wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Pieniędzy nigdy za dużo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2006, 17:26

Od 50 do 250 złotych dostali pracownicy miejskich spółek i instytucji przed świętami.

To niedużo, zważywszy, że trzeba od tych kwot odliczyć jeszcze podatek. Ale jak mówią sami obdarowani, każde dodatkowe pieniądze się przydadzą.

Pracodawcy w tym roku najczęściej decydowali się na "premie” pieniężne. Tak było m.in. w Urzędzie Miasta. - Wszyscy pracownicy dostali świadczenia pieniężne z funduszu socjalnego - mówi Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prezydenta. - Ich wysokość była uzależniona od dochodu na osobę w rodzinie.
W magistracie były cztery rodzaje świadczeń: po 150, 170, 190 i 210 zł. Oczywiście każda kwota była pomniejszana o 19-procentowy podatek.
- To nie są duże pieniądze, ale przed świętami liczy się każda złotówka - mówi pracownica jednego z wydziałów. - Ja sama takie ekstrapieniądze wydaję zwykle na upominek dla siebie albo męża.
Tak jak, co roku Urząd Miasta nie zapomniał także o emerytach i rencistach, którzy kiedyś tutaj pracowali. Świąteczna premia dla nich to sto złotych brutto.
O byłych pracownikach nie zapomniało także Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. 76 emerytów i rencistów dostanie bony towarowe wartości stu złotych.
Pracownicy Chełmskich Linii Autobusowych przed świętami wzbogacili się średnio o 200 zł. Mniej dostaną osoby zatrudnione w Przedsiębiorstwie Usług Mieszkaniowych. Na ich konta trafiają właśnie przedświąteczne świadczenia  średniej wysokości 120 złotych.
Ekstrapieniądze dostaną też pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wysokość od 70 do 250 zł. O tym kto dostanie więcej, a kto mniej, tak jak wszędzie decydują dochody. - Zdajemy sobie sprawę, że to nie są wielkie kwoty, ale podczas przedświątecznych zakupów przydają się każde dodatkowe pieniądze - mówi Lucyna Bodziacka z MOPR. - Te kwoty nigdy nie były zbyt wysokie, bo wiadomo że pieniądze z funduszu socjalnego idą też na inne cele, np. letni wypoczynek. Ale wiadomo, że lepiej dostać mało niż nic. Ludzie i tak się cieszą.
Najrzadziej pracodawcy decydują się na kupno świątecznych paczek. Ale są tacy, którzy wybierają tę formę gratyfikacji. Paczki żywnościowe o średniej wartości 200 zł już dostali wszyscy pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Znalazły się w nich podstawowe artykuły spożywcze takie jak mąka, cukier czy olej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!