączone, bo szkodzą jak diabli.
Avatar
Pewien / 13 kwietnia 2011 o 20:58
Zamieńmy sie z jakąs Kambodżą! Widze, że w polsce jest tendencja do cofania sie w rozwoju i technologii.. Ludzie z kambodży z wielką chęcią zaryzykuja to jakże szkodliwe,silne i śmiercionośne prromieniowanie z masztu telefonii wzamian za pitną wodę, gaz, itp.. Kvrwa, zamiast sie rozwijać to sie cofacie ludzie! A jak niema zasięgu żeby do Radia Maryja zadzwonić to wielkie żale do danej sieci. Myśle, że ludzie w Japonii w okolicach reaktora nie panikują tak bardzo jak niektórzy z powodu jednego, gównoszkodliwego masztu!
Avatar
:) / 13 kwietnia 2011 o 20:49
Avatar
Hendryq / 13 kwietnia 2011 o 20:43
Ok, nie chcą masztu ale później niech nie drą mordy, że nie mają zasięgu. Niech będą konsekwentni! Swoją drogą im dalej od masztu tym bardziej szkodliwe promieniowanie wydziela telefon... Takie katoliki, a nie buntują się, że najukochańszy ksionc proboszcz zezwala na maszty GSM/UMTS na kościółku? Czyżby kościółkowe mniej szkodziło? Nawiasem mówiąc kiedyś były protesty, że jakaś sieć wybudowała maszt i nagle kury przestały się nieść, krowy mlika nie dawały, a babom wąsy urosły. Szkopuł w tym, że masz nie został jeszcze wyposażony w nadajnik...
Ok, nie chcą masztu ale później niech nie drą mordy, że nie mają zasięgu. Niech będą konsekwentni! Swoją drogą im dalej od masztu tym bardziej szkodliwe promieniowanie wydziela telefon... Takie katoliki, a nie buntują się, że najukochańszy ksionc proboszcz zezwala na maszty GSM/UMTS na kościółku? Czyżby kościółkowe mniej szkodziło? Nawiasem mówiąc kiedyś były protesty, że jakaś sieć wybudowała maszt i nagle kury przestały się nieść, krowy mlika nie dawały, a babom wąsy urosły. Szkopuł w tym, że masz nie został jeszcze wyposażony w nadajn... rozwiń
Avatar
lucypher / 13 kwietnia 2011 o 19:29
ale zasięg to będą chcieli!!!
Avatar
sebastian / 2 lipca 2011 o 10:21
Od 12 lat mjieszkam około 50 metrów od nadajnika na początku tez byłem przeciw ale było mineło zasięg ma na 100% hehe wysypiam sie dobrze nawet widok paskudnego masztu przestał mi przeszkadzac żona tylko sie go troche boi ale jakos i tak dzielnie znosi jego sąsiedztwo kury jajka jak niosły tak niosą krowa tez białe mleko daje nikomu w okolicy to życia nie skróciło chyba ze przez nerwy haha dziś juz wiem ze moje obawy były bezpodstawne nie chce was w żaden sposób przekonywac bo sami najlepiej wiecie czego wam potrzeba to tylko takie moje zdanie na ten temat
Avatar
zeco / 14 kwietnia 2011 o 08:26
ja tam kloca codziennie rano w kiblu stawiam, a potem spuszczam wodę i go nima buhahahaha
Avatar
gs / 14 kwietnia 2011 o 05:18
Włodawa dołączyła do zacofanego Lublina?
Avatar
jasnie oswiecona / 13 kwietnia 2011 o 22:22
ale wy jestescie ciemni, zycze wam by wasi sąsiedzi wpadli na pomysł by sobie w ogrodku maszt postawic, ciekawe jak wam miny zrzedną jak bedziecie chceli sprzedac swoje pole, a tu prosze niemila niespodzianka w postaci utraty wartosci nieruchomosci...
Avatar
abc / 13 kwietnia 2011 o 21:11
Powinni pod osłoną nocy zacząć stawiać takie:
http://www.popphoto.com/gallery/work-progress-fake-plastic-trees

hehe, wkomponowane w lokalne otoczenie [:
Protesty jak zawsze są w modzie... ehh.
Avatar
C.K. / 13 kwietnia 2011 o 20:59
Wieloletnia praktyka wykazała, że tylko przekaźniki telefonii komórkowej zainstalowane na wieżach kościelnych są nieszkodliwe, wszystkie inne, w trosce o zdrowie okolicznych wiernych powinny być wyłączone, bo szkodzą jak diabli.
Avatar
Pewien / 13 kwietnia 2011 o 20:58
Zamieńmy sie z jakąs Kambodżą! Widze, że w polsce jest tendencja do cofania sie w rozwoju i technologii.. Ludzie z kambodży z wielką chęcią zaryzykuja to jakże szkodliwe,silne i śmiercionośne prromieniowanie z masztu telefonii wzamian za pitną wodę, gaz, itp.. Kvrwa, zamiast sie rozwijać to sie cofacie ludzie! A jak niema zasięgu żeby do Radia Maryja zadzwonić to wielkie żale do danej sieci. Myśle, że ludzie w Japonii w okolicach reaktora nie panikują tak bardzo jak niektórzy z powodu jednego, gównoszkodliwego masztu!
Avatar
:) / 13 kwietnia 2011 o 20:49
Avatar
Hendryq / 13 kwietnia 2011 o 20:43
Ok, nie chcą masztu ale później niech nie drą mordy, że nie mają zasięgu. Niech będą konsekwentni! Swoją drogą im dalej od masztu tym bardziej szkodliwe promieniowanie wydziela telefon... Takie katoliki, a nie buntują się, że najukochańszy ksionc proboszcz zezwala na maszty GSM/UMTS na kościółku? Czyżby kościółkowe mniej szkodziło? Nawiasem mówiąc kiedyś były protesty, że jakaś sieć wybudowała maszt i nagle kury przestały się nieść, krowy mlika nie dawały, a babom wąsy urosły. Szkopuł w tym, że masz nie został jeszcze wyposażony w nadajnik...
Ok, nie chcą masztu ale później niech nie drą mordy, że nie mają zasięgu. Niech będą konsekwentni! Swoją drogą im dalej od masztu tym bardziej szkodliwe promieniowanie wydziela telefon... Takie katoliki, a nie buntują się, że najukochańszy ksionc proboszcz zezwala na maszty GSM/UMTS na kościółku? Czyżby kościółkowe mniej szkodziło? Nawiasem mówiąc kiedyś były protesty, że jakaś sieć wybudowała maszt i nagle kury przestały się nieść, krowy mlika nie dawały, a babom wąsy urosły. Szkopuł w tym, że masz nie został jeszcze wyposażony w nadajn... rozwiń
Avatar
lucypher / 13 kwietnia 2011 o 19:29
ale zasięg to będą chcieli!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 33 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!