poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Najgorzej poszła biologia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2006, 18:51

Część dyrektorów chełmskich szkół nie chciała ujawnić wczoraj wyników matur. Tłumaczyli, że nie są w stanie ściągnąć danych ze strony internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a na liczenie "na piechotę” nie mają czasu.

Wejście wczoraj na stronę OKE rzeczywiście graniczyło z cudem. Byli jednak dyrektorzy, którzy nie czekali na odblokowanie strony i we własnym zakresie podliczyli wyniki. Najłatwiej było tam, gdzie do matury przystępowało niewielu uczniów. Tak było m.in. w technikum w Okszowie gdzie maturę pisało zaledwie 32 uczniów. Pomyślnie egzaminy zdało 11. W dubienieckim liceum z maturą nie poradziła sobie prawie połowa ze 102 uczniów. Zdecydowanie lepiej egzamin dojrzałości wypadł w liceum w Siedliszczu. Tam zdało 80 procent maturzystów.

- Nie mogę podać wyników, bo nie wszyscy uczniowie zdążyli się z nimi zapoznać - mówi Edyta Chudoba, zastępca dyrektora ZSE i III LO w Chełmie. - Moim zdaniem to oni powinni dowiedzieć się w pierwszej kolejności jak im poszło. Czekali na tą chwilę dwa miesiące.
Najdłużej czekali na wyniki uczniowie z Tarnogóry. Dyrektor po świadectwa pojechał do Krasnegostawu. Do szkoły przywiózł je wczoraj dopiero przed godz. 15.
Ewa Gągała, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 5, jak wszyscy świadectwa wydawała wczoraj, ale wyniki zamierza zliczać dopiero dzisiaj. - Na razie wiem jedynie, że matura poszła zdecydowanie lepiej uczniom z klas proobronnych - mówi. - To chyba kwestia większej dyscypliny i pracy nad sobą. Ogólnie maturzyści bardzo dobrze poradzili sobie z angielskim. O wiele gorzej poszła matematyka.

Jak mówi Gągała dla niektórych uczniów dzień ogłoszenia wyników był dramatem. - Bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy uczeń przystąpił już do egzaminów na wyższą uczelnię i dowiaduje się, że zabrakło mu jednego procenta, aby zdać maturę?
Łukasz Szymczuk z IV LO do egzaminu dojrzałości przystąpił w tym roku po raz drugi. - Rok temu dobrze poszedł mi ustny, ale część pisemną oblałem. Tym razem się udało. W końcu będę mógł złożyć papiery na uczelnię - cieszy się Łukasz. - Chciałbym studiować w PWSZ specjalność logopedyczną.
Magda, maturzystka z I LO, złożyła już dokumenty na kilka kierunków lubelskich uczelni. Do ostatniej chwili zwlekała jednak wczoraj ze sprawdzeniem swoich wyników. - Jestem dobrej myśli, ale nie chcę zapeszyć - mówiła, gdy zagadnęliśmy ją na szkolnym korytarzu.
Dyrektorzy podkreślają, że największe rozczarowanie spotkało tych uczniów, którzy wybrali biologię. - Wśród uczniów to bardzo popularny przedmiot - mówi Wiesław Prażnowski, dyrektor LO w Siedliszczu. - Ale egzamin był trudniejszy niż w ubiegłym roku i kilku moich uczniów sobie z nim nie poradziło.
Największy stres przeżyli Zdaniem Grażyny Mojsym, dyrektor II LO w Chełmie, najwięcej problemów mogły przysporzyć uczniom źle sformułowane pytania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!