czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Na dwóch kołach wokół Górki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 maja 2010, 15:04

Chełm staje się miastem coraz bardziej przyjaznym dla cyklistów. Do ich dyspozycji jest już prawie 4,5 kilometra ścieżek rowerowych. W tym roku zostaną oddane kolejne.

Pierwsza w mieście ścieżka rowerowa została wytyczona i urządzona wzdłuż ul. 3 Maja. To było sześć lat temu. W 2008 r. była już gotowa trasa po jednej stronie ul. I Armii WP.

Po roku taka sama została wybudowana również po drugiej stronie tej arterii. W tym samym czasie zostały one połączone z nowym szlakiem wybudowanym wzdłuż ul. Armii Krajowej.

– Niemal we wszystkich przedsięwzięciach drogowych uwzględniamy budowę ścieżek dla rowerzystów – mówi Henryk Gołębiowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury UM. – Nie zawsze jednak jest to możliwe. Nie tyle z uwagi na koszty, co warunki terenowe.

Najnowszy trakt rowerowy powstaje właśnie wzdłuż ul. Hrubieszowskiej. Poprzez ul. Żwirki i Wigury połączy się ze ścieżką równoległą do ulic I Armii WP i Armii Krajowej.

– Cieszę się, że gospodarze miasta postawili na ścieżki rowerowe – mówi Krzysztof Malec. – Na zatłoczonych ulicach coraz trudniej poruszać się rowerem. A ścieżki są przecież tylko dla nas. Trzymam gospodarzy miasta za słowo, że będzie ich jeszcze więcej.

– Właśnie rozpoczęły się procedury przetargowe związane z planowaną przebudową ul. Lubelskiej na odcinku od ul. Podwalnej do Szpitalnej – dodaje Gołębiowki. – Program tej inwestycji również przewiduje wybudowanie ponad kilometrowej trasy rowerowej. Z czasem, naturalną koleją rzeczy, zostanie ona przedłużona do Krzyżówek Lubelskich.

Kolejna ścieżka ma mieć swój początek w Parku Miejskim, a koniec nad zalewem w Żółtańcach. Jej trasa została wyznaczona wzdłuż Uherki. Tak miasto, jak i gmina Chełm otrzymały już na ten cel dofinansowanie z unijnych funduszów.

DOBRY KLIMAT

Prezydent Chełma oraz wójtowie gminy Rejowiec i Chełm podpisali porozumienie w sprawie partnerstwa przy organizacji trasy rowerowej "Zielone Płuco”.

Ma ona przebiegać wzdłuż drogi krajowej S 12, drogi wojewódzkiej 812 oraz na terenie miejscowości Chełm, Janów, Podgórze, Henrysin, Stołpie, Leonów, Wereszcze Duże, Zawadówka i Rudka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pio74
~chełmianin~
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pio74
pio74 (25 maja 2010 o 23:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pytam się kto pisze "ścieszka" zamiast ścieżka No kto???
Rozwiń
~chełmianin~
~chełmianin~ (23 maja 2010 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chciałbym wiedzieć kto w Chełmie pozwolił w taki sposób układać kostkę na ścieszce rowerowej, jest to niedopuszczalne. Na wszystkich ścieszkach rowerowych w całej Polsce układa się inaczej kostkę tzn. ( w zdłóż ścieszki i gładkim do góry ) oraz ścieszka od chodnika jest oddzielona białą linią. W chełmie po ścieszkach rowerowych wcale nieda się jeździć rowerem są nierówne. Zadaje pytanie gdzie kąfort jazdy i wymogi UE niech ktoś oprzytomnieje w końcu w Chełmie i przejży na oczy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!