Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

2 kwietnia 2009 r.
12:56
Edytuj ten wpis

Podwyżki dla nauczycieli. Najbardziej skorzystają stażyści

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 12 A A

Pedagodzy czekają na wyrównanie poborów w związku z podwyżką, która ustawowo przysługuje im od stycznia.Nauczyciel kontraktowy otrzyma 2417 zł miesięcznie, mianowany 3136 zł, a dyplomowany ponad 4 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na wyrównanie zainteresowani będą musieli jednak poczekać jeszcze kilka tygodni.

Dodatkowo, podstawowe pensje nauczycielskie od września wzrosną jeszcze o 5 procent. Najbardziej skorzystają nauczyciele stażyści. Ich zarobki zwiększą się prawie o jedną piątą.

- Średnie wynagrodzenie stażysty będzie wynosić teraz 2178 zł - mówi Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Chełm. - A od września wzrośnie jeszcze o ponad sto złotych.

Do pensji doliczane będzie też kilka rodzajów dodatków. O ich wysokości, w odróżnieniu od podstawowych zarobków, decydują samorządy miast i gmin. Władze Chełma nie żałowały pieniędzy dla swoich nauczycieli.

- Teraz dodatek motywacyjny, przyznawany m.in. za przygotowywanie uczniów do konkursów i olimpiad, będzie wynosił co najmniej 150 zł - mówi Okoński. - To kilkakrotnie więcej, niż do tej pory.

Zbliżoną kwotę dostaną również pedagodzy pełniący dodatkowo funkcję wychowawcy klasy. Na wyższe pensje mogą liczyć też opiekunowie stażystów.

Dostaną miesięcznie około 70 zł. Większe dodatki funkcyjne przysługują teraz dyrektorom placówek oświatowych. Minimalnie może to być ponad dwieście złotych, maksymalnie około 900 zł.

Będą też większe pieniądze za pracę w trudnych warunkach, za godziny nadliczbowe i zastępstwa.

- Decyzja władz miasta w kwestii podwyżek bardzo nas cieszy. Większe pensje na pewno będą bardziej motywowały do pracy - mówi Ewa Suchań, prezes chełmskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Wyższe kwoty dodatków do pensji pedagogów, to spore obciążenie dla budżetu miasta. Wydatki na ten cel wzrosną prawie o 5 mln złotych. - Część tej kwoty pokryje ministerialna subwencja, resztę będziemy musieli dołożyć z własnych pieniędzy - mówi Augustyn Okoński.

Nauczyciele mogą być pewni, że obiecane pieniądze dostaną. Zapis w Karcie nauczyciela zobowiązuje bowiem samorządy do rozliczania się przed Regionalną Izbą Obrachunkową z wypłaty nauczycielskich pensji.

Chodzi o udowodnienie, że zarobki pedagogów rzeczywiście osiągają określoną w ustawie średnią. Gminy, które w trakcie roku szkolnego nie dadzą nauczycielom pełnych wynagrodzeń, będą musiały im wypłacić dodatek uzupełniający. 
(kj)

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kw / 4 kwietnia 2009 o 20:51
baton napisał:
czep się lepiej swojej baby jako stażysta a co ty potrafisz? kroplówkę podłączyć?


To akurat zadanie pielęgniarki Szanowny batonie. A odnośnie baby to proszę trochę więcej szacunku dla swojej matki.
Avatar
baton / 4 kwietnia 2009 o 16:59
kw napisał:
Jako lekarz stażysta za 38 godzinny tydzień pracy dostaję 1325zł netto miesięcznie. Proszę najpierw sprawdzić zarobki młodych lekarzy, a potem podawać konkretne kwoty.

czep się lepiej swojej baby jako stażysta a co ty potrafisz? kroplówkę podłączyć?
Avatar
ziomek / 3 kwietnia 2009 o 16:16
uczyć te rozwydrzone bachory to męka ale i nauczyciele są nieraz funta kłaków warci zawód bez satysfakcji i niespełniający oczekiwań rodziców-tam gdzie trzeba przywalić-odpuszczają tam gdzie można przymknąć oko-wzywają policję paranoja
Avatar
kw / 3 kwietnia 2009 o 16:00
tad napisał:
Czep się lekarzy - biorą od 8 do 12 tys na rękę.


Jako lekarz stażysta za 38 godzinny tydzień pracy dostaję 1325zł netto miesięcznie. Proszę najpierw sprawdzić zarobki młodych lekarzy, a potem podawać konkretne kwoty.
Avatar
lava / 3 kwietnia 2009 o 12:06
Anna napisał:
moim zdaniem nauczyciele nic nie ucza uczen sam sie uczy a slabi chodza na korepetycje za ktore i tak sie placi a biedne dziecko i tak konczy na gimnazjum wiec za co im podnosic pobory i tak maja dobrze tyle wolnego nikt nie ma moga wtedy dorobic za granica zobacza jaki ciezki chleb wtedy przestana narzekac



zawisc nie zna granic, skoro wiecie ze nauczyciel ma tak super to dlaczego nie poszliscie na studia pedagogiczne i nie zostaliscie nauczycielami, nie rozumie tego ? anna wszystko przed toba prosze na studia bedziesz miała jak w niebie a i moze wkoncu dzieci cos nauczysz bo nauczyciele tego nie umieja !



zawisc nie zna granic, skoro wiecie ze nauczyciel ma tak super to dlaczego nie poszliscie na studia pedagogiczne i nie zostaliscie nauczycielami, nie rozumie tego ? anna wszystko przed toba prosze na studia bedziesz miała jak w niebie a i moze wkoncu dzieci cos nauczysz bo nauczyciele tego nie umieja ! rozwiń
Avatar
tad / 3 kwietnia 2009 o 08:46
smer napisał:
Pytam za co te podwyżki. Niech ktoś policzy ile faktycznie belfer pracował w grudniu 2008 r. Ja to zrobiłem wyszło im o 2/3 mniej aniżeli tym co pracują czterdzieści godzin tygodniowo i nie maja każdej soboty, niedzieli i wszelakich świąt wolnych. Proszę nie mylić godzin lekcyjnych 45 min a tych faktycznych 60 min. Co to za nauczyciel który nie może poradzić sobie z kilkoma uczniami podstawówki. Żadnych podwyżek. Czy nauczyciel w-f, muzyki też pracuje poza godzinami w szkole.......CIEKAWE.. Jaka nauka coraz więcej analfabetów a matematyka to tylko z kalkulatora....


Czep się lekarzy - biorą od 8 do 12 tys na rękę. Obecnie być nauczycielem to horror. Najtrudniej poradzić z rodzicami uczniów z podstwówki. Tak jak w każdym zawodzie jedni pracują więcej /harują/ inni mniej. Ja nie pracuję i wysokość Twoich poborów usatysfakconowałaby mnie. Pozdrawiam.


Czep się lekarzy - biorą od 8 do 12 tys na rękę. Obecnie być nauczycielem to horror. Najtrudniej poradzić z rodzicami uczniów z podstwówki. Tak jak w każdym zawodzie jedni pracują więcej /harują/ inni mniej. Ja nie pracuję i wysokość Twoich poborów usatysfakconowałaby mnie. Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
smer / 2 kwietnia 2009 o 21:09
Pytam za co te podwyżki. Niech ktoś policzy ile faktycznie belfer pracował w grudniu 2008 r. Ja to zrobiłem wyszło im o 2/3 mniej aniżeli tym co pracują czterdzieści godzin tygodniowo i nie maja każdej soboty, niedzieli i wszelakich świąt wolnych. Proszę nie mylić godzin lekcyjnych 45 min a tych faktycznych 60 min. Co to za nauczyciel który nie może poradzić sobie z kilkoma uczniami podstawówki. Żadnych podwyżek. Czy nauczyciel w-f, muzyki też pracuje poza godzinami w szkole.......CIEKAWE.. Jaka nauka coraz więcej analfabetów a matematyka to tylko z kalkulatora....
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2009 o 19:28
Co wy się czepiacie wolnych wakacji. To jest poprostu urlop, którego nie mogą wziąść w ciągu roku szkolnego. Nie mogę wyjechać na wakacje po sezonie, żeby zapłacić taniej. Co to są za sumy? Ja jestem nauczycielem kontraktowym i zarabiam netto 1400 złotych.
Avatar
~ania~ / 2 kwietnia 2009 o 19:14
JA jestem nauczycielem mianowanym teraz brutto zarabiam 2400zł. mam 18 lat pracy, i taka jest kwota moich poborów z dodatkami np. za wych. i staż pracy, po podwyżce dostanę 100 zł. brutto.SKĄD TA SUMA CHĘTNIE TE PODANE W ARTYKULE PIENIĄDZE.
Avatar
bwpo / 2 kwietnia 2009 o 15:08
killer nie chwal się i nie pisz o sobie. Napisz coś merytorycznie. Uważam, że dawanie podwyżki, bez ustalenia zasad sprawdzania efektywności pracy nauczycieli, mija się z celem. Całość (albo duża jej część) podwyżki powinna być przeznaczona jako dodatki, za efektywne przygotowanie uczniów do egzaminów ZEWNĘTRZNYCH w stosunku do danej szkoły. Pozdrawiam.
Avatar
kw / 4 kwietnia 2009 o 20:51
baton napisał:
czep się lepiej swojej baby jako stażysta a co ty potrafisz? kroplówkę podłączyć?


To akurat zadanie pielęgniarki Szanowny batonie. A odnośnie baby to proszę trochę więcej szacunku dla swojej matki.
Avatar
baton / 4 kwietnia 2009 o 16:59
kw napisał:
Jako lekarz stażysta za 38 godzinny tydzień pracy dostaję 1325zł netto miesięcznie. Proszę najpierw sprawdzić zarobki młodych lekarzy, a potem podawać konkretne kwoty.

czep się lepiej swojej baby jako stażysta a co ty potrafisz? kroplówkę podłączyć?
Avatar
ziomek / 3 kwietnia 2009 o 16:16
uczyć te rozwydrzone bachory to męka ale i nauczyciele są nieraz funta kłaków warci zawód bez satysfakcji i niespełniający oczekiwań rodziców-tam gdzie trzeba przywalić-odpuszczają tam gdzie można przymknąć oko-wzywają policję paranoja
Avatar
kw / 3 kwietnia 2009 o 16:00
tad napisał:
Czep się lekarzy - biorą od 8 do 12 tys na rękę.


Jako lekarz stażysta za 38 godzinny tydzień pracy dostaję 1325zł netto miesięcznie. Proszę najpierw sprawdzić zarobki młodych lekarzy, a potem podawać konkretne kwoty.
Avatar
lava / 3 kwietnia 2009 o 12:06
Anna napisał:
moim zdaniem nauczyciele nic nie ucza uczen sam sie uczy a slabi chodza na korepetycje za ktore i tak sie placi a biedne dziecko i tak konczy na gimnazjum wiec za co im podnosic pobory i tak maja dobrze tyle wolnego nikt nie ma moga wtedy dorobic za granica zobacza jaki ciezki chleb wtedy przestana narzekac



zawisc nie zna granic, skoro wiecie ze nauczyciel ma tak super to dlaczego nie poszliscie na studia pedagogiczne i nie zostaliscie nauczycielami, nie rozumie tego ? anna wszystko przed toba prosze na studia bedziesz miała jak w niebie a i moze wkoncu dzieci cos nauczysz bo nauczyciele tego nie umieja !



zawisc nie zna granic, skoro wiecie ze nauczyciel ma tak super to dlaczego nie poszliscie na studia pedagogiczne i nie zostaliscie nauczycielami, nie rozumie tego ? anna wszystko przed toba prosze na studia bedziesz miała jak w niebie a i moze wkoncu dzieci cos nauczysz bo nauczyciele tego nie umieja ! rozwiń
Avatar
tad / 3 kwietnia 2009 o 08:46
smer napisał:
Pytam za co te podwyżki. Niech ktoś policzy ile faktycznie belfer pracował w grudniu 2008 r. Ja to zrobiłem wyszło im o 2/3 mniej aniżeli tym co pracują czterdzieści godzin tygodniowo i nie maja każdej soboty, niedzieli i wszelakich świąt wolnych. Proszę nie mylić godzin lekcyjnych 45 min a tych faktycznych 60 min. Co to za nauczyciel który nie może poradzić sobie z kilkoma uczniami podstawówki. Żadnych podwyżek. Czy nauczyciel w-f, muzyki też pracuje poza godzinami w szkole.......CIEKAWE.. Jaka nauka coraz więcej analfabetów a matematyka to tylko z kalkulatora....


Czep się lekarzy - biorą od 8 do 12 tys na rękę. Obecnie być nauczycielem to horror. Najtrudniej poradzić z rodzicami uczniów z podstwówki. Tak jak w każdym zawodzie jedni pracują więcej /harują/ inni mniej. Ja nie pracuję i wysokość Twoich poborów usatysfakconowałaby mnie. Pozdrawiam.


Czep się lekarzy - biorą od 8 do 12 tys na rękę. Obecnie być nauczycielem to horror. Najtrudniej poradzić z rodzicami uczniów z podstwówki. Tak jak w każdym zawodzie jedni pracują więcej /harują/ inni mniej. Ja nie pracuję i wysokość Twoich poborów usatysfakconowałaby mnie. Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
smer / 2 kwietnia 2009 o 21:09
Pytam za co te podwyżki. Niech ktoś policzy ile faktycznie belfer pracował w grudniu 2008 r. Ja to zrobiłem wyszło im o 2/3 mniej aniżeli tym co pracują czterdzieści godzin tygodniowo i nie maja każdej soboty, niedzieli i wszelakich świąt wolnych. Proszę nie mylić godzin lekcyjnych 45 min a tych faktycznych 60 min. Co to za nauczyciel który nie może poradzić sobie z kilkoma uczniami podstawówki. Żadnych podwyżek. Czy nauczyciel w-f, muzyki też pracuje poza godzinami w szkole.......CIEKAWE.. Jaka nauka coraz więcej analfabetów a matematyka to tylko z kalkulatora....
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2009 o 19:28
Co wy się czepiacie wolnych wakacji. To jest poprostu urlop, którego nie mogą wziąść w ciągu roku szkolnego. Nie mogę wyjechać na wakacje po sezonie, żeby zapłacić taniej. Co to są za sumy? Ja jestem nauczycielem kontraktowym i zarabiam netto 1400 złotych.
Avatar
~ania~ / 2 kwietnia 2009 o 19:14
JA jestem nauczycielem mianowanym teraz brutto zarabiam 2400zł. mam 18 lat pracy, i taka jest kwota moich poborów z dodatkami np. za wych. i staż pracy, po podwyżce dostanę 100 zł. brutto.SKĄD TA SUMA CHĘTNIE TE PODANE W ARTYKULE PIENIĄDZE.
Avatar
bwpo / 2 kwietnia 2009 o 15:08
killer nie chwal się i nie pisz o sobie. Napisz coś merytorycznie. Uważam, że dawanie podwyżki, bez ustalenia zasad sprawdzania efektywności pracy nauczycieli, mija się z celem. Całość (albo duża jej część) podwyżki powinna być przeznaczona jako dodatki, za efektywne przygotowanie uczniów do egzaminów ZEWNĘTRZNYCH w stosunku do danej szkoły. Pozdrawiam.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 19

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra