poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Nie tylko dla seniorów: Konferencja w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2012, 17:22
Autor: (sad)

O problemach osób starszych i ich roli we współczesnym społeczeństwie rozmawiano dzisiaj podczas kon
O problemach osób starszych i ich roli we współczesnym społeczeństwie rozmawiano dzisiaj podczas kon

O problemach osób starszych i ich roli we współczesnym społeczeństwie rozmawiano dzisiaj podczas konferencji "Popyt na dojrzałość, popyt na 50 plus”.

Spotkanie w siedzibie Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej zorganizował Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Chełmie.

Konferencja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Część uczestników już wcześniej zapoznała się z programem i przyszła, bo zainteresowana była konkretnymi zagadnieniami. Inni, tak jak pani Adela z Chełma zajrzeli na spotkanie z ciekawości.

– Dowiedziałam się o tym wydarzeniu i byłam ciekawa, co się tu będzie działo. Zawsze warto się czegoś nowego dowiedzieć – mówi pani Adela. – W zaproszeniu była mowa o formach aktywności dla seniorów. Przyszłam licząc, że znajdę tu jakąś podpowiedź dla siebie.

Słowo wstępne do uczestników wygłosił wicemarszałek Krzysztof Grabczuk. Na konferencji gościli też m.in. Małgorzata Sokół, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Alicja Nawrocka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie. Obecni byli też wójtowie i przedsiębiorcy.

Organizatorzy liczą, że wszyscy, zainspirowani tematem spotkania, podejmą na lokalnym gruncie działania z myślą o osobach "50 plus”.

Warto zaznaczyć, że pretekstem do spotkania stał się obchodzony właśnie Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Podczas konferencji poruszone zostały m.in. zagadnienia dotyczące działań realizowanych na rzecz osób powyżej 50 roku życia.

Uczestnicy konferencji nie tylko mieli okazję do wysłuchania interesujących wykładów, ale także mogli skorzystać z porad zdrowotnych i zapoznać się z ofertą lokalnych firm i organizacji.

Dodatkowo, wśród osób biorących udział w spotkaniu zostały rozlosowane atrakcyjne karnety, m.in. na zajęcia fitness, siłownię i jogę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!