poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Ponad stu chętnych na miejsce w Zakladzie Przetwarzania Odpadów w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 czerwca 2010, 14:27

W nowym Zakładzie Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Srebrzyszczu pracę znajdzie od 30 do 40 osób. Po ogłoszeniu rekrutacji na pierwsze cztery etaty do pracodawcy zgłosiło się... kilkuset chętnych.

Obsadzane obecnie etaty są przeznaczone dla specjalistów. Pozostałe nie będą wymagały specjalnych kwalifikacji. W ich przypadku na życzliwe potraktowanie będą mogły liczyć osoby, które do tej pory utrzymywały się z przebierania śmieci na serebryskim składowisku.

– Ci ludzie mają ogromne doświadczenie i znajomość surowców – mówi Marcin Czarnecki, dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami. – Już trzech spośród kilkunastu zarejestrowanych szperaczy złożyło u nas podania o pracę. Jestem przekonany, że będą sortowali śmieci o wiele szybciej od tych, którzy nigdy z podobną pracą nie mieli do czynienia.

Na dobrą sprawę serebryscy szperacze nie mają innego wyjścia, jak starać się o pracę w ZPO. Obecne wysypisko lada dzień zostanie zamknięte.

– W nowej niecce będzie składowane wszystko to, co po selekcji nie będzie nadawało się do sprzedania i przetworzenia – mówi Tomasz Pomiankiewicz, zastępca dyrektora PGO. – Nie będzie tam już czego szukać. Gdyby nawet, to na teren nowego zakładu i tak nikt postronny nie wejdzie.

Nowy Zakład Przetwarzania Odpadów w Srebrzyszczu pod względem skali i technicznego wyposażenia nie ma sobie równych w całej południowo-wschodniej Polsce.

– To też największa chełmska inwestycja od lat, którą można porównać do budowy miejscowych zakładów przemysłowych – mówi Henryk Gołębiowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury UM. –Na przykład budowa hali sportowej pochłonęła znacznie mniej niż połowę środków, jakie przeznaczyliśmy na ZPO.

W zakładzie dobiegają już końca ostatnie prace porządkowe. Sprawdzana jest także sprawność technicznych urządzeń. Na zaplanowane w lipcu uroczyste otwarcie wszystko ma być dopięte na ostatni guzik.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
eko_AB
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 czerwca 2010 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gdybyś jeszcze wiedział o czym się mądrzysz i jak bredzisz.... otóż to ta niby selektywna zbiórka u podstaw to nikomu nieopłacalna się bzdura do której trzeba dokładać kupę kasy aby to zebrać (samochód zbiera selektywnie każdy kolor i jeździ za pojemnikami kilkanaście kilometrów po mieście kilkukrotnie przewyższając koszty paliwa wobec wartości towaru) później przesegregować ponownie, ponieważ towar z pojemników nie nadaje się do bezpośredniego belowania ponieważ jest zanieczyszczony różnymi odpadami które wrzucają mieszkańcy... itp. To co wymyślają w PGO już dawno działa w większych miastach i jest jedynym sposobem aby do tkzw. ekologii dopłacać jak najmniej a czasem może i nawet zarobić....
Rozwiń
eko_AB
eko_AB (25 czerwca 2010 o 22:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I zamiast selektywnej zbiórki "u źródła" będą bełtać wymieszane odpady i z tego barachła wyciagną co najwyżej osiem procent odpadów jako odzysk... Podobnie jak rewolucji w zarządzaniu [url="######forum.gazeta.pl/forum/w,30,113219470,,Smieciowa_rewolucja_Polske_oczysci_ustawa.html"]gospodarka odpadami komunalnymi klik[/url] - potrzebna jest [url="######wyborcza.pl/1,87648,7849604,Rewolucja_pod_blokiem.html"]rewolucja w selektywnej zbiórce odpadów domowych klik[/url]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!