poniedziałek, 30 listopada 2015 r.

WORD w Chełmie: Tutaj zdaje co trzeci kierowca

Dodano: 13 listopada 2011, 21:42

Bartkowi Faranowi udało się zdać egzamin na prawo jazdy już za drugim podejściem (Jacek Barczyński)
Bartkowi Faranowi udało się zdać egzamin na prawo jazdy już za drugim podejściem (Jacek Barczyński)

Egzaminatorzy oblewają. Zależy im tylko na zarabianiu pieniędzy. Ile tam już wylano łez – napisała do nas nasza Czytelniczka pani Beata. Okazuje się jednak, że w statystykach zdawalności chełmski oddział jest w ścisłej czołówce.

Sławomir Niepogoda, szef ośrodka, zapewnia, że wśród czterech wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego na Lubelszczyźnie właśnie chełmski pod względem zdawalności zajmuje dobre, drugie, miejsce.

– Średnio, przystępującym do egzaminu udaje się zdać go za trzecim razem – mówi Niepogoda.

– W tym roku wpłynęło do mnie jedynie pięć skarg na jego przebieg. W efekcie, unieważniliśmy tylko jeden egzamin.
Są również rekordy.

– Naszym rekordzistą był chyba starszy mężczyzna, który podchodził do egzaminu 15 razy – mówi Marek Sobieszczański, kierownik działu egzaminowania WORD. – Na dodatek, wcześniej posiadał już prawo jazdy, ale zostało mu odebrane za jazdę po alkoholu. W końcu udało mu się je odzyskać.

Egzaminy mają ustalony przebieg. O tym, kto trafi do którego egzaminatora, decyduje komputer. Komputer także wyznacza zadania do wykonania w ramach przygotowania do jazdy.

W czasie praktycznego sprawdzianu na placu egzaminator nie wsiada do samochodu i obserwuje poczynania zdającego z zewnątrz. Następnie omawia z nim zakres dziewięciu zadań w ruchu ulicznym i dopiero wtedy zajmuje fotel obok kierowcy i kontynuuje egzamin.

– W samochodach znajdują się po trzy kamery i dwa mikrofony – dodaje Niepogoda. Zapisany obraz i dźwięk z uwagi na ewentualne skargi przechowywany jest przez 21 dni. W czasie egzaminu dostęp do rejestrowanego obrazu i dźwięku ma egzaminator nadzorujący oraz za moją zgodą kierownik działu egzaminowania.

Dyrektor podkreśla, że egzaminatorzy również podlegają sprawdzianom. – Wszystko po to, aby zagwarantować jego maksymalną obiektywność wobec zdającego – tłumaczy Niepogoda.

W wojewódzkim rankingu pod względem zdawalności przed chełmskim WORD jest jedynie ośrodek w Białej Podlaskiej. Być może dlatego codziennie na biurko Niepogody trafia po kilka zestawów dokumentów osób, które chcą zdawać w Chełmie, chociaż mieszkają w rejonie Zamościa czy Lublina.

– Zdecydowałem się zdawać egzamin w Chełmie gdyż uważam, że w przeciwieństwie do Lublina tutejsze szkoły jazdy i WORD są po prostu dla ludzi – mówi Janusz Kwiecień z Lublina. – Traktują tu mnie jak człowieka, a nie tylko jak klienta, który ma zostawić pieniądze.
Czytaj więcej o:
34 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze
EWELINA (1 sierpnia 2014 o godzinie 16:14)

A JA POWIEM TAK DZISIAJ ZDAWAŁAM TRZECI RAZ I PRZED SAMYM WORDEM PRAKTYCZNIE WYMUSIŁAM PIERWSZEŃSTWO TO SIE NAZYWA MIEĆ PECHA A EGZAMINATOR SPOKO PAN OSTROWSKI I NIE ŁAMIE SIE NAGINAM DALEJ

JULKA (1 sierpnia 2014 o godzinie 16:10)

chuja ja zdalem za 3 i nie narzekam zdalem u pana T.ł pan jest naprawe mily moze troche stresujacy bo taki powarzny ale zle mu z oczu nie patrzy widac ze chce aby ktos zdał pieprzycie glupoty bo smigac nie umiecie i tle moja opinia ktos to nie zdal 5 razy nie powinien juz byc do egzaminu dopuszczony wgl . pozdrawiam mojego pana egzaminatora. jest naprawde w porzadku kolesiem !. :)

ALE Z CIEBIE DUPEK JEZELI KTOS  NIE ZDAL PIEC RAZY TO NIE KONECZNIE DLATEGO ZE NIE UMIE JEZDZIC NIE WYPOWIADAJ SIE NA TAKIE TEMATY

BEATA (31 grudnia 2013 o godzinie 15:49)

MOJA CÓRKA DZISIAJ ZDAWAŁA 5 RAZ Z WYNIKIEM NEGATYWNYM ZAWSZE COŚ. OSTATNIO ZOSTAŁA OBLANA ZA TO ŻE ZA PÓŹNO WŁĄCZYŁA KIERUNKOWSKAZ U PANA B.ROBIĄ CO CHCĄ Z LUDŹMI. JESZCZE KTOŚ NIE WYJEDZIE ZARAZ WRACA .WIEM TYLKO TYLE WORD TO NIEZŁY BIZNES. RODZICE PŁACĄ NIEKIEDY OSTATNIE PIENIĄDZE ZA EGZAMINY .

Ania (12 grudnia 2013 o godzinie 13:10)
Co trzeci? Dobre zarty! Na 15 osob z moich obserwacji ostatnio zdalo 3!!!! I to nie byl ich pierwszy raz
vyuwf (22 marca 2013 o godzinie 21:42)
powiem tak w chelmie jest dobrze ale zalerzy na jakiego egzaminatora sie trafi jest tam bodajze 12 egzaminatorow z czego 5 jest takich gburow co oblewaja za byle co mnie za 1 razem oblal taki jeden za kierunkowskaz hehe az sam sie z tego smieje :) polecam word w chelmie ;)
Zobacz wszystkie komentarze (34)
Pozostałe informacje
CENEO