czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Pod Chełmem pojawił się niedźwiedź. Nikt nie wie skąd przybył.
Przed dwoma tygodniami do Wiesława Osińskiego z Nadleśnictwa Chełm dotarła informacja, że pewien myśliwy natrafił w pobliskim Stańkowie na tropy, które jego zdaniem mógł pozostawić tylko niedźwiedź. Nadleśniczy nie do końca dał wtedy temu wiarę. Tymczasem w ostatnią sobotę około godz. 20 dwóch innych myśliwych, którzy pod Zarudniem zasadzili się na dziki, ku swojemu zaskoczeniu wypatrzyli właśnie niedźwiedzia, przechadzającego się wzdłuż płotu pobliskiej leśniczówki.

- Był ze mną kolega i obaj nie mogliśmy się pomylić - mówi Leszek Kędzierawski, któremu towarzyszył Marek Mazurek. - Mieliśmy lunety przy sztucerach i lornetki. Na naszych oczach miś spod płotu przemaszerował do poletka kukurydzy, trochę tam pobuszował, po czym poszedł do lasu.
- Chociaż nasz niedźwiedź wydaje się sympatyczny, to jednak stanowi pewne zagrożenie - powiedział Wiesław Osiński. - Dla tego o jego obecności oficjalnie powiadomiłem władze gmin Chełm i Ruda Huta, Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Zarząd Chełmskich Parków Krajobrazowych.
Janusz Holuk, dyrektor Zarządu Chełmskich Parków ma nadzieję, że niedźwiedź w końcu wróci tam, skąd przyszedł. Na wszelki wypadek skontaktował się jednak z zamojskim zoo, gdzie są specjalne klatki i usypiacze. Po ewentualnym uśpieniu zwierzę zostałoby przewiezione w bezpieczne dla niego miejsce.
Ostatniego niedźwiedzia na ziemi chełmskiej ustrzelono w końcu XVIII wieku. Skąd zatem wziął się ten? Na pewno nie przywędrował z Bieszczad. Przypuszcza się, że niedźwiedź mógł też uciec z cyrku, albo przywędrować do nas zza Bugu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!