sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Policjanci wyszli zza biurek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2007, 17:21

Jak zaprowadzić porządek mieście? Receptę na to znalazł insp. Jacek Buczek, komendant Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

- Wystarczyło zmobilizować kadrę do pracy - twierdzi. - Teraz policjanci zamiast siedzieć za biurkami, patrolują ulice miasta.

- Nie boję się już wyjść wieczorem na ulicę - mówi Jan Kosiński, mieszkaniec Krasnegostawu. - Na każdym kroku widać patrol. Policjanci zaczęli się także interesować tym, co dzieje się na osiedlach.

- Kiedy zacząłem tu pracę, w nocy nad bezpieczeństwem w mieście i w okolicy czuwał tylko jeden patrol - mówi Buczek. - Teraz po zmierzchu miasto patroluje sześciu funkcjonariuszy. W terenie z kolei jest ich około 15. Z kolei w dzień na jedną zmianę ulice patroluje minimum 16 policjantów.

Ale to dopiero początek. Do już zwiększonej liczby patroli dołączy do końca lutego jeszcze 14 młodych funkcjonariuszy. - Teraz wysłani zostali na szkolenie podstawowe - mówi Marzena Skiba, rzecznik prasowy krasnostawskiej policji. - Udało nam się znaleźć chętnych, mimo ogólnych problemów z naborem kandydatów do służby.

Na patrole wyruszyli ci, którzy dotychczas zajmowali się głównie papierkową robotą. A wydziały logistyczne komendy, takie jak informatyka, łączność czy finanse "ucywilniły się”. - Na 127 etatów policyjnych już tylko dwa ulokowane są w logistyce - dopowiada Skiba. - Jest to najmniejszy wskaźnik w województwie.

Przed kilku laty Krasnystaw plasował się w czołówce niebezpiecznych miast regionu. - Wszystko przez złodzieja, który w krótkim czasie ukradł kilka samochodów - tłumaczy komendant. - Moim zdaniem bezpieczeństwo powinno się mierzyć przez obywateli. To mieszkańcy muszą się wypowiedzieć, czy czują się bezpiecznie, czy nie. A pojawienie się na ulicach większej liczby patroli sprzyja takim opiniom. Ale nie jest to tylko moja zasługa, ale wszystkich funkcjonariuszy pracujących w krasnostawskiej policji - dodaje Buczek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 czerwca 2016 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
praca z systemem jest efektywna oraz zapewnia 100% bezpieczeństwo oraz sorry ale korupcja nie wchodzi w gre ....wszystko jasne i widać jak na dłoni.....dlaczego amerykanie łapia grożnych przestepców, ponieważ maja systemy, kraje europy zachodniej również.każdy policjant powinien wmieszać się w społeczeństwo aby wiedzieć co się dzieje, w krajach zachodnich policjanci jadą samochodami w mundurach tylko wtedy kiedy mają już dowody na przestepstwo, dowody zbiera się będąc w samym środku społeczeństwa, mundur odstrasza każdego złodzieja czy tez grożnego przestepcę .POLECAM PRACĘ NA SYSTEMACH.
Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2016 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na dłoni.....dlaczego amerykanie łapia grożnych przestepców, ponieważ maja systemy, kraje europy zachodniej również.każdy policjant powinien wmieszać się w społeczeństwo aby wiedzieć co się dzieje, w krajach zachodnich policjanci jadą samochodami w mundurach tylko wtedy kiedy mają już dowody na przestepstwo, dowody zbiera się będąc w samym środku społeczeństwa, mundur odstrasza każdego złodzieja czy tez grożnego przestepcę .POLECAM PRACĘ NA SYSTEMACH.
Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2016 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w końcu.! polska policja działa żle!!!! dlaczego? w żadnym kraju na świecie nie ma takich działań. polska musi zainvestować w systemy oraz policjantów bez mundurów. jak policjant może wiedzieć co się dzieje w społeczeństwie kiedy jeżdzi samochodem czy tez siedzi za biurkiem haaaaaa.to chyba cyrk ....wystarczy system ( dość drogi ale skuteczny w przeciągu 2 godzin jadąc metrem czy autobusem oraz tramwajem można złapać do 80 złodzieji itd) proste ale to gwarancja bezpieczeństwa. praca z systemem jest efektywna oraz zapewnia 100% bezpieczeństwo oraz sorry ale korupcja nie wchodzi w gre ....wszystko jasne i widać jak na dłoni.....dlaczego amerykanie łapia grożnych przestepców, ponieważ maja systemy, kraje europy zachodniej również.każdy policjant powinien wmieszać się w społeczeństwo aby wiedzieć co się dzieje, w krajach zachodnich policjanci jadą samochodami w mundurach tylko wtedy kiedy mają już dowody na przestepstwo, dowody zbiera się będąc w samym środku społeczeństwa, mundur odstrasza każdego złodzieja czy tez grożnego przestepcę .POLECAM PRACĘ NA SYSTEMACH.
Rozwiń
ziobro
ziobro (18 listopada 2007 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aby bylo bezpieczniej,nalezy zmienic prawo ktore ustanowili /Wende,Filar,Holda,Rzeplinski itp/liberalowie z palestry prawniczej.Obecnie obowiazujace prawo oraz organizacje typu Helsinska Fundacja PCz,Fundacja B..atorego,doprowadzily do ubezwlasnowolnienia Policji.Rozwiazac rece Policji.
Rozwiń
zebra
zebra (17 listopada 2007 o 16:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratuluję pomysłu Panu Komendantowi.Takie miasto jak K-staw musi być bezpieczne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!