poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Nie zastawiaj koperty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 listopada 2004, 21:55

W Chełmie jest zaledwie 35 miejsc parkingowych dla pojazdów osób niepełnosprawnych. To zdecydowanie za mało. Dlatego Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie rozpoczęło kampanię mającą na celu m.in. zwiększenie liczny miejsc oznaczonych kopertą.

16 listopada w ramach programu „Polska bez barier” rozpoczyna się kampania pod hasłem „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem zajmowania miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
– Są one notorycznie zajmowana jest przez samochody ludzi zdrowych – mówi Beata Mazurek, pełnomocnik dyrektora d.s. obsługi PFRON. – Wobec takiej beztroski inwalidzi są pozbawieni możliwości poruszania się w miejscach publicznych.
Mazurek dodaje, że konieczna jest ciągła edukacja, która uświadomi konieczność respektowania praw osób niepełnosprawnych. Do współpracy chce zaprosić instytucje zajmujące się sprawami ludzi niepełnosprawnych, funkcjonariuszy policji, straży miejskiej oraz osoby odpowiedzialne za ochronę obiektów, przy których znajdują się koperty. Ma nadzieję, że służby te w przypadku bezprawnego zastawiania miejsc dla inwalidów będą skutecznie interweniować.
Wraz z rozpoczęciem kampanii kierowcy mogą znaleźć za wycieraczkami swoich aut ulotkę promującą akcję.

W MOPR oraz instytucjach pracujących na rzecz ludzi niepełnosprawnych będą dostępne deklaracje, na których można wyrazić swoje poparcie za wprowadzeniem zmian prawa w zakresie ruchu drogowego oraz Ustawy o drogach, na podstawie których pojazdy bezprawnie zaparkowane na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych będą odholowywane na koszt właścicieli. Deklaracje zostaną przesłane do Sejmu, Senatu oraz Prezydenta RP.
W MOPR, instytucjach działających na rzecz niepełnosprawnych oraz w naszej redakcji w Chełmie, ul. Kopernika 2, przyjmowane są informacje, gdzie na terenie miasta potrzebne są nowe miejsca parkingowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz gdzie istniejące już oznakowanie ignorowane jest przez kierowców. Informacje można przesyłać również e-mailem: szeremeta@dziennikwschodni.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!