Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

10 stycznia 2010 r.
19:16
Edytuj ten wpis

Pies zagryzł swoją właścicielkę

0 47 A A

Stańków koło Chełma, niedziela, godz.14.30. 83-letnia Maria S. wychodzi z domu, żeby nakarmić psa. Mieszaniec rotwailera nagle wpada w furię. Rzuca się na swoją opiekunkę. Gryzie w głowę i szyję. Tak długo dopóki kobieta się rusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszaniec był w domu Marii S. od kilku lat. To ona zwykle go karmiła. Pies był zamknięty w kojcu. Czasem domownicy go wypuszczali i nigdy nic złego się nie działo. Aż do dziś.

Pani Maria stawiając w kojcu miskę z jedzeniem prawdopodobnie nie domknęła drzwi. Odwróciła się i ruszyła w stronę domu. Pies wymknął się z kojca i ruszył za nią. Dogonił ją po jakiś 20-metrach, przy studni.

– Krzyki kobiety usłyszała jej córka – mówi dyżurny chełmskiej policji. Wybiegła na dwór i próbowała odciągnąć psa od leżącej na ziemi matki.

Nie pomógł ani kołek ani przyniesiony z domu nóż. Pies wpadł w szał. Gryzł staruszkę po twarzy i szyi.

– Córka pani Marii wołała o ratunek i usłyszał to sąsiad – mówi Zenon Skibiński, sołtys Stańkowa. - Dopiero z jego pomocą udało się odciągnąć psa i zamknąć go w kojcu.

Rodzina wezwała pogotowie. Na miejsce przyjechała karetka, która była najbliżej, bez lekarza. Okazało się, że na ratunek nie ma szans. Wezwano drugi zespół z lekarzem, aby stwierdzić zgon.

– Różne rzeczy w życiu widziałem, ale ten wypadek był po prostu makabryczny – mówi Waldemar Fiuk, zastępca dyrektora ds medycznych w chełmskim pogotowiu, który był na miejscu tragedii.
Kobieta prawdopodobnie się broniła, bo miała złamane ramię i praktycznie poszatkowane przedramię. Ale nie to było przyczyną śmierci. Miała liczne obrażenia głowy i szyi. Na szyi głębokie rany, jakby pies zacisnął na niej szczęki. Prawdopodobnie umarła bardzo szybko.

– Prawdziwa tragedia – mówi sołtys Skibiński. – To była taka dobra kobieta. Zdrowa jak na swoje lata, pogodna. I taka straszna śmierć ją spotkała. Zginęła przez własnego psa.

Dlaczego pies zaatakował swoją opiekunkę? Jak mówią świadkowie, gdy zamknięto go w kojcu po jego agresji nie pozostał nawet ślad. Pies był spokojny. Nawet merdał ogonem. Nie wiadomo jeszcze, co się z nim stanie. Na razie będzie pod obserwacją lekarza weterynarii.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 28 stycznia 2011 o 22:09
To jest tak gdy człowiek jest nieodpowiedzialny.
Nie ma durnych psów są durni właściciele spotykający się z psem z okazji karmienia i traktujących je jak świnie i inną trzodę chlewną.
Napisała też miłośniczka kotów.
Koty są w domu w cieple,głaskane.
Głupia miłośniczko kotów powiedz mi czy ten pies był głaskany czy był dziki.
Ja widziałem dzikie koty .
Avatar
OBROŃCZYNI KOTÓW / 28 stycznia 2011 o 19:23
I ludzie twierdzą że to pies jest ich najlepszym przyjacielem . Nie współczuje temu kundlowi ,ale za to żal i smutek mnie ogarnia gdy widzę że coraz więcej jest informacji ze Pies zagryzł dziecko , Pies śmiertelnie pogryzł kobietę ;(
I to ma niby być przyjaciel ? a czy kiedykolwiek słyszeliście że Kot kogoś zabił zagryzł ?? No raczej nie , więc dlaczego ich tak nie znosicie ? Bo nie zawsze lubią jak je głaszczesz , a ty lubiłbyś gdyby cały czas ktoś cie głaskał ? Jeśli ty będziesz kochał kotka to i on będzie cie kochał , a ludzie zamiast docenić to że są tak miłe kochane i delikatne uczą dzieci że mogą z nimi robić wszystko rzucać po ścieniając , do basenów , do toalet .
Ja osobiście nie chciała bym być workiem który można rzucać . Zastanówcie się nad tym czy warto tak nie znosić te piękne stworzenia . Warto ?
I ludzie twierdzą że to pies jest ich najlepszym przyjacielem . Nie współczuje temu kundlowi ,ale za to żal i smutek mnie ogarnia gdy widzę że coraz więcej jest informacji ze Pies zagryzł dziecko , Pies śmiertelnie pogryzł kobietę ;(
I to ma niby być przyjaciel ? a czy kiedykolwiek słyszeliście że Kot kogoś zabił zagryzł ?? No raczej nie , więc dlaczego ich tak nie znosicie ? Bo nie zawsze lubią jak je głaszczesz , a ty lubiłbyś gdyby cały czas ktoś cie głaskał ? Jeśli ty będziesz kochał kotka to i on będzie cie kochał , a ludzie zamia... rozwiń
Avatar
Misia / 20 stycznia 2011 o 01:30
ta kobieta była ku*** chora psychicznie to po pierwsze...
stwierdzam tak, że nie dziwię się temu psu .
zamykac go na całe życie w kojcu nikt nie z nim nie bawił tylko dostawał jedzenie i siedział sam...
jasne, że szkoda tej kobiety ale sama na to za pracowała sobie .
mogła trochę wiecej czasu poświęcac temu psu, a nie na 24h siedział sam..
BIEDNY PIESEK .
Avatar
Olek / 14 listopada 2010 o 17:42
[font="Times New Roman"][center] Jak idotka trzymała takiego psa w kojcu to się nie dziwię że ją u żarł. Zamknijcie się w kojcu albo na łańcuchu i siedźcie tam cale życie. Zobaczymy jacy szczęśliwi będziecie później. Wszystkich takich idiotów (męczących zwierzęta) należy wybić! Ta staruszka nie powinna mieć takiego psa, no może małego pieska ale trzeba psa wychować jak dziecko. Wstyd mi za ludzi![/center][/font]
Avatar
monetus / 12 stycznia 2010 o 15:47
Znałem tą kobietę, mieszkam w tej samej wsi. Coś niesamowitego, kto by się spodziewał. podobno wyglądało to strasznie, wyrwane/wygryzione włosy z czaszki. Aż trudno mówić. ***
Avatar
Gość / 12 stycznia 2010 o 10:19
Feliks_ napisał:
Powtórzę jeszcze raz:
Oby was wszystkich - popaprańcy trzymający psy niebezpiecznych ras (mieszańce również) w mieszkaniach w miastach - wyżarli wasi pupile. Hołota jedna obsrywająca otoczenie...



Hołota taka jak ty i tak niczego nie zrozumie, jesteście na to zbyt głupi. Najchętniej wybilibyście wszsytko co się rusza, panowie życia i śmierci z małym móżdżkiem.

To nie wina psów ale ludzi bo zostawiają je samym sobie nie ucząc i nie wychowując a później płaczą, ze stała się tragedia.



Hołota taka jak ty i tak niczego nie zrozumie, jesteście na to zbyt głupi. Najchętniej wybilibyście wszsytko co się rusza, panowie życia i śmierci z małym móżdżkiem.

To nie wina psów ale ludzi bo zostawiają je samym sobie nie ucząc i nie wychowując a później płaczą, ze stała się tragedia. rozwiń
Avatar
Feliks_ / 11 stycznia 2010 o 23:14
Powtórzę jeszcze raz:
Oby was wszystkich - popaprańcy trzymający psy niebezpiecznych ras (mieszańce również) w mieszkaniach w miastach - wyżarli wasi pupile. Hołota jedna obsrywająca otoczenie...
Avatar
~kolka~ / 11 stycznia 2010 o 20:51
he,he napisał:
odezwał się nawiedzony błazen.zajmij się lepiej bezdomnymi,co zamarzają na ulicach.



Poproszę o Twój adres. Wyślę do Ciebie pana Romka, bezdomnego ode mnie z osiedla, który sypia w piwnicach.
Ciekawe czy sie nim zajmiesz. O ile wytrzymasz ten smód.
Avatar
Piłkarz / 11 stycznia 2010 o 19:53
To wina ludzi że psy tak się zachowują!!!W tym zacofanym kraju zwierzęta traktuje się jak rzecz.To ludzie są żli nie zwierzęta .
Avatar
kubuś / 11 stycznia 2010 o 18:18
wzruszające.Przypomina mi to bajkę o czerwonym kapturu.
Avatar
polak / 28 stycznia 2011 o 22:09
To jest tak gdy człowiek jest nieodpowiedzialny.
Nie ma durnych psów są durni właściciele spotykający się z psem z okazji karmienia i traktujących je jak świnie i inną trzodę chlewną.
Napisała też miłośniczka kotów.
Koty są w domu w cieple,głaskane.
Głupia miłośniczko kotów powiedz mi czy ten pies był głaskany czy był dziki.
Ja widziałem dzikie koty .
Avatar
OBROŃCZYNI KOTÓW / 28 stycznia 2011 o 19:23
I ludzie twierdzą że to pies jest ich najlepszym przyjacielem . Nie współczuje temu kundlowi ,ale za to żal i smutek mnie ogarnia gdy widzę że coraz więcej jest informacji ze Pies zagryzł dziecko , Pies śmiertelnie pogryzł kobietę ;(
I to ma niby być przyjaciel ? a czy kiedykolwiek słyszeliście że Kot kogoś zabił zagryzł ?? No raczej nie , więc dlaczego ich tak nie znosicie ? Bo nie zawsze lubią jak je głaszczesz , a ty lubiłbyś gdyby cały czas ktoś cie głaskał ? Jeśli ty będziesz kochał kotka to i on będzie cie kochał , a ludzie zamiast docenić to że są tak miłe kochane i delikatne uczą dzieci że mogą z nimi robić wszystko rzucać po ścieniając , do basenów , do toalet .
Ja osobiście nie chciała bym być workiem który można rzucać . Zastanówcie się nad tym czy warto tak nie znosić te piękne stworzenia . Warto ?
I ludzie twierdzą że to pies jest ich najlepszym przyjacielem . Nie współczuje temu kundlowi ,ale za to żal i smutek mnie ogarnia gdy widzę że coraz więcej jest informacji ze Pies zagryzł dziecko , Pies śmiertelnie pogryzł kobietę ;(
I to ma niby być przyjaciel ? a czy kiedykolwiek słyszeliście że Kot kogoś zabił zagryzł ?? No raczej nie , więc dlaczego ich tak nie znosicie ? Bo nie zawsze lubią jak je głaszczesz , a ty lubiłbyś gdyby cały czas ktoś cie głaskał ? Jeśli ty będziesz kochał kotka to i on będzie cie kochał , a ludzie zamia... rozwiń
Avatar
Misia / 20 stycznia 2011 o 01:30
ta kobieta była ku*** chora psychicznie to po pierwsze...
stwierdzam tak, że nie dziwię się temu psu .
zamykac go na całe życie w kojcu nikt nie z nim nie bawił tylko dostawał jedzenie i siedział sam...
jasne, że szkoda tej kobiety ale sama na to za pracowała sobie .
mogła trochę wiecej czasu poświęcac temu psu, a nie na 24h siedział sam..
BIEDNY PIESEK .
Avatar
Olek / 14 listopada 2010 o 17:42
[font="Times New Roman"][center] Jak idotka trzymała takiego psa w kojcu to się nie dziwię że ją u żarł. Zamknijcie się w kojcu albo na łańcuchu i siedźcie tam cale życie. Zobaczymy jacy szczęśliwi będziecie później. Wszystkich takich idiotów (męczących zwierzęta) należy wybić! Ta staruszka nie powinna mieć takiego psa, no może małego pieska ale trzeba psa wychować jak dziecko. Wstyd mi za ludzi![/center][/font]
Avatar
monetus / 12 stycznia 2010 o 15:47
Znałem tą kobietę, mieszkam w tej samej wsi. Coś niesamowitego, kto by się spodziewał. podobno wyglądało to strasznie, wyrwane/wygryzione włosy z czaszki. Aż trudno mówić. ***
Avatar
Gość / 12 stycznia 2010 o 10:19
Feliks_ napisał:
Powtórzę jeszcze raz:
Oby was wszystkich - popaprańcy trzymający psy niebezpiecznych ras (mieszańce również) w mieszkaniach w miastach - wyżarli wasi pupile. Hołota jedna obsrywająca otoczenie...



Hołota taka jak ty i tak niczego nie zrozumie, jesteście na to zbyt głupi. Najchętniej wybilibyście wszsytko co się rusza, panowie życia i śmierci z małym móżdżkiem.

To nie wina psów ale ludzi bo zostawiają je samym sobie nie ucząc i nie wychowując a później płaczą, ze stała się tragedia.



Hołota taka jak ty i tak niczego nie zrozumie, jesteście na to zbyt głupi. Najchętniej wybilibyście wszsytko co się rusza, panowie życia i śmierci z małym móżdżkiem.

To nie wina psów ale ludzi bo zostawiają je samym sobie nie ucząc i nie wychowując a później płaczą, ze stała się tragedia. rozwiń
Avatar
Feliks_ / 11 stycznia 2010 o 23:14
Powtórzę jeszcze raz:
Oby was wszystkich - popaprańcy trzymający psy niebezpiecznych ras (mieszańce również) w mieszkaniach w miastach - wyżarli wasi pupile. Hołota jedna obsrywająca otoczenie...
Avatar
~kolka~ / 11 stycznia 2010 o 20:51
he,he napisał:
odezwał się nawiedzony błazen.zajmij się lepiej bezdomnymi,co zamarzają na ulicach.



Poproszę o Twój adres. Wyślę do Ciebie pana Romka, bezdomnego ode mnie z osiedla, który sypia w piwnicach.
Ciekawe czy sie nim zajmiesz. O ile wytrzymasz ten smód.
Avatar
Piłkarz / 11 stycznia 2010 o 19:53
To wina ludzi że psy tak się zachowują!!!W tym zacofanym kraju zwierzęta traktuje się jak rzecz.To ludzie są żli nie zwierzęta .
Avatar
kubuś / 11 stycznia 2010 o 18:18
wzruszające.Przypomina mi to bajkę o czerwonym kapturu.
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 2 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 2

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 2 0

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 16 0

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 0 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 11

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 6 19

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 15 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego
27 maja 2018, 9:00

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego 0 0

Msza i odsłonięcie Kolumny Pamięci na terenie Drogi Krzyżowej przy kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim – tak wyglądać będą uroczystości 397. rocznicy podpisania Przywileju Lokacyjnego miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!