wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Podatnicy już zgłaszają się do urzędów skarbowych

W urzędach skarbowych w Chełmie, Krasnymstawie i Włodawie pojawili się pierwsi podatnicy zainteresowani jak najszybszym rozliczeniem swojego podatku dochodowego za ubiegły rok. Większość pobierała druki i załączniki do nich oraz objaśnienia do zeznań. Niektórzy zdążyli złożyć już swoje PIT-y.

Urząd Skarbowy w Chełmie spodziewa się około 50 tysięcy zeznań. - Dotychczas rozliczyło się z nami 6. podatników - mówi Wiesław Kawarski, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego. - Pierwsi interesanci przyszli już 2 stycznia. Od razu ich Pit-y zostały wprowadzone do systemu. W ten sposób od ręki można było skorygować wszystkie błędy formalne, bez potrzeby powtórnego wzywania ich do urzędu.
Naczelnik przypomina, by przed wypełnieniem zeznania dokładnie zapoznać się z objaśnieniami. Warto przeczytać również ordynację podatkową. - Pomocą służą również pracownicy naszego urzędu - zachęca do zadawania pytań Kawarski. I prosi podatników, by nie zwlekali do ostatniej chwili ze złożeniem swoich zeznań.

Również w krasnostawskiej skarbówce więcej petentów niż zazwyczaj. Większość przychodzi, by pobrać niezbędne do rozliczeń formularze. - Podatnik, żeby rzetelnie wypełnić zeznanie powinien opierać się na informacji uzyskanej od swojego płatnika - radzi Wiesław Bender, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Krasnymstawie. - Teraz jest czas na gromadzenie potrzebnych dokumentów. Naczelnik z doświadczenia wie, że to właśnie osoby, które najwcześniej składają zeznania, najczęściej je korygują. W ciągu dwóch ostatnich dni do urzędu wpłynęło już 20 wypełnionych Pit-ów.

- Liczymy, że w tym roku wpłynie do nas około 14 tysięcy zeznań - mówi Dorota Stasińska-Gomółka, zastępca naczelnika US we Włodawie. - Na razie rozliczyło się z nami dwóch podatników. Trudno powiedzieć, czy ich zeznania nie będą wymagały korekty. Teraz możemy je tylko weryfikować pod względem formalnym.
Jeżeli ktoś nie chce spotykać się z urzędnikiem twarzą w twarz może swojego PIT-a wrzucić do specjalnej skrzynki umieszczonej na zewnątrz budynku. Podobny sejf jest również w sali obsługi klienta. Chodzi o to, by podatnik w dogodnym dla siebie czasie mógł dostarczyć nam swoje zeznanie - wyjaśnia Stasińska-Gomółka.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!