środa, 27 maja 2015 r.

Największy McDonald`s we wschodniej Polsce będzie w Chełmie

Dodano: 8 kwietnia 2010, 14:59

Pogłoski o budowie w Chełmie Mc Donalda pojawiały się już od jakiegoś czasu. Teraz to już fakt. Spółka potwierdza: Jesteśmy zainteresowani zbudowaniem tu nowej restauracji – mówią przedstawiciele firmy.

Chełmska restauracja ma być jedną z największych we wschodniej Polsce. Przedstawiciele firmy przez ponad rok szukali w naszym mieście odpowiedniej lokalizacji. Według nieoficjalnych informacji już naleźli. I choć oficjalnie o tym miejscu nie mówią, to wiele wskazuje na to, ze będzie to rejon w sąsiedztwie Krzyżówek Lubelskich. Mc Donalds nie mówi tak, ani nie, ale...

– Potwierdzamy nasze zainteresowanie budową w Chełmie nowej restauracji – mówi Dominik Szulowski, PR Manger w spółce McDonald’s Polska. – Chcemy zlokalizować ją w miejscu dogodnym zarówno dla mieszkańców miasta jak i dla osób przejeżdżających przez Chełm. Obecnie przygotowujemy się do zlecenia wykonania dokumentacji projektowej, która będzie niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę. Ponieważ współpraca z władzami miejskimi układa się bardzo dobrze, liczymy na to, że inwestycję uda się sprawnie doprowadzić do pomyślnego końca, czyli otwarcia naszego lokalu.

O terminach też jeszcze się nie mówi. Oficjalnie. Dowiedzieliśmy się jednak, że sieć jest zainteresowana jak najszybszym uruchomieniem restauracji. Więc może już ten rok?
Czego mogą spodziewać się chełmianie? Restauracja w Chełmie będzie obiektem wolnostojącym typu McDrive, czyli przystosowanym również do obsługi gości zmotoryzowanych. Ma zajmować powierzchnię ponad 500 mkw. Zostanie wybudowana według nowych wzorów architektonicznych McDonald’s.

– Nowy projekt zakłada bardzo wysoki standard wykończenia, komfortowe, tapicerowane meble, zróżnicowaną kolorystykę w szerszym stopniu wykorzystującą naturalne barwy drewna i kamienia – uchyla rąbka tajemnicy Szulowski.

To projektanci zdecydują, czy będzie to obszerny budynek parterowy, czy też piętrowy. Przy restauracji znajdzie się na pewno parking i letni ogródek.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami McDonald`s Polska – mówi prezydent Chełma Agata Fisz. – Oczywiście udzielamy wszelkiej możliwej pomocy. Budowa tej restauracji, to nie tylko perspektywa dodatkowych wpływów z tytułu podatków, ale też długo oczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcie.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje