Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

14 sierpnia 2012 r.
17:29
Edytuj ten wpis

Nie ma pieniędzy dla chorych na raka. Poradnia onkologiczna zamknięta

0 11 A A
Od 20 sierpnia poradnia onkologiczna przy chełmskim szpitalu nie będzie przyjmowała pacjentów (Archi
Od 20 sierpnia poradnia onkologiczna przy chełmskim szpitalu nie będzie przyjmowała pacjentów (Archi

Od 20 sierpnia poradnia onkologiczna przy chełmskim szpitalu nie będzie przyjmowała pacjentów. Jak długo? Do odwołania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czym kierowało się kierownictwo szpitala podejmując tak drastyczną i niepopularną decyzję?

– Zawieszamy działalność poradni z przyczyn finansowych – napisał w e-mailu do jednej z chełmskich redakcji Robert Lis, dyrektor szpitala. – Robimy to z bólem. Wszyscy pacjenci, którzy byli zapisani, zostaną przyjęci do 20 sierpnia. Po tym terminie należy się kierować do poradni w Centrum Onkologii Ziemi lubelskiej w Lublinie.

Pacjenci są zszokowani. – Dojazdy do Lublina mnie wykańczają – mówi pan Stanisław, który choruje na białaczkę. – Nie mam na to siły, ani pieniędzy. Na domiar złego te wyjazdy to istna loteria, czy dostanę się do gabinetu, czy też nie. Wiele razy z braku miejsc przyszło mi całować przysłowiową klamkę.

Także zdaniem Starostwa Powiatowego w Chełmie likwidowanie poradni onkologicznej to rozwiązanie fatalne. Pacjenci z Chełma i powiatu po specjalistyczne leki i na chemioterapię będą musieli jeździć do Lublina, Zamościa, czy Kraśnika. Dotyczy to przeszło 2 tys. osób. Od początku istnienia poradni do czerwca 2012 chełmscy onkolodzy wykonali w Chełmie ponad 2,5 tys. badań i konsultacji.
– W najgorszym położeniu znajdą się mieszkańcy powiatu, którzy mieszkają w odległych miejscowościach – czytamy w oficjalnym stanowisku Starostwa Powiatowego, pod którym podpisała się wicestarosta Maria Patra. – Będą całkowicie pozbawieni opieki lekarzy specjalistów. Co gorsza, w zdecydowanej większości dotyczy to ludzi z niewielkimi dochodami, na rentach, czy emeryturach, które w większości wydają na leki. Dodatkowy wydatek, jakim jest dojazd do lekarza specjalisty może skutkować decyzją o ograniczeniu, bądź, co gorsza o zakończeniu terapii. Wiadomo, co ta decyzja oznacza.

Powiatowi samorządowcy przypominają też, że budowa nowego chełmskiego szpitala trwała 25 lat. – Jak na ironię gdy w końcu został oddany do użytku, to likwiduje się w nim coraz to kolejne specjalistyczne poradnie. Ze strony gospodarzy powiatu zgody na to nie ma – podkreśla Maria Parta.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ewa / 18 sierpnia 2012 o 16:57
Jak widać eutanazja w Polsce jest dozwolona. I jaka oszczędność dla kraju pracować przyjdze do ostatnich dni i emertytury nikt nie doczeka.
Avatar
gs-7 / 18 sierpnia 2012 o 08:05
Może sprzedać pomnik JP2 sprzed Gmachu. byłoby na leczenie.
Avatar
Anna / 17 sierpnia 2012 o 09:28
[quote name='karol' timestamp='1345049397' post='664739']
na schronisko dla psów - pieniądze są
[/quote]

I bardzo dobrze ze sa. Mialoby nie byc? Co ma jedno wspolnego z drugim w ogole?
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2012 o 09:27
[quote name='chełmianin' timestamp='1345153978' post='665094']
Uspić bezpańskie zwierzęta a walczyć o ludzkie ŻYCIE !!!
[/quote]

A dlaczego sa bezpanskie? Moze lepiej uspic tych ktorzy sie do tego przyczynili?
Ludzkie zycie wcale nie jest wiecej warte niz zycie zwierzecia.
Avatar
Anna / 17 sierpnia 2012 o 09:26
Po co tak pieja o profilaktyce? Po co komu diagnoza, jak nie ma potem mozliwosci leczenia? :
Avatar
Anna / 17 sierpnia 2012 o 09:25
Po co tak pieja o profilaktyce? Po co komu diagnoza, jak nie ma potem mozliwosci leczenia? :
Avatar
chełmianin / 16 sierpnia 2012 o 23:52
250 000 rocznie kosztuje utrzymanie schroniska dla zwierząt w Chełmie! Ilu ludziom można za te pieniądze uratować zycie? Uspić bezpańskie zwierzęta a walczyć o ludzkie ŻYCIE !!!
Avatar
rem / 15 sierpnia 2012 o 20:14
"To jest tanie państwo i polityka miłości", jak wybrali tak mają, hydrę PO-PSL i palikociarnię, która dusi to państwo i jego obywateli. Gdzie ci reprezentanci ludu poseł PO-Raniewicz i wice marszałek Grabczuk, zniknęli z plakatów i życia społecznego. Spokojnie pojawią się za parę lat przed następnymi wyborami i obiecają walczyć o poradnię onkologiczną dla mieszkańców Chełma.
A tak na marginesie to chłopki z PSL-u zadbali o to by ich elektorat miał lecznicę onkologiczną na miejscu w Zamościu.
Chełmianie obudźcie się bo dyma was bez znieczulenia koalicja lubelsko-zamojska, aż łoskot idzie.
"To jest tanie państwo i polityka miłości", jak wybrali tak mają, hydrę PO-PSL i palikociarnię, która dusi to państwo i jego obywateli. Gdzie ci reprezentanci ludu poseł PO-Raniewicz i wice marszałek Grabczuk, zniknęli z plakatów i życia społecznego. Spokojnie pojawią się za parę lat przed następnymi wyborami i obiecają walczyć o poradnię onkologiczną dla mieszkańców Chełma.
A tak na marginesie to chłopki z PSL-u zadbali o to by ich elektorat miał lecznicę onkologiczną na miejscu w Zamościu.
Chełmianie obudźcie się bo ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2012 o 19:24
!!!...rozwiązać NFZ....bo to zbrodnicza organizacja(((( skazuje najbardziej chorych na...smierć i cierpienia
Avatar
karol / 15 sierpnia 2012 o 18:49
na schronisko dla psów - pieniądze są
Avatar
Ewa / 18 sierpnia 2012 o 16:57
Jak widać eutanazja w Polsce jest dozwolona. I jaka oszczędność dla kraju pracować przyjdze do ostatnich dni i emertytury nikt nie doczeka.
Avatar
gs-7 / 18 sierpnia 2012 o 08:05
Może sprzedać pomnik JP2 sprzed Gmachu. byłoby na leczenie.
Avatar
Anna / 17 sierpnia 2012 o 09:28
[quote name='karol' timestamp='1345049397' post='664739']
na schronisko dla psów - pieniądze są
[/quote]

I bardzo dobrze ze sa. Mialoby nie byc? Co ma jedno wspolnego z drugim w ogole?
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2012 o 09:27
[quote name='chełmianin' timestamp='1345153978' post='665094']
Uspić bezpańskie zwierzęta a walczyć o ludzkie ŻYCIE !!!
[/quote]

A dlaczego sa bezpanskie? Moze lepiej uspic tych ktorzy sie do tego przyczynili?
Ludzkie zycie wcale nie jest wiecej warte niz zycie zwierzecia.
Avatar
Anna / 17 sierpnia 2012 o 09:26
Po co tak pieja o profilaktyce? Po co komu diagnoza, jak nie ma potem mozliwosci leczenia? :
Avatar
Anna / 17 sierpnia 2012 o 09:25
Po co tak pieja o profilaktyce? Po co komu diagnoza, jak nie ma potem mozliwosci leczenia? :
Avatar
chełmianin / 16 sierpnia 2012 o 23:52
250 000 rocznie kosztuje utrzymanie schroniska dla zwierząt w Chełmie! Ilu ludziom można za te pieniądze uratować zycie? Uspić bezpańskie zwierzęta a walczyć o ludzkie ŻYCIE !!!
Avatar
rem / 15 sierpnia 2012 o 20:14
"To jest tanie państwo i polityka miłości", jak wybrali tak mają, hydrę PO-PSL i palikociarnię, która dusi to państwo i jego obywateli. Gdzie ci reprezentanci ludu poseł PO-Raniewicz i wice marszałek Grabczuk, zniknęli z plakatów i życia społecznego. Spokojnie pojawią się za parę lat przed następnymi wyborami i obiecają walczyć o poradnię onkologiczną dla mieszkańców Chełma.
A tak na marginesie to chłopki z PSL-u zadbali o to by ich elektorat miał lecznicę onkologiczną na miejscu w Zamościu.
Chełmianie obudźcie się bo dyma was bez znieczulenia koalicja lubelsko-zamojska, aż łoskot idzie.
"To jest tanie państwo i polityka miłości", jak wybrali tak mają, hydrę PO-PSL i palikociarnię, która dusi to państwo i jego obywateli. Gdzie ci reprezentanci ludu poseł PO-Raniewicz i wice marszałek Grabczuk, zniknęli z plakatów i życia społecznego. Spokojnie pojawią się za parę lat przed następnymi wyborami i obiecają walczyć o poradnię onkologiczną dla mieszkańców Chełma.
A tak na marginesie to chłopki z PSL-u zadbali o to by ich elektorat miał lecznicę onkologiczną na miejscu w Zamościu.
Chełmianie obudźcie się bo ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2012 o 19:24
!!!...rozwiązać NFZ....bo to zbrodnicza organizacja(((( skazuje najbardziej chorych na...smierć i cierpienia
Avatar
karol / 15 sierpnia 2012 o 18:49
na schronisko dla psów - pieniądze są
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 63 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 407 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!