Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 listopada 2012 r.
19:31
Edytuj ten wpis

Nowa kopalnia w Lubelskiem? Kompania Węglowa może szukać złóż

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 20 A A
Jeśli wyniki badań będą obiecujące, Kompania Węglowa zbuduje u nas nową kopalnię węgla kamiennego (A
Jeśli wyniki badań będą obiecujące, Kompania Węglowa zbuduje u nas nową kopalnię węgla kamiennego (A

Kompania Węglowa ma już ważną koncesję na badanie złóż w okolicach Rejowca. Firma zamierza wykonać osiem odwiertów badawczych. Jeśli wyniki będą obiecujące, zbuduje u nas nową kopalnię węgla kamiennego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak informuje spółka, resort środowiska przyznał koncesję na pięć lat. Firma ma sześć miesięcy na rozpoczęcie poszukiwań. Wykonaniem odwiertów zajmie się Państwowy Instytut Geologiczny w Sosnowcu. Ich łączna długość ma sięgnąć 7 km. Poszukiwania będą prowadzone na terenie gmin: Rejowiec, Rejowiec Fabryczny i Siedliszcze. Prace badawcze pochłoną ok. 11 mln zł.

Z szacunków inwestora wynika, że z badanego złoża można będzie wydobyć ponad 180 mln ton węgla. Pokłady te znajdują się na względnie niewielkiej głębokości, co znacznie ułatwi eksploatację.
Starania o zgodę na odwierty trwały od kwietnia. Firma podkreśla, że sukces udało się osiągnąć w dużej mierze dzięki bardzo przychylnemu nastawieniu samorządów. To nie dziwi, bo bezrobocie w powiecie chełmskim sięga 18 procent. Władze liczą na nowe inwestycje i miejsca pracy.

Z wstępnych deklaracji Kompanii Węglowej wynika, że badania złoża potrwają najwyżej półtora roku. Następnie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, spółka wystąpi o zgodę na wydobycie. Budowa kopalni powinna zająć od 5 do 6 lat.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hot / 13 listopada 2012 o 09:15
heniu już Wy się zdziwiliście, nie wiedzieliście co sie stało, a to wzieło się i zesr....ło!!!
cwaniaczki ze słoma w butach..
Avatar
Henio / 13 listopada 2012 o 08:47
[quote name='jakoś tak' timestamp='1352615247' post='692118']
W USA każdy na stanowisku w administracji nazywany jest "prezydent"=na sołtysa ma szansę.
[/quote]Jeszcze CYCU buzal pokaże ci klase,jeszcze się żdziwisz.
Avatar
rysiek / 13 listopada 2012 o 08:46
w końcu jest ktoś co z bezrobociem i zacofaniem walczy, a nie tylko głuppty pie..y i w gazetach się lansuje, na dobrego wujka!!!
Avatar
obrotowi bez honoru / 13 listopada 2012 o 08:40
pamiętam ostatnie wybory w których Zając został senatorem i pamiętam, że wojtowie z gmin na terenach gdzie Zając chce budować kopalnie byli mu przeciwni-popierali kandydata z PO !!! obrotowe sprzedawczyki! a teraz jak czytam w lokalnej prasie, że przeciwny mu starosta ogłasza to jako min swój sukces, to SZLAG MNIE TRAFIA !!!
Avatar
młodzi chełmszczyzny / 13 listopada 2012 o 08:30
podziwiam tego Zająca, na początek swojej działalności w Chełmie uruchomił PWSZ min. lotnictwo, tak naprawdę z niczego, gdzie młodzi ludzie chcąc studiowac musieli wyjeżdżać by często już nie wracać na Chełmszczyznę !!!!a on poprostu przyjechał wymyślił wyższą szkołe i to zrealizował z pełnym sukcesem, wystarczy pojechać pod Chełm do Depułtycz i zobaczyć piękny kompleks Studiów inżynieryjnych!!! Brawo!! Teraz czas na kopalnie Senatorze!!! trzymamy kciuki - młodzi którzy nie chcą wyjeżdżać do Anglii na zmywak !!!!
podziwiam tego Zająca, na początek swojej działalności w Chełmie uruchomił PWSZ min. lotnictwo, tak naprawdę z niczego, gdzie młodzi ludzie chcąc studiowac musieli wyjeżdżać by często już nie wracać na Chełmszczyznę !!!!a on poprostu przyjechał wymyślił wyższą szkołe i to zrealizował z pełnym sukcesem, wystarczy pojechać pod Chełm do Depułtycz i zobaczyć piękny kompleks Studiów inżynieryjnych!!! Brawo!! Teraz czas na kopalnie Senatorze!!! trzymamy kciuki - młodzi którzy nie chcą wyjeżdżać do An... rozwiń
Avatar
Marcin.. / 13 listopada 2012 o 08:19
Profesor Zając to wielki człowiek !!! jest niewielu takich , którzy słowa w czyny obracają , a co za tym idzie o ludzi dbają!!! a nie jak CI z PEŁO tylko bicie piany!!!!cwaniczki typu Grabczuki itp...
Senatorze Zając jesteśmy z Panem!!!
Avatar
jakoś tak / 11 listopada 2012 o 07:27
[quote name='STELLA' timestamp='1352576008' post='692011']
BUZAL NA PREZYDENTA,NAPRAWDĘ facio NIE USTĘPUJE TEMU OBECNEMU,a o stokroć lepszy od tych zdrajców i szmalcowników.
[/quote]W USA każdy na stanowisku w administracji nazywany jest "prezydent"=na sołtysa ma szansę.
Avatar
STELLA / 10 listopada 2012 o 20:33
BUZAL NA PREZYDENTA,NAPRAWDĘ facio NIE USTĘPUJE TEMU OBECNEMU,a o stokroć lepszy od tych zdrajców i szmalcowników.
Avatar
Gość / 10 listopada 2012 o 20:25
[quote name='Buzal' timestamp='1352493083' post='691694']
ty plwociny skieruj swoje na tych co to do wermahtu chodzili i tych co to na sowieckich bagnetach przyszli
zydostwo zaplenilo sie wszedzie
a co do kopalni to pomysl po co nam to jak mamy dobre powietsze i spokoj.
pogonic od nas tylko tych z PO i caly regjon zakwitnie
nie niszczyc i nie psuc bo natura daje zdrowie
w tym co my zyjemy to w normalnym kraju by dali na zachowanie gruba forse
a u nas tylko cos popsuc i tak dalej
[/quote]

Buzal musisz sobie uświadomić to,że będzie węgiel Chełmski,a gdyby nie Stefanów,to w Bogdance byłoby cienko.
[quote name='Buzal' timestamp='1352493083' post='691694']
ty plwociny skieruj swoje na tych co to do wermahtu chodzili i tych co to na sowieckich bagnetach przyszli
zydostwo zaplenilo sie wszedzie
a co do kopalni to pomysl po co nam to jak mamy dobre powietsze i spokoj.
pogonic od nas tylko tych z PO i caly regjon zakwitnie
nie niszczyc i nie psuc bo natura daje zdrowie
w tym co my zyjemy to w normalnym kraju by dali na zachowanie gruba forse
a u nas tylko cos popsuc i tak dal... rozwiń
Avatar
robol / 10 listopada 2012 o 07:21
Kopalnia nie psuje powietrza górnicy przed zjadem i po wyjezdzie się myją,w kopalni wym- iana powietrza jest wymuszana wentylatorami,więc nie ma wpływu na otoczenie,nie musisz jeść węgla po co, ŻRYJ DALEJ TRAWĘ W OKOLICACH, RYBIEGO,PAWŁOWA I JESZCE WIELU MIEJSCOWOŚCI,KTÓRE LICZĄ NA ROZWÓJ.
Avatar
hot / 13 listopada 2012 o 09:15
heniu już Wy się zdziwiliście, nie wiedzieliście co sie stało, a to wzieło się i zesr....ło!!!
cwaniaczki ze słoma w butach..
Avatar
Henio / 13 listopada 2012 o 08:47
[quote name='jakoś tak' timestamp='1352615247' post='692118']
W USA każdy na stanowisku w administracji nazywany jest "prezydent"=na sołtysa ma szansę.
[/quote]Jeszcze CYCU buzal pokaże ci klase,jeszcze się żdziwisz.
Avatar
rysiek / 13 listopada 2012 o 08:46
w końcu jest ktoś co z bezrobociem i zacofaniem walczy, a nie tylko głuppty pie..y i w gazetach się lansuje, na dobrego wujka!!!
Avatar
obrotowi bez honoru / 13 listopada 2012 o 08:40
pamiętam ostatnie wybory w których Zając został senatorem i pamiętam, że wojtowie z gmin na terenach gdzie Zając chce budować kopalnie byli mu przeciwni-popierali kandydata z PO !!! obrotowe sprzedawczyki! a teraz jak czytam w lokalnej prasie, że przeciwny mu starosta ogłasza to jako min swój sukces, to SZLAG MNIE TRAFIA !!!
Avatar
młodzi chełmszczyzny / 13 listopada 2012 o 08:30
podziwiam tego Zająca, na początek swojej działalności w Chełmie uruchomił PWSZ min. lotnictwo, tak naprawdę z niczego, gdzie młodzi ludzie chcąc studiowac musieli wyjeżdżać by często już nie wracać na Chełmszczyznę !!!!a on poprostu przyjechał wymyślił wyższą szkołe i to zrealizował z pełnym sukcesem, wystarczy pojechać pod Chełm do Depułtycz i zobaczyć piękny kompleks Studiów inżynieryjnych!!! Brawo!! Teraz czas na kopalnie Senatorze!!! trzymamy kciuki - młodzi którzy nie chcą wyjeżdżać do Anglii na zmywak !!!!
podziwiam tego Zająca, na początek swojej działalności w Chełmie uruchomił PWSZ min. lotnictwo, tak naprawdę z niczego, gdzie młodzi ludzie chcąc studiowac musieli wyjeżdżać by często już nie wracać na Chełmszczyznę !!!!a on poprostu przyjechał wymyślił wyższą szkołe i to zrealizował z pełnym sukcesem, wystarczy pojechać pod Chełm do Depułtycz i zobaczyć piękny kompleks Studiów inżynieryjnych!!! Brawo!! Teraz czas na kopalnie Senatorze!!! trzymamy kciuki - młodzi którzy nie chcą wyjeżdżać do An... rozwiń
Avatar
Marcin.. / 13 listopada 2012 o 08:19
Profesor Zając to wielki człowiek !!! jest niewielu takich , którzy słowa w czyny obracają , a co za tym idzie o ludzi dbają!!! a nie jak CI z PEŁO tylko bicie piany!!!!cwaniczki typu Grabczuki itp...
Senatorze Zając jesteśmy z Panem!!!
Avatar
jakoś tak / 11 listopada 2012 o 07:27
[quote name='STELLA' timestamp='1352576008' post='692011']
BUZAL NA PREZYDENTA,NAPRAWDĘ facio NIE USTĘPUJE TEMU OBECNEMU,a o stokroć lepszy od tych zdrajców i szmalcowników.
[/quote]W USA każdy na stanowisku w administracji nazywany jest "prezydent"=na sołtysa ma szansę.
Avatar
STELLA / 10 listopada 2012 o 20:33
BUZAL NA PREZYDENTA,NAPRAWDĘ facio NIE USTĘPUJE TEMU OBECNEMU,a o stokroć lepszy od tych zdrajców i szmalcowników.
Avatar
Gość / 10 listopada 2012 o 20:25
[quote name='Buzal' timestamp='1352493083' post='691694']
ty plwociny skieruj swoje na tych co to do wermahtu chodzili i tych co to na sowieckich bagnetach przyszli
zydostwo zaplenilo sie wszedzie
a co do kopalni to pomysl po co nam to jak mamy dobre powietsze i spokoj.
pogonic od nas tylko tych z PO i caly regjon zakwitnie
nie niszczyc i nie psuc bo natura daje zdrowie
w tym co my zyjemy to w normalnym kraju by dali na zachowanie gruba forse
a u nas tylko cos popsuc i tak dalej
[/quote]

Buzal musisz sobie uświadomić to,że będzie węgiel Chełmski,a gdyby nie Stefanów,to w Bogdance byłoby cienko.
[quote name='Buzal' timestamp='1352493083' post='691694']
ty plwociny skieruj swoje na tych co to do wermahtu chodzili i tych co to na sowieckich bagnetach przyszli
zydostwo zaplenilo sie wszedzie
a co do kopalni to pomysl po co nam to jak mamy dobre powietsze i spokoj.
pogonic od nas tylko tych z PO i caly regjon zakwitnie
nie niszczyc i nie psuc bo natura daje zdrowie
w tym co my zyjemy to w normalnym kraju by dali na zachowanie gruba forse
a u nas tylko cos popsuc i tak dal... rozwiń
Avatar
robol / 10 listopada 2012 o 07:21
Kopalnia nie psuje powietrza górnicy przed zjadem i po wyjezdzie się myją,w kopalni wym- iana powietrza jest wymuszana wentylatorami,więc nie ma wpływu na otoczenie,nie musisz jeść węgla po co, ŻRYJ DALEJ TRAWĘ W OKOLICACH, RYBIEGO,PAWŁOWA I JESZCE WIELU MIEJSCOWOŚCI,KTÓRE LICZĄ NA ROZWÓJ.