środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Nauczyciele z Grecji i Hiszpanii we Włodawie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2011, 18:12

Partnerom z Grecji i Hiszpanii tak się spodobała dotychczasowa współpraca, że zamierzają złożyć apli
Partnerom z Grecji i Hiszpanii tak się spodobała dotychczasowa współpraca, że zamierzają złożyć apli

Nauczycielom z Grecji i Hiszpanii zaimponowało, że w "dwójce” w każdej klasie jest komputer. Z kolei z inspiracji gości uczniowie z podstawówki będą mieć w klasach multimedialne rzutniki.

Hiszpanie i Grecy przyjeżdżają do Włodawy w ramach europejskiego programu "Comenius”. Głównym celem programu jest informowanie uczestników: młodzieży i nauczycieli – o bogactwie kulturowym każdego z państw i nauka języków. Chodzi tu także o wymianę pedagogicznych doświadczeń.

Uczestnikami programu oprócz uczniów i pedagogów z "dwójki” są przedstawiciele szkół z przedmieść Aten i Villacastin, miasta położonego na północny zachód od Madrytu. Prezentują na organizowanych trzy razy w roku spotkaniach swoją odrębność kulturową pokazując współuczestnikom "Comeniusa”: architekturę, obrzędy i zwyczaje, narodowe potrawy, tańce oraz dzieła muzyczne i literackie. Za każdym razem spotykają się w innym kraju.

A co z włodawskiej wizyty zapamiętają zagraniczni goście? – Zapewne kulig, pieczenie kiełbasek na patyku oraz przygotowaną przez naszych uczniów inscenizację w języku angielskim o Smoku Wawelskim – mówi Stanisław Leszuk, dyrektor SP nr 2. Ale także samą Włodawę z jej osobliwościami oraz Kraków i Wieliczkę.

– Goście byli zaskoczeni między innymi poziomem znajomości języka angielskiego naszych uczniów – dodaje dyrektor.. – A także otwartością dzieci. Kiedy tylko Grecy i Hiszpanie pojawiali się w szkole, natychmiast byli oblegani przez uczniów.

– Było mi bardzo miło, kiedy pani Dymitra, dyrektor szkoły z przedmieściach Aten wypatrzyła wśród dzieci Julkę Szmidt – mówi Aleksandra Kwiecień, która uczy w "dwójce” angielskiego. – Zapamiętała szóstoklasistkę z poprzedniego pobytu, nie mogła się nadziwić, że Julka potrafiła prowadzić z nią w języku angielskim swobodną konwersację. A przecież takich dzieci mamy w szkole znacznie więcej.

Raz w tygodniu uczniowie współpracujących ze sobą szkół rozmawiają na Skypie. –Młodzi Grecy i Hiszpanie są do tych spotkań przygotowywani przez nauczycieli i czytają z kartek. Tymczasem włodawianie stawiają na spontaniczność i w ten sposób czasami zapędzają swoich rozmówców w kozi róg – chwali swoich uczniów anglistka.

Dzieci i nauczyciele z Włodawy w maju wybierają się do Grecji. I już żałują, że to będzie ich ostatni wyjazd.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!