Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

24 marca 2016 r.
11:28

Nastolatkowie kupują na imprezach alkohol? "Połowa uczestników bywa pijana"

0 11 A A

Rozmowa z Pawłem Białasem, chełmskim radnym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Podczas ostatniej sesji zwrócił pan uwagę władzom miasta, że podczas organizowanych w klubach pod hasłem „16 plus” imprez muzycznych nastolatkom sprzedawany jest alkohol. Skąd pan to wie?

– Od ludzi pracujących w takich klubach. Ich zadaniem, w czasie imprez, połowa uczestników, w tym także w wieku 16 i 17 lat, bywa pijana.

• Jaka była reakcja na pana interpelację?

– Wiceprezydent Górny obiecał mi, że władze zajmą się tym problemem. Niemniej jednak nauczony złym doświadczeniem poprosiłem o odpowiedź na piśmie. Nie wydaje mi się, aby zweryfikowanie opinii o tym, co dzieje się w klubach stanowiło jakiś problem. Wystarczy, że na przykład strażnicy miejscy czy policjanci wejdą z alkomatem do lokalu, gdzie bawią się młodzi ludzie i ich sprawdzą. Uważam, że nastolatki mają jeszcze czas na alkohol.

• Zgodzi się pan jednak, że nie wystarczy pogrozić im palcem…

– Zdaję sobie oczywiście sprawę, że obowiązek wychowawczy przede wszystkim spoczywa na rodzicach. Z drugiej strony również zadaniem miasta jest stwarzanie młodym ludziom warunków do normalnego rozwoju bez wódki i piwa. Tymczasem w Chełmie na Straż Miejską, która moim zdaniem od dawna nie spełnia pokładanych w niej oczekiwań, wydaje się więcej niż na wszystkie kluby sportowe razem wzięte.

• Pana zdaniem sport ma szansę odciągać młodzież od zabaw podlewanych alkoholem?

– Jestem o tym przekonany. Ze sportem jestem związany od 20 lat. Niestety zauważam, że coraz mniej młodych ludzi garnie się do klubów sportowych i coraz trudniej pozyskać materiał na zawodnika. W ten sposób sport przegrywa z komputerem, Internetem czy lokalem, w którym bez względu na ograniczenia wiekowe dostępny jest alkohol.

• Ale pan się nie poddaje?

– Od ostatniego naboru w kierowanym przeze mnie MKS Sambo Chełm dziewczęta w wieku do 18 lat trenują za darmo. Ostatnio zająłem się także sportem wśród niepełnosprawnych. Sprawia mi to olbrzymią satysfakcję. Moi podopieczni na wózkach grają w koszykówkę i uczestniczą w biegach. Cieszę się, że na zasadzie wolontariatu dołączają do mnie kolejni trenerzy. Sport jest dla wszystkich i gorąco apeluję do rodziców, aby zachęcali do niego swoje dzieci.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 22:17
Brawo dla człowieka, który interesuje się młodzieżą jak nikt inny.Proszę nie przejmować się tymi pustymi komentarzami mającymi na celu zniechęcenie Pana do działania.pozdrawiam
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 08:26
A wiecie co my robimy? Nasze dziecko siada z nami i dostaje drina z Gutt Pure Vodka. Niby ma 18 lat, ale nie chcemy, żeby siadał gdzieś na ławce i pił pod blokiem. Nie tędy droga. Wiadomo – nie zmusimy go do wiecznego siedzenia w domu, ale jeśli dzięki temu kilkukrotnie zdecyduje, że lepiej zostać, to wyjdzie wyłącznie z korzyścią dla nas wszystkich.
Avatar
Mesjasz / 30 marca 2016 o 15:33

Na fb napisal ze komentarze wypisują własnie mlodzi ludzie 15-16 lat ..

ja mam 25+  i mam znajomych w przeróżnym wieku czy to 16+ własnie czy 30-40+ .. ale tu nie chodzi o wiek .. po prostu do jego klubu chodzi co raz mnie osób grunt sie sypie pod nogami to szuka w du*** miodu, zeby tylko ktoś sie "nim" zainteresował .. moim zdaniem taką "reklamą" tylko sobie zaszkodzi bo rozmawialem z wieloma ludzmi i kazdy z niego sie smieje, ze sam nie byl lepszy a teraz malolatami sie zajmuje .. sam uprawiam sporty wytrzymalosciowe, silownia od 10 lat i zawsze miałem czas na wszystko na treningi a w weekendy na balety ze znajomymi, zeby sie zrelaksować, wypić to piwko..

Panie Białas, żyje sie raz !!  nie każdy podchodzi do sportu zawodowo, tak jak trenujący Sambo w wiekszosci nie beda zawodowcami tak ja nie bede nigdy zawodowym kulturystą zalozmy .. trenuje bo lubie, tak samo malolaci wiekszosc z nich mimo ze sadzisz pan inaczej ma pasje, tez trenuja, lub uprawiają inny sport a Ciebie boli to ze nie chodza na Sambo i taka jest prawda, bo widocznie hajs sie nie zgadza .. Daj innym zyć po swojemu, bo zapomnial juz wół jak cielęciem był .. Mlodzież też chce sie wyszaleć, wypić te głupie piwo czy wódke .. jak juz tak chcesz walczyc z tym to wzialbym sie lepiej za narkotyki bo sam nie raz widzialem jak chodzą powykrecani w klubach gówniarze .. jada na dopalaczach, koksie i innych pierdołach .. tym sie zajmij a nie ze Zosia czy Jasio wypije sobie piwo bo to i tak przewaznie jest ze naebani przychodza juz do klubów .. Slyszalem tez od znajomych ze nie da sie Tobie nic przetlumaczyc bo zawsze TWOJA RACJA to ta jedyna, wiec podejrzewam ze te komentarze i tak nie dadzą Ci do myslenia..

Pozdrawiam i podkreślam, życie jest jedno, każdy wybiera swoją ścieżke i moim zdaniem "zbawianie" swiata za wszelka cene to nie jest dobra droga .. Kto chce i tak bedzie trenowal kto nie .. to skonczy pod sklepem w rowie .. ŻYCIE !

Na fb napisal ze komentarze wypisują własnie mlodzi ludzie 15-16 lat ..

ja mam 25+  i mam znajomych w przeróżnym wieku czy to 16+ własnie czy 30-40+ .. ale tu nie chodzi o wiek .. po prostu do jego klubu chodzi co raz mnie osób grunt sie sypie pod nogami to szuka w du*** miodu, zeby tylko ktoś sie "nim" zainteresował .. moim zdaniem taką "reklamą" tylko sobie zaszkodzi bo rozmawialem z wieloma ludzmi i kazdy z niego sie smieje, ze sam nie byl lepszy a teraz malolatami sie zajmuje .. sam uprawiam sporty wytrzymalosciowe, silown... rozwiń

Avatar
Jowita / 30 marca 2016 o 13:06

Zwyczajny lans robi kolo siebie, niech pokaze twarde dowody ze tak naprawde jest a nie snuje domysly i pomowienia pod adresem mlodziezy. Nie wierze zeby lokale tak ryzykowaly utrata licencji na sprzedaz alkoholu. Alkohol nie musi byc przeciez sprzedawany na imprezach, wystarczy ze kupi ktos gdzies wczesneij lub wypije w domu. Najpierw dowody po to zeby mogl Pan mowic o faktach a nie reklamowac Sambo. Ja uwazam ze lepsza jest Krav Maga i tam zachecam goraco uczeszczac w Chelmie. Darmowa reklama i jeszcze raz tylko to . Pozdrawiam

To nie jest reklama, gdyż P. Białas zachęca do sportu, a że sam prowadzi SAMBO to podaje je jako przykład. Na pewno nie przeszkadzałoby mu to, gdyby młodzież uprawiała inny sport. Jak jest napisane dalej zachęca również na treningi koszykówki, a tego już sam nie prowadzi...

To nie jest reklama, gdyż P. Białas zachęca do sportu, a że sam prowadzi SAMBO to podaje je jako przykład. Na pewno nie przeszkadzałoby mu to, gdyby młodzież uprawiała inny sport. Jak jest napisane dalej zachęca również na treningi koszykówki, a tego już sam nie prowadzi...

rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 13:02
Moim zdaniem to jest świetny pomysł! Niby dlaczego ułatwiać dzieciom (bo od 18 roku życia człowiek staje się za siebie odpowiedzialny, a to wiąże się z byciem dorosłym człowiekiem) dostęp do alkoholu? Po to, żeby wyrosło więcej alkoholików?? Jaki w tym sens...? A może po to, aby lokale więcej zarabiały? I tak dadzą sobie radę nie sprzedając nieletnim alkoholu. Każdy z nich znajdzie jeszcze okazję, żeby spróbować jak to smakuje, i to nie jedną. W tym wieku lepiej, żeby dzieci się uczyły, bo od tego zależy ich przyszłość, a alkohol nic im w życiu nie da, może jedynie dużo im odebrać... Panie Pawle popieram Pana w 100 %.
Moim zdaniem to jest świetny pomysł! Niby dlaczego ułatwiać dzieciom (bo od 18 roku życia człowiek staje się za siebie odpowiedzialny, a to wiąże się z byciem dorosłym człowiekiem) dostęp do alkoholu? Po to, żeby wyrosło więcej alkoholików?? Jaki w tym sens...? A może po to, aby lokale więcej zarabiały? I tak dadzą sobie radę nie sprzedając nieletnim alkoholu. Każdy z nich znajdzie jeszcze okazję, żeby spróbować jak to smakuje, i to nie jedną. W tym wieku lepiej, żeby dzieci się uczyły, bo od tego zależy ich przyszłość, a alkohol nic im w ży... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2016 o 14:59
kto takiego człowieka wybrał na radnego? co za gość, sam stał na bramkach w klubach wyrabiał niestworzone rzeczy a teraz poucza innych, jeszcze się za ciebie wezmą panie radny. pozdrawiam
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 07:16
niech Pan Białas lepiej się sobą zajmie.można o nim napisać kilka ciekawych artykułów,gość swoje za uszami ma.
Avatar
underground / 24 marca 2016 o 14:59

Hehehe, Białas co za gość. Stał w klubach jako ochroniarz a teraz podpierdziela starych pracodawców ;)  

Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 14:40
chełmski celebryta "sportowiec"
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 13:48
Ten pan jest odrealniony od rzeczywistości i żyje w jakimś równoległym świecie. Sport jak najbardziej OK i trzeba zagarniać do niego młodzież. Ale naloty na knajpy i jakieś sprawdzanie to jakieś niedorzeczne metody, które nie odniosą żadnego rezultatu. Tak to można było ze 30 lat temu może. Naprawdę śmieszne to :) Nie tędy droga, naprawdę.
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 22:17
Brawo dla człowieka, który interesuje się młodzieżą jak nikt inny.Proszę nie przejmować się tymi pustymi komentarzami mającymi na celu zniechęcenie Pana do działania.pozdrawiam
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 08:26
A wiecie co my robimy? Nasze dziecko siada z nami i dostaje drina z Gutt Pure Vodka. Niby ma 18 lat, ale nie chcemy, żeby siadał gdzieś na ławce i pił pod blokiem. Nie tędy droga. Wiadomo – nie zmusimy go do wiecznego siedzenia w domu, ale jeśli dzięki temu kilkukrotnie zdecyduje, że lepiej zostać, to wyjdzie wyłącznie z korzyścią dla nas wszystkich.
Avatar
Mesjasz / 30 marca 2016 o 15:33

Na fb napisal ze komentarze wypisują własnie mlodzi ludzie 15-16 lat ..

ja mam 25+  i mam znajomych w przeróżnym wieku czy to 16+ własnie czy 30-40+ .. ale tu nie chodzi o wiek .. po prostu do jego klubu chodzi co raz mnie osób grunt sie sypie pod nogami to szuka w du*** miodu, zeby tylko ktoś sie "nim" zainteresował .. moim zdaniem taką "reklamą" tylko sobie zaszkodzi bo rozmawialem z wieloma ludzmi i kazdy z niego sie smieje, ze sam nie byl lepszy a teraz malolatami sie zajmuje .. sam uprawiam sporty wytrzymalosciowe, silownia od 10 lat i zawsze miałem czas na wszystko na treningi a w weekendy na balety ze znajomymi, zeby sie zrelaksować, wypić to piwko..

Panie Białas, żyje sie raz !!  nie każdy podchodzi do sportu zawodowo, tak jak trenujący Sambo w wiekszosci nie beda zawodowcami tak ja nie bede nigdy zawodowym kulturystą zalozmy .. trenuje bo lubie, tak samo malolaci wiekszosc z nich mimo ze sadzisz pan inaczej ma pasje, tez trenuja, lub uprawiają inny sport a Ciebie boli to ze nie chodza na Sambo i taka jest prawda, bo widocznie hajs sie nie zgadza .. Daj innym zyć po swojemu, bo zapomnial juz wół jak cielęciem był .. Mlodzież też chce sie wyszaleć, wypić te głupie piwo czy wódke .. jak juz tak chcesz walczyc z tym to wzialbym sie lepiej za narkotyki bo sam nie raz widzialem jak chodzą powykrecani w klubach gówniarze .. jada na dopalaczach, koksie i innych pierdołach .. tym sie zajmij a nie ze Zosia czy Jasio wypije sobie piwo bo to i tak przewaznie jest ze naebani przychodza juz do klubów .. Slyszalem tez od znajomych ze nie da sie Tobie nic przetlumaczyc bo zawsze TWOJA RACJA to ta jedyna, wiec podejrzewam ze te komentarze i tak nie dadzą Ci do myslenia..

Pozdrawiam i podkreślam, życie jest jedno, każdy wybiera swoją ścieżke i moim zdaniem "zbawianie" swiata za wszelka cene to nie jest dobra droga .. Kto chce i tak bedzie trenowal kto nie .. to skonczy pod sklepem w rowie .. ŻYCIE !

Na fb napisal ze komentarze wypisują własnie mlodzi ludzie 15-16 lat ..

ja mam 25+  i mam znajomych w przeróżnym wieku czy to 16+ własnie czy 30-40+ .. ale tu nie chodzi o wiek .. po prostu do jego klubu chodzi co raz mnie osób grunt sie sypie pod nogami to szuka w du*** miodu, zeby tylko ktoś sie "nim" zainteresował .. moim zdaniem taką "reklamą" tylko sobie zaszkodzi bo rozmawialem z wieloma ludzmi i kazdy z niego sie smieje, ze sam nie byl lepszy a teraz malolatami sie zajmuje .. sam uprawiam sporty wytrzymalosciowe, silown... rozwiń

Avatar
Jowita / 30 marca 2016 o 13:06

Zwyczajny lans robi kolo siebie, niech pokaze twarde dowody ze tak naprawde jest a nie snuje domysly i pomowienia pod adresem mlodziezy. Nie wierze zeby lokale tak ryzykowaly utrata licencji na sprzedaz alkoholu. Alkohol nie musi byc przeciez sprzedawany na imprezach, wystarczy ze kupi ktos gdzies wczesneij lub wypije w domu. Najpierw dowody po to zeby mogl Pan mowic o faktach a nie reklamowac Sambo. Ja uwazam ze lepsza jest Krav Maga i tam zachecam goraco uczeszczac w Chelmie. Darmowa reklama i jeszcze raz tylko to . Pozdrawiam

To nie jest reklama, gdyż P. Białas zachęca do sportu, a że sam prowadzi SAMBO to podaje je jako przykład. Na pewno nie przeszkadzałoby mu to, gdyby młodzież uprawiała inny sport. Jak jest napisane dalej zachęca również na treningi koszykówki, a tego już sam nie prowadzi...

To nie jest reklama, gdyż P. Białas zachęca do sportu, a że sam prowadzi SAMBO to podaje je jako przykład. Na pewno nie przeszkadzałoby mu to, gdyby młodzież uprawiała inny sport. Jak jest napisane dalej zachęca również na treningi koszykówki, a tego już sam nie prowadzi...

rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 13:02
Moim zdaniem to jest świetny pomysł! Niby dlaczego ułatwiać dzieciom (bo od 18 roku życia człowiek staje się za siebie odpowiedzialny, a to wiąże się z byciem dorosłym człowiekiem) dostęp do alkoholu? Po to, żeby wyrosło więcej alkoholików?? Jaki w tym sens...? A może po to, aby lokale więcej zarabiały? I tak dadzą sobie radę nie sprzedając nieletnim alkoholu. Każdy z nich znajdzie jeszcze okazję, żeby spróbować jak to smakuje, i to nie jedną. W tym wieku lepiej, żeby dzieci się uczyły, bo od tego zależy ich przyszłość, a alkohol nic im w życiu nie da, może jedynie dużo im odebrać... Panie Pawle popieram Pana w 100 %.
Moim zdaniem to jest świetny pomysł! Niby dlaczego ułatwiać dzieciom (bo od 18 roku życia człowiek staje się za siebie odpowiedzialny, a to wiąże się z byciem dorosłym człowiekiem) dostęp do alkoholu? Po to, żeby wyrosło więcej alkoholików?? Jaki w tym sens...? A może po to, aby lokale więcej zarabiały? I tak dadzą sobie radę nie sprzedając nieletnim alkoholu. Każdy z nich znajdzie jeszcze okazję, żeby spróbować jak to smakuje, i to nie jedną. W tym wieku lepiej, żeby dzieci się uczyły, bo od tego zależy ich przyszłość, a alkohol nic im w ży... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2016 o 14:59
kto takiego człowieka wybrał na radnego? co za gość, sam stał na bramkach w klubach wyrabiał niestworzone rzeczy a teraz poucza innych, jeszcze się za ciebie wezmą panie radny. pozdrawiam
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 07:16
niech Pan Białas lepiej się sobą zajmie.można o nim napisać kilka ciekawych artykułów,gość swoje za uszami ma.
Avatar
underground / 24 marca 2016 o 14:59

Hehehe, Białas co za gość. Stał w klubach jako ochroniarz a teraz podpierdziela starych pracodawców ;)  

Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 14:40
chełmski celebryta "sportowiec"
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 13:48
Ten pan jest odrealniony od rzeczywistości i żyje w jakimś równoległym świecie. Sport jak najbardziej OK i trzeba zagarniać do niego młodzież. Ale naloty na knajpy i jakieś sprawdzanie to jakieś niedorzeczne metody, które nie odniosą żadnego rezultatu. Tak to można było ze 30 lat temu może. Naprawdę śmieszne to :) Nie tędy droga, naprawdę.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 2

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 6 9

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 12

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 33

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 32 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.