niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Nie ćwiczą, bo im się nie chce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2007, 17:09

Ucieczki z lekcji wychowania fizycznego, sterty zwolnień lekarskich na biurkach dyrektorów. Uczniowie, jak tylko mogą migają się od zajęć na sali gimnastycznej.

Ponad 50 zwolnień lekarskich z lekcji w-f dostał od uczniów dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. - To zdecydowanie więcej niż w latach ubiegłych - twierdzi Dariusz Kostecki. - Mimo, że szkoła ma dużą salę gimnastyczną i pływalnię to zdarza się, że nawet połowa klasy nie uczestniczy w zajęciach.
Podobnie jest w każdej szkole. Uczniowie otwarcie przyznają, że nie lubią ćwiczyć. - Mam zwolnienie z gimnastyki na cały semestr - mówi Sylwia Szalos, uczennica pierwszej klasy w IV LO. - Gdybym nawet nie miała kłopotów ze zdrowiem i tak bym nie chodziła na te lekcje. Po prostu załatwiłabym zwolnienie. Bo to bez sensu, by średnia ocen zależała od tego, czy ktoś trafi do kosza lub przebiegnie 100 metrów w określonym czasie. Poza tym te lekcje są nudne.
Nauczyciele wychowania fizycznego twierdzą, że nie ma mowy o nudzie. Staramy się tak prowadzić zajęcia, by każdy znalazł dla siebie coś interesującego - mówi Mariola Gorec-Pędzińska, z IV LO. - Nie stawiamy przecież tylko na jedną dyscyplinę sportu. Młodzież musi być cały czas w ruchu. Poza tym często wychodzimy w teren. Są zajęcia na stadionie, czy na basenie.
Ola Stańkowska, potwierdza opinię swojej nauczycielki. - Mimo, że z załatwieniem zwolnienia lekarskiego nie miałabym problemu, chcę ćwiczyć - mówi. Wysiłek fizyczny tez jest potrzebny i czasami warto się spocić.
Grażynie Mojsym, dyrektor II LO trudno wypowiadać się na temat zwolnień. - Jeśli uczeń przynosi zaświadczenie od lekarza specjalisty, to nie mam wątpliwości - mówi. - Inaczej jest z lekarzami rodzinnymi, ale i takie muszę respektować.
Beata Kautsch, wicedyrektor IV LO dodaje jeszcze, że wielu uczniów przynosi zwolnionych jest z gimnastyki na podstawie podań napisanych przez rodziców. - Nie wnikamy, czy te zwolnienia są zasadne. Nie możemy natomiast lekceważyć opinii lekarskich - tłumaczy. T już od ich sumienia zależy, czy wypisze zwolnienie osobie, która nie ma problemów ze zdrowiem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!