środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Nadzieja w unijnej kasie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2007, 15:22

Kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji chce dokończyć przebudowę Stadionu Miejskiego oraz zmodernizować hotel.

Liczy, że pieniądze na ten cel uda się pozyskać z unijnych funduszy.

Miasto pieniędzy na przebudowę stadionu nie ma. Brakuje ich także na budowę centrum sportów zimowych w Kumowej Dolinie i ośrodka sportów wodnych na Gliniankach. Na ostatniej sesji radni zastanawiali się nad wyższością jednego przedsięwzięcia nad innymi.
- To nie jest tak, że opowiadając się za Gliniankami jestem przeciwny urządzeniu centrum sportów zimowych - mówi Stanisław Mościcki, przewodniczący Rady Miasta Chełm. - Oba te centra są miastu potrzebne. Uważam jednak, że więcej uwagi i pieniędzy powinniśmy poświęcić Gliniankom, skoro od lat mamy gotową koncepcję ich zagospodarowania i cały tamtejszy teren należy do miasta.
Gotowy projekt, a nawet pozwolenie na przebudowę Stadionu Miejskiego, ma też MOSiR. - Ten odziedziczony po moich poprzednikach projekt jest nieco na wyrost, skoro między innymi przewiduje zainstalowanie oświetlenia, jakie stosuje się na pierwszoligowych stadionach - mówi Zbigniew Mazurek, dyrektor MOSiR. - Jestem za tym, aby zrezygnować z takich udogodnień i potanić koszty budowy, a później utrzymania obiektu.
Mazurkowi marzy się całkowite zniwelowanie starych trybun i w to miejsce postawienie stalowej konstrukcji. Dzięki temu pod nową trybuną można by ulokować szatnie i sanitariaty dla zawodników oraz pokój dla sędziów. Jeśli chodzi o hotel, to planuje rozebranie jednego jego skrzydła i wybudowanie nowego. Stawką jest nowa jakość, ale też poprawa bezpieczeństwa obiektu. Drewniana konstrukcja starego skrzydła nie spełnia wymogów przeciwpożarowych.
Nie czekając na pieniądze z RPO - konkursy zostaną ogłoszone dopiero w przyszłym roku - MOSiR niektóre prace w obrębie stadionu chce prowadzić na własną rękę. Jeśli jego wnioski spotkają się z uznaniem, to poniesione koszty będą mogły być później zaliczone jako udział własny inwestora.
Za pieniędzmi na budowę centrum sportów zimowych w Kumowej Dolinie miasto będzie się rozglądało dopiero, kiedy zostanie opracowana jego koncepcja. W drodze przetargu powierzono to zadanie wyspecjalizowanej firmie projektowej z Zakopanego. Ponadto, w kolejce na zagospodarowanie czeka kąpielisko na Gliniankach oraz stadion przy ul. Lubelskiej.
- Na to wszystko potrzeba olbrzymich pieniędzy - mówi Mazurek. - Aby sięgnąć po unijne, najpierw trzeba wygospodarować własne. Tymczasem samo wykonanie studium wykonalności dla projektu związanego z Gliniankami czy Kumową Doliną przekracza finansowe możliwości miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Bartek
rico
t
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bartek
Bartek (18 listopada 2007 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozwiń
rico
rico (16 listopada 2007 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakoś mi tytuł tego artykuu nie przystaje do polityki Urzędu Miasta. Lubelskie samorzady wydeptują scieżki do Urzędu marszałkowskiego, wieszają się klamek ważnych gabinetów, aby tylko coś dla swoich ośrodków uszczknąć. Tymczasem wieść gminna niesie, że w tym gronie nie ma chełmian, bo obrazili się na członka arządu Województwa Krzysztofa grabczuka. Panowie, przypomnijcie sobie, ze zbożny cel uświęca środki.
Rozwiń
t
t (16 listopada 2007 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że jeszcze nikt nie pomyślał o stadionie przy ulicy Lubelskiej. Od lat niszczeje, a wystarczyłoby tylko odnowic trybunę, postawić szatnię i np. młodziez szkolna jakieś UKS'y mogłyby kopać piłkę. to samo z basenem obok murawy. Wstyd dla urzędników, głowna ulica miasta i taka 'dziura' w ziemi.
Rozwiń
chełmianin
chełmianin (14 listopada 2007 o 06:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na temat osrodów sportu należało by wpierw wypracowac jakąś koncepcję. Hala Sportowa na Wiejskiej, Ośrodek Sportów Wodnych na Gliniankach, lodowisko Sienkiewicza, Stadiony w centrum i na Lubelskiej,Ośrodek Sportów Zimowych w Kumówce? Hali się nie ruszy, bo nowa zresztą obok PWSZ coś planuje ( hotele, baseny itp), może ten obiekt zacznie żyć pełną piersią, bo dla ogółu to Go prawie niema. Glinianki zgoda trzeba unowocześnić, ale może by coś dołożyć z innych obiektów ( np Camping, widać zmotoryzowanych turystów w Camperach, z przyczepami, czy choćby z namiotami), a w okolicy do 100 km, campingu nie ma, jez. Białe jest zapchane i dla takich gości niedostosowane.Stadiony najchętniej bym zlikwidował w obecnych lokalizacjach i zbudował zupełnie nowy nowoczesny stadion wraz z całym zapleczem poza centrum miasta zdogodnym dojazdem ( brak uciążliwości dla mieszkańców, latwy dojazd, no i "kibice"). No może przy Lubelskiej bym tylko obrócił boisko o 90 stopni i pożądnie przebudował skrzyżowanie. A teren w centrum chętni by kupili deweloperzy za odpowiednią cenę, za co można by przeprowadzić nowe inwestycje.Lodowisko wymaga pilnej modernizacji ( generalnej przebudowy) też bym przeniusł, albo koło Hali. albo koło stadionu.Może Kumówka była by dobrym miejscem na stadion, lodowisko, ogólnie idealne miejsce dla Sportu i Rekreacji
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!