niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Na ugorze wyrośnie hipermarket

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 listopada 2007, 17:49

Teren między ulicami Lubelską i Rejowiecką to dziś nieużytki. Ale ma się to zmienić.

Radni chcą, by powstało tam wielkie centrum handlowe. Już podjęli stosowne uchwały.

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska uchwaliła zmiany w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Chełma. Teraz na terenie położonym w rejonie ulic Rejowieckiej i Lubelskiej, mogą stanąć obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys, mkw. Wcześniej było to niemożliwe.
- Z naszego punktu widzenia decyzja radnych jest spóźniona o co najmniej trzy lata - mówi Artur Dziewa, dyrektor inwestycyjny chełmskiej spółki "Wilk”, która między Rejowiecką i Lubelską kupiła około 5 ha terenu. - Niewykluczone, że gdyby nie ten poślizg chełmianie mieliby już tam efektowne wielkie centrum handlowe.

W poprzedniej kadencji Rady inwestycyjne plany "Wilka” krępowało nieugięte stanowisko ówczesnego prezydenta Krzysztofa Grabczuka. W czasie swojej kampanii wyborczej obiecał on miejscowym kupcom, że nie dopuści, aby w mieście powstawały sklepy wielkopowierzchniowe. Prezydent słowa dotrzymał - w mieście nie powstał żaden hipermarket.

- Cieszę się, że nowa ekipa samorządowa nam sprzyja - mówi Dziewa. - Nasze cele są przecież zbieżne i korzystne dla obu stron.

Inwestorzy będą mogli wystąpić o pozwolenie na budowę centrum handlowego dopiero, kiedy w oparciu o zmiany w studium zmieniony zostanie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

- Potrzeba na to co najmniej dziewięciu miesięcy - mówi Maria Talma, dyrektor Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa UM. - Tyle czasu wymagają prace projektowe i wszelkie towarzyszące im uzgodnienia. Talma podkreśla, że władzom miasta bardzo zależy, aby pomiędzy ulicami Rejowiecką i Lubelską wyrosły obiekty, które będą mogły być postrzegane jako architektoniczna wizytówka Chełma. - Nie chcemy tam żadnych dyskontów, szmateksów czy architektonicznych stodół - podkreśla

Firma "Wilk” nawiązała już współpracę z lubelskim biurem projektowym. Ma to gwarantować wysoką architektoniczną jakość projektu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kiker
Mirek
junek
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kiker
kiker (19 listopada 2007 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tesco to guwno, inne markety też. Chełm to miasto prowincjonalne nieduże, niech chocież będzie ładne. Budowa marketów w tym nie pomoże - każdy kto widzial trochę świata o tym wie. I guzik mnie obchodzą interesy jakchś szemranych biznesmenów. Wypier...aleć z marketami z miasta.
Rozwiń
Mirek
Mirek (9 listopada 2007 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie w Chełmie skazani byli na kupowanie w brudnych sklepach u nie sympatycznych sprzedawców. Chcę kupować w Tesco i innych centrach handlowych, nie w budach.
Rozwiń
junek
junek (7 listopada 2007 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lubelskie biuro projektowe na pewno stworzy wizytówkę architektoniczna miasta... juz nie mogli czegoś lepszego poszukac, w Wawie lub Krakowie - tam są pozadne biura architektoniczne.. a tak i tak powstanie jakis szkaradny gniot, ktory zamiast reklamowac miasto, bedzie straszyl przyjezdnych
Rozwiń
bfgh
bfgh (7 listopada 2007 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
vbvb
Rozwiń
zxc
zxc (7 listopada 2007 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lubelskie biuro i wysoka jakość architektoniczna. Czy aby na pewno?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!